Мастила - лагідні до металу, безпечні для продукту

247

Якщо ми говоримо «безпечний продукт», то маємо на увазі передусім його склад. Однак слід розуміти, що на якість продукту також впливає і сам процес виробництва. Наприклад, в устаткуванні харчового підприємства повсюдно використовують мастильні матеріали. Вони гарантують безпеку продуктів харчування, а також підвищують продуктивність виробництва, але лише тоді, коли усі компоненти, які містяться в рецептурі мастил, мають спеціальний харчовий допуск. Саме через особливий підхід до виготовлення подібної лінійки продукції багато виробників індустріальних мастильних матеріалів воліють не мати у своєму асортименті мастила для харчової промисловості.

Нині на ринку є багато пропозицій здебільшого від закордонних компаній, серед них і мастильні матеріали харчового класу виробництва «CRC Industries». В Україні таку лінійку товарів почала представляти ТОВ «Оіл Груп» для неї це новий напрям діяльності у сегменті мастил і олив із харчовим допуском.

Харчові мастила з різними рівнями допуску

Усі розроблені компанією «CRC Industries» харчові мастильні матеріали мають допуск H-1, затверджений у NSF International (Національний фонд санітарного захисту). Це свідчить про безпеку в разі випадкового контакту мастильного матеріалу із продуктом (відповідно до FDA 21 CFR). H1 у продукті становить 10 част/млн (мг/кг). Ті мастильні засоби, які не контактують із їжею, мають допуск H2. До слова нагадаємо, що коли в процесі виробництва контакт продукту з мастилом неминучий, наприклад, при випіканні хліба у формах, то для таких випадків повинен діяти найбільш суворий харчовий допуск 3-Н.

Оскільки харчова галузь має широкий спектр застосування мастильних матеріалів, то й кожен продукт лінійки повинен характеризуватися певними властивостями, наприклад, витримувати низькі або надвисокі температури або допускати можливість повного контакту із продуктом харчування у процесі виробництва. Також залежно від продукції та обладнання на підприємстві необхідно враховувати велику кількість нюансів при підборі мастил і олив.

Властивості харчових мастил

Мастила, що витримують вплив високого тиску, а також екстремальні навантаження – CRC Extreme Lube FPS – робочі температури від -40°C до +180°C. Не бояться води та вологи, забезпечують змащення протягом тривалого періоду.

CRC HI-Temp Food grease FPS працюють в умовах впливу високих температур із можливістю випадкового контакту мастила із їжею. Захищають від корозії в умовах підвищеної вологості. Основні властивості:

  • продовжують час роботи устаткування, запобігають забрудненню відповідно до вимог НАССР;
  • гарна механічна й термічна стабільність (температура краплевипадання 300°C);
  • гарні змащувальні властивості й антикорозійні властивості.

CRC HI-Temp Food grease FPS відповідає суворим вимогам харчової промисловості (реєстрація NSF, H1), його можна використовувати на всіх металевих конструкціях: клапанах, ланцюгах, передачах, у з’єднаннях різних видів. За даними компанії «CRC Industries» й інформації, отриманої від постачальників сировини, цей продукт не містить горіхової олії та її похідних.

Для харчового обладнання, де можливий контакт із продукцією, доцільно використовувати консистентне мастило CRC Food Grease із допускомNSF, Н1. Це нетоксичний, високоефективний мастильний матеріал із гарними антикорозійними властивостями, вирізняється механічною, термо- і паростійкістю. Температурний інтервал дії: -20°С до +140°С. Надається для обробки/змащення усіх підшипників ковзання й кочення.

Аерозолі: CRC Chaine Lube FPS – для ланцюгів; CRC Silicone FPS – силіконовий; CRC Dry Lube F FPS – з тефлоном; CRC 3-36 FPS – багатофункціональний.

На сьогодні ТОВ «Оіл Груп» виробникам м’ясної, молочної, хлібобулочної, кондитерської, може постачати мастила, які, крім звичних завдань, можуть також вирішувати й специфічні проблеми на підприємствах харчової галузі. Це, наприклад, запобігання налипанню цукру на ланцюгах устаткування; змащення важкодоступних вузлів устаткування тощо. З цим можна впоратися, якщо правильно підібрати мастильні матеріали.

Доречно нагадати, що нині жодне американське чи європейське харчове підприємство не використовує мастильні матеріали, якщо вони не мають відповідного допуску.

Матеріали надано компанією «Оіл Груп»

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я