Кожна сучасна людина прагне використовувати всі свої можливості на максимум і брати від життя найкраще. Для когось - це можливість подорожувати та побачити найпотаємніші куточки світу. Для інших – карколомна кар’єра та визнання колег.
Проте є те, що нас поєднує та лежить в основі існування кожного – необхідність забезпечувати первинні потреби організму в повноцінному харчуванні та відпочинку.
Виробники продуктів харчування ідуть в ногу з потребами динамічного темпу життя сучасних людей. В останній час розширюється виробництво нових видів продуктів, в тому числі і в’яленої групи (м’ясні снеки, бастурма, джерки, нагетси, білтонг, кабаносі, порційні ковбаски та ін.) Створення привабливих для споживача і доступних за ціною продуктів є одним із основних пріоритетів сучасного ринку м’ясних продуктів. Назва цієї групи продуктів походить від англійського snack - легка закуска. Родом такі продукти з Північної Америки. Північноамериканські індійці в’ялили м’ясо, підкопчуючи його димом багаття, що надавало м’ясу характерний аромат. Сьогодні такі продукти завдяки відмінному смаку і високій калорійності є популярною закускою не тільки в Північній Америці, а й у світі. В’ялені делікатеси виготовляють з різних видів м’ясної сировини: яловичини, свинини, птиці, дичини, використовуючи як цілісні м’язи, так і рубане м’ясо.
Основна ідея, яку намагаються донести до кінцевого споживача виробники новомодних м’ясних ласощів – «м’ясні снеки – це повноцінний енергійний перекус». Ідея і смак м’ясного снека взяті за основу з США, де м’ясний снек - це перевірений століттям національний продукт. Термін зберігання для даних продуктів складає від 6 до 18 місяців при температурах від 0 до 26°С. Для виробництва даних продуктів важливим є процес маринування з використанням соєвого соусу, інших комбінованих композицій, з подальшим сушінням при температурах від 18 до 76 °С. Основна задача на стадії сушіння полягає у видаленні активної води та доведення продукту до нормованих значень щодо вмісту вологи. У традиційних видах цих продуктів нормований вміст вологи становить 25-35%, що дозволяє забезпечити довготривале зберігання без холодильника, при мінімізації частки активної води до 0.6 одиниць (припиняється розвиток плісняви). В удосконалені технології реструктурованих м’ясних шматочків передбачено поєднання в складі фаршевої суміші яловичини першого (вищого) сорту і свинини нежирної. Дана сировина щодо вмісту незамінних амінокислот (НАК) відноситься до повноцінної і містить НАК у кількості, що значно перевищує їх вміст у білку відповідно до шкали ВООЗ. Тому розширення виробництва м’ясних снеків має соціальний ефект, направлений на розширення повноцінних за біологічною цінністю продуктів.
Більшість м’ясних снеків є досить поживними –залежно від сировини і технології виготовлення харчова цінність 100 гамів готового виробу містить від 350 до 500 ккал. Тому такий перекус може бути гарним рішенням в дорозі, подорожі чи просто на прогулянці, щоб поповнити сили організму.
Ще однією перевагою такого продукту є індивідуальна упаковка, що забезпечує повну ізоляцію продукту від шкідливого впливу навколишнього середовища. Маса м’ясних снеків, як правило, не велика, розрахована на одну особу та на один перекус. Технологія виробництва робить ці продукти зручними, смачними, безпечними, а до того ж споживачам не доведеться перейматися питанням, де помити масні руки після перекусу – вологої серветки буде достатньо.
Завдяки тому, що більшість м’ясних снеків не мають специфічних вимог до температури їх зберігання, розташування таких виробів на полицях в супермаркетах можливе як у зоні кас, так і в зоні легких закусок.
Компанія «Мультівак Україна» давно та успішно співпрацює з українськими виробниками. Наші інженери не лише допомагають знайти оптимальне рішення для упаковки таких продуктів, але й можуть проконсультувати, яке саме обладнання краще використовувати для всіх виробничих процесів. Адже ринок м’ясних снеків в Україні ще далеко не насичений та має значні перспективи розвитку.
Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації