Сушені трави — друзі, перевірені роками

41

У сучасному світі сушені трави — це унікальний шанс покращити страви, не докладаючи особливих зусиль! Вони набувають все більшої популярності завдяки своїм властивостям та можливостям створити ароматні букети страв в будь-який час року. Про найбільш популярні трави, їх використання ви дізнаєтесь із цієї статті.

Переваги сушених трав

Головна перевага сушених трав в тому, що вони доступні цілий рік. Сушені трави мають сильний і водночас приємний аромат, який так і манить. Їх рекомендується використовувати не тільки при готуванні страв, але і при копченні. Вони відрізняються від інших видів спецій своїми властивостями та вимогами до зберігання, до використання й обробці. Сушені трави зберігаються набагато довше, ніж свіжі, від одного року до трьох років, в залежності від конкретної трави.

Сушені овочі, в якості спецій, продаються в цілому вигляді, у вигляді пластівців, гранул або порошку. Сушена ріпчаста цибуля, гранули часнику, пластівці перцю чилі, червоний гострий перець, томати й пластівці селери — все це приклади висушених спецій. Вони мають найкоротший термін зберігання — від одного року до двох.

Сушені трави, як правило, додаються в процесі приготування, щоб у них було достатньо часу розкрити свій смак і додати страві аромат. Якщо додати їх в самому кінці або посипати готову страву, то їжа не встигне просочитися, а трави на смак будуть віддавати пилом. Особливо це стосується супів і тушкованих страв — до них сухі трави краще додавати відразу після закипання, щоб проварити їх якийсь час на повільному вогні.

Ще одним плюсом таких трав є те, що вміст одного пакетика еквівалентно за кількістю 5-ти великим пучкам свіжої зелені. А це означає, що в ложці сушеної перетертої трави міститься досить великий обсяг «корисностей».Для тих, хто сидить на дієті без солі, сухі страви стануть справжньою знахідкою. Вони зроблять смак яскравішим тому дієта пройде безболісно.

Популярні сушені трави

Асортимент сушених трав надзвичайно великий та ми вирішили розповісти про найпопулярніші та цікавіші із них.

Чебрець

Застосовувати сушений чебрець можна як ароматну спецію, яка посилює смак страв і додає їм родзинку, так і для приготування цілющих відварів і настоїв. Наприклад, в овочевих заготовляннях на зиму, оскільки він допомагає не тільки покращити їхній смак, але ще і продовжити термін зберігання. Найчастіше відвари з даної рослини прописують в разі діагностування захворювань нервової системи, а також при хворобах системи травлення.

Чабер

Не тільки покращує смак страви, але і дезинфікує їжу, а також посилює апетит. Чабер — сильна спеція, що заглушає інші, тому його краще додавати трішки. При варінні та гасінні чабер бажано додавати в страви за 1-2 хвилини до готовності, через те, що при тривалій тепловій обробці аромат рослини слабшає, а також, щоб страва не була гіркою. Ароматним чабером можна заправляти картопляні салати, запечені овочі, супи й насичені м’ясні рагу.

Базилік

Трава має м’який пряний аромат. Це одна з найбільш популярних пряних трав. Дуже добре поєднується з більшістю прянощів. За допомогою базиліка ароматизують соління, салати та навіть чай. У м’ясних стравах пряність добре себе проявляє в стравах з яловичини, домашньої птиці, баранини. Додають сушену пряність і в деякі ароматні суміші, де вона прекрасно замінює чорний перець.

Орегано

Спеція особливо популярна в італійській кулінарії, там вона додається майже в кожну страву. На Сибірі з неї готують ароматну начинку для пирогів. Поєднується з багатьма прянощами, але особливо з чорним перцем, базиліком, розмарином, майораном. Посипте орегано піцу, додайте в соус до спагеті або приготуйте «грецький» салат! Використовуйте в омлетах, маринадах, з птицею та рибою.

Майоран

Майоран часто помилково приймають за орегано через схожість смаку і зовнішнього вигляду. Але відмінність полягає в тому, що смак у майорану дещо м’якше і ніжніше. Входить до складу суміші прованських трав. Застосовується у французькій і італійській кухнях. Використовується як приправа до салатів, супів, рибних і овочевих страв.Чудово поєднується з сиром, яйцем або стравами з томатів.

Часник сушений

Абсолютно не поступається свіжому в корисності. Під час сушіння всі корисні речовини зберігаються. Це велике джерело вітамінів, натуральних фітоцидів, які захищають від вірусів. Поєднується з різноманітними супами та салатами, м’ясними стравами, рибними та страви з птиці й овочів і може використовуватись часник в гранулах.

Прованські трави

Підійде для приготування як перших, так і других страв. Нею можна приправляти піцу, пасту, соуси та підливи. До складу входять: базилік, майоран, розмарин, чебрець, орегано, чабер. Особливий смак суміші добре відчувається при нагріванні, тому, якщо перед додаванням їх в суп, соус або салат, попередньо обсмажте їх на сковорідці.

Італійські трави

Інгредієнти: паприка червона, цибуля, чебрець, часник, материнка, базилік. Приправа додає італійський колорит домашнім холодним і гарячим делікатесам. Інгредієнт в безлічі рецептів, при приготуванні начинок для лазаньї та інших запіканок, поєднується з сиром, рибою, морепродуктами. Підвищує апетит, стимулює процеси перетравлення жирної їжі.

Нині нам доступні сушені трави з будь-якого куточка світу. Вам потрібно всього лишень обрати те, що більше до вподоби.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]