Яйця навчилися дезинфікувати за мільярдну долю секунди. Просто в упаковці

243

Дослідники розробили недорогу, безпечну та надійну технологію дезінфекції поверхні упакованих яєць. Вона допомагає знищувати бактерії, включаючи сальмонелу на шкаралупі яєць.

Це також допомагає вирощувати здорових курчат-бройлерів з меншою кількістю антибіотиків і сильним імунітетом до вірусних захворювань.

Запаковані яйця дезінфікуються за 50 наносекунд (одну мільярдну секунди) електронним променем. Дезінфекція відбувається в пластикових контейнерах.

«У 86% курчат з необроблених яєць є ознаки хронічного запалення. У курей зі опромінених яєць цей показник досяг лише 4%», — зазначає Сергій Соковнін, професор Уральського федерального університету та Уральського відділення Російської академії наук.

За його словами, водночас курчата з другої групи мали підвищений імунітет до хвороби Ньюкасла — вірусної хвороби птахів.

«Це означає, що кури зі стерилізованих яєць будуть менше хворіти. І можна буде зменшити дозу антибіотиків, коли вони суттєво виростуть», — говорить він.

Технологія також економить час для промислових виробників. Вилуплення курчат з чистих яєць займає приблизно на шість годин менше. Замість звичних 22-24 годин кури з’являються через 16-18 годин. Це надзвичайно важливо, оскільки зменшує виробничі витрати.

За словами вчених, за допомогою цієї технології можна також дезінфікувати поверхню яєць інших птахів та продуктів з шкіркою або іншою натуральною упаковкою, таких як насіння, банани та апельсини.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]