Батьківщиною перцю вважається Індія, але він виростає і в інших азіатських країнах, де давно відкрили дивну властивість перцю — надавати найрізноманітнішим стравам пікантність, посилюючи при цьому смак інших продуктів.
Перець у світовій кухні
На сьогодні жодна національна кухня не обходиться без перцю, адже це не тільки найпопулярніша спеція, але ще й поширена овочева культура. Перець горошковий, овочевий, мелений, стручковий будь-якого ступеня пекучості так чи інакше має попит в домашній кулінарії більшості країн світу.
Є серед народів світу і такі, хто робить з перцю справжній кулінарний культ. Наприклад, абсолютно нормально те, що мексиканці не мислять життя без перцю. Кожна страва містить в собі перець. Що не можна було сказати про корейців. На відміну від мексиканців вони не здогадувались про дивовижну пряність і прекрасно жили без неї дуже довго. Та як тільки перець прийшов в Корею з сусідньої Японії, він відразу знайшов серед місцевого населення своїх фанатів. Тепер вже і серед самих корейців мало хто знає про те, що нині відома всьому світу неймовірна гострота національної кухні — недавнє придбання.
У традиційну культуру багатьох країн відмінно вписався і з’явився в Європі тільки у XV столітті овочевий перець. Особливу любов до перцю відчувають в Європі. Важко уявити національну кухню Угорщини і Болгарії без перцю. В Росії відомий здебільшого «болгарський перець». Насправді в Болгарію він потрапив з Туреччини, куди, своєю чергою, проник з Іспанії та Португалії, бувши привезеним з Центральної Америки місцевими мореплавцями після відкриття нової частини світу.
Тепер перець люблять і знають всі. Але деякі народи люблять його особливо сильно і розуміються в гострих стравах найкраще, зробивши їх основою своєї національної кухні.
Класифікація
Чорний перець — універсальна пряність, оскільки він поєднується з усіма стравами, збагачуючи та підкреслюючи смак кожного продукту. Перець чорний горошком, використовують не тільки в приготуванні страв, а і в консервації.
Білий перець володіє більш сильним специфічним ароматом, який поліпшить смак варених страв з менш вираженим смаком. Горошини, виготовляються з плодів тієї ж рослини, що і чорний, тільки іншим способом. Входить до складу більшості сумішей і прянощів, особливо в складах світлих і помірних по пекучості каррі.
Копчений чорний перець — це висушені недозрілі плоди біля 3-5 мм в діаметрі, зі зморшкуватою поверхнею, червоно-бурого чи чорного забарвлення. Ніщо не зможе з такою легкістю додати страві одночасно аромат копчення і гостроту, крім самого копченого перцю.
Червоний перець — добре відомий своєю гостротою. Пекучий, гострий, мексиканський, турецький або мадярський. Його ж називають паприкою або перцем чилі. Другий сорт — халапеньйо. Є також кайенский, званий ще бразильський або індійський, і пташине око (він же тайський перець).
Духмяний перець — об’єднує три види: ямайський, японський, малагетта, яку частіше називають райським зерном. Додавайте його при приготуванні найрізноманітніших перших страв. Використовуйте для ароматизації варення, кондитерських виробів, при консервуванні фруктів і овочів, а також додавайте в різні фруктові напої, кава і чай.
Рожевий перець — практично немає запаху, та потовкши його ви зможете відчути ледь помітний солодкуватий перцевий аромат. На смак — досить освіжаючий, з нотками смоли.
Зелений перець — плід перцевої ліани. З плодів цієї рослини отримують також чорний і білий перець, але зелений перець м’якше і ніжніше на смак. Його аромат скоріше не гострий, а пікантно-пряний і освіжаючий. Додавати в страви слід в кінці приготування — тоді збережеться тонкий апетитний аромат цієї пряності. Ідеальний для страв з риби й морепродуктів.
Кайенский перець — пряність темно-червоного кольору з насиченим гострим, пекучим смаком. Додають в різні соуси, маринади, до рисових, грибних страв, супів, бобових.
Паприка червона — володіє легким солодкуватим смаком з легким присмаком гіркоти. Смак меленої паприки може бути пекучим або не мати пекучості, але її запах повинен бути приємно ароматним. Мелена паприка не повинна мати ніяких негативних присмаків і запахів.
Копчена паприка — яскравий колір, апетитний аромат і пікантний смак роблять копчену паприку ідеальною приправою для м’ясних, рибних, овочевих страв, а також страв з птиці та несолодкої випічки. Вона значно збагатить смак угорських, іспанських, німецьких і мексиканських страв, надавши їм насичений колір, гостроту і легкий аромат степового багаття. Копчена паприка стане вдалим вибором також і в приготуванні соусів.
Сушена подрібнена паприка — найчастіше додають до перших страв. Використовується солодка паприка і в косметології, особливо, як основа для поживних масок.
На нашому сайті ви можете знайти також і суміші перців.
- Суміш 4-х перців горошком: зелений, білий, рожевий, перець.
Суміш перців чудово доповнить смак каш, супів, соусів і тушкованих овочів.
Така комбінація посилить смак страв з бобових, рису, круп і грибних страв.
Вживати суміш 4-х перців можна як і в цілому вигляді, так і в перемолотому. Розмелювати потрібно перед самим вживанням.
- Суміш 5-ти перців горошком: зелений, рожевий, білий, чорний, духмяний.
Порівняно з якимось одним видом перцю це набагато насиченіший смак. Додавайте до перших страв, соусів. Чудово поєднується з усіма видами м’ясних виробів, бобовими, а також, рибою, грибами, рисом, картоплею. Можна вживати як в цілому, так і в меленому вигляді.
Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації