Виявляється, і у ковбаси буває день народження, а саме 7 вересня в усьому світі відзначають незвичайне свято - День салямі.
Коли саме була приготована перша ковбаса салямі точно не відомо. Традиція святкувати День салямі 7 вересня з’явилася в США в 2006 році. Дві подруги Христина і Вірджинія так любили цей сорт ковбаси, що створили ціле Товариство любителів салямі. І почали 7 вересня пригощати нею усіх сусідів. Поступово традиція поширилася на все місто Хенрік, що у Вірджинії. Потім на весь штат. На сьогодні людей, що відзначають цей день, можна зустріти по всьому світу.
Факти про салямі
1. Всупереч поширеній думці, салямі - це не копчена ковбаса, а в’ялена. М’ясо для неї сушать на повітрі, і в результаті ферментації воно набуває свій неповторний смак. До винаходу холодильника салямі особливо цінувалася в Південній Європі, так як завдяки ферментації має властивість довго не псуватися, навіть будучи нарізаною.
2. Назва салямі походить від італійського salame - ковбаса. Саме цей сорт асоціювався у європейців з Італією. Самі італійці словом salame часто називають будь-яке солоне і в’ялене м’ясо.
3. У США салямі проникла разом з піцою, спагетті і іншої італійською кухнею. Переселенці досить швидко “підсадили” інших американців на смачну солону ковбасу. Столицею салямі вважають Сан-Франциско, де до сих пір нащадки італійських емігрантів виробляють ковбасу за старими рецептами.
4. Крім італійців своїми видами салямі славиться Угорщина. Угорці називають її “умхересе” і готують куди більш гострою, ніж в Італії. Навряд чи у вас вийде знайти хоч один рецепт угорської салямі без гострого перцю чилі. Так що, пробуючи таку ковбасу, будьте готові до гостренького.
5. Зовсім інший підхід до виготовлення салямі прийнятий в Неаполі. Тут ковбаса зовсім не гостра, солодкувата, злегка копчена. Вважається, що саме така салямі ідеально підходить як інгредієнт для піци. Винятком є піца “Пепероні”, традиційна для Калабрії. У ній ковбасі належить бути гострою.
6. Одними з претендентів на звання винахідників салямі є всюдисущі греки. Нещодавно при розкопках у грецького міста Саламі був виявлений рецепт ковбаси, який використовували ще в 2000 році до н.е. Італійці парирують тим, що рецепт був завезений до Греції з Апеннін, адже навіть назва міста, по суті справи, італійська. При цьому ані елліни, ані латиняни ніколи не зможуть переконати угорців, впевнених, що саме їхні предки придумали салямі.
7. Існує і музей Салямі. Він знаходить в Італії в місті Феліно. Будівля музею незвичайна - це справжня фортеця, збудована в 890 році. Тут вам покажуть весь процес виготовлення салямі. А в дегустаційному залі дадуть спробувати різноманітні види і сорти цієї знаменитої ковбаси.
Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації