Які харчові добавки можна знайти в хлібі?

531

Хліб – усьому голова. Це дуже важливий поживний продукт в нашому раціоні - так прийнято вважати. Однак, це справедливо лише до хліба, який можна спекти самому. Що приховує звичайна буханка хліба на прилавках наших магазинів?

У складі хліба сьогодні можна зустріти всілякі ферменти, ароматизатори, барвники.

Пшеничне борошно

Більшість хлібо-булочних виробів приготовлено з пшеничного рафінованого борошна вищого ґатунку. З такого борошна вичищені практично всі вітаміни, мінерали, білки, фосфоліпіди, тому користь його сумнівна. Краще вибирати хліб з борошна грубого помелу - з цільного зерна або висівок. Але навіть в такому хлібі часто міститься пшеничне борошно не нижче першого ґатунку та інші добавки. Інакше цільнозерновий хліб не буде повітряним, апетитним і привабливим. Пористу текстуру хлібу надає глютен, навколо якого сьогодні йдуть гарячі суперечки дієтологів.

Маргарин

Маргарин - недорогий інгредієнт, а тому на його основі часто замішують тісто для хліба. Однак, маргарин вважають небажаною харчовою добавкою, особливо для харчування дітей. Маргарину багато в здобних булочках, слойках та іншій солодкій випічці, але і в звичайному хлібі він є. Трансізомери жирних кислот, які входять до складу маргарину визнані ВООЗ найнебезпечнішим компонентом харчових продуктів. Ці речовини призводять до ожиріння і провокують небезпечні захворювання серця і судин.

Покращувачі борошна

Поліпшувачі борошна прискорюють бродіння тіста і роблять його більш пористим і повітряним. Це суміш з харчових добавок та інших компонентів. Деякі поліпшувачі борошна натуральні, а деякі є результатом хімічної промисловості. Одні з заборонених покращувачів - Е924а і Е924b.

Емульгатори

Для виготовлення хліба використовують емульгатори Е471 і Е472е для поліпшення клейковини неякісного борошна. Ці добавки збільшують тісто в об’ємі, що позначається на виробництві. Самі по собі вони не є небезпечними для організму, але калорійність буханки з їх участю виростає.

Ферменти

Ферменти - речовини білкової природи, які прискорюють різні реакції. Ферменти коригують властивості борошна - покращують бродіння і прискорюють процес випічкання хліба. Через специфічний смак і аромат ферментів в хліб також додаються різні ароматизатори.

Крейда

Карбонат кальцію Е170 використовується для приготування хліба, щоб мука не злежуєвалася і не бралася грудками. Використовується крейда і в якості барвника. Норма споживання Е170 - від 1,2 до 1,5 грамів в добу. Тому надто багато вживати хліба не варто нікому.

Джерело: Food & Мood [www.foodandmood.com.ua]

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]