Якщо ви побачите на прилавку зелену або синю ковбасу, не поспішайте викликати споживчу інспекцію. Німецький м’ясник Маттіас Фройнд (Matthias Freund) випускає своїми руками для своєї сільської крамниці в баварській громаді Зайлауф в Нижньої Франконії ковбаси двохсот (200!) Різних сортів. Два роки тому навіть потрапив тому в Книгу рекордів Гіннесса. Зрозуміло, що не всі вони є у продажу одночасно, але покупцям завжди пропонується тут на вибір приблизно сто (100!) Видів найрізноманітніших ковбасних виробів .
Ковбасний креатив з Баварії
Цифри, звичайно, вражають, але ще більш надихають назви з незвичайних і неочікувано-непередбачуваних інгредієнтів, наприклад, ковбасок для смаження. Ось лише деякі шедеври сосисочної лірики: спагетті-братвурст (Spaghetti-Bratwurst), джин-тонік-братвурст (Gin-Tonic-Bratwurst), глінтвейн-братвурст (Glühwein-Bratwurst), медові ковбаски з польовими квітами (Wildblüten-Honig-Bratwurst) , ковбаски для смаження з трюфелями (Trüffel-Bratwurst), журавлинні ковбаски зі шпиком (Cranberry-Speck-Bratwurst) …
У бесіді з агентством dpa Маттіас Фройнд розкрив деякі фірмові секрети і розповів історію створення деяких своїх рецептів. Наприклад, для європейських ковбасок (Europa-Bratwurst) із зірочками з сиру він використовує сині водорості, якими забарвлює фарш. Виходить їстівний варіант прапора об’єднаної Європи.
Чи можна їсти зелену ковбасу?
У свою чергу, ідея ковбаси-віагри (Viagra-Bratwurst) прийшла м’ясникові, коли він слухав по радіо передачу про кропиву, яку вважають свого роду натуральним засобом для підвищення потенції. У Німеччині на відміну від популярного медичного препарату зелена ковбаса з кропивою відпускається без рецепта.
Зрозуміло, що деякі неординарні ковбаски припадають до душі далеко не кожному покупцеві. Наприклад, сосиски для смаження з мармеладними ведмедиками (Gummibärchen-Bratwurst) за смаком вийшли схожими на популярний енергетичний напій і не викликали особливого захоплення.
Ковбаса і коронавірус
Як зазначає агентство dpa, невеликі ремісничі виробництва м’ясної продукції в Німеччині вже давно перебувають у непростій ситуації. Їм складно конкурувати з великими фірмами і мережевими торговими підприємствами, тому таких сімейних м’ясних майстерень і крамниць з року в рік стає тут все менше і менше - в тому числі, через брак персоналу, появи нових вимог і приписів, цінових воєн продуктових концернів і так далі.
Однак під час Коронавірусної кризи покупці в Німеччині стали частіше віддавати перевагу продукції регіональних виробників, що, за словами Маттіаса Фройнда, допомагає йому більш оптимістично дивитися в майбутнє.
Читайте також, МК Ювілейний: як упаковка впливає на споживача
Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації