Чорний колір - лакшері тренд харчової промисловості

350

Щоб харчові продукти виглядали апетитно і красиво, до багатьох з них доводиться додавати барвники, проте споживачі з більшою довірою ставляться до натуральних барвників.

Загальні відомості

Нині в харчовій промисловості широко поширені барвники. Це хімічні сполуки, які мають здатність сильного поглинання і перетворення енергії електромагнітного випромінювання в найближчих і видимих інфрачервоних і ультрафіолетових областях для надання цієї здатності іншим тілам. Простими словами - надання певного кольору. Вони бувають:

• штучні або синтетичні барвники;

• природні або органічні барвники;

Синтетичні барвники отримують в лабораторіях шляхом синтезу. Природні органічні барвники - це натуральні барвники, які часто зустрічаються в природі. Їх походження може бути мінеральним, рослинним або тваринним. Також варто сказати, що деякі синтетичні хімічні барвники можуть бути ідентичні природним. Справа в тому, що в лабораторних умовах учені давно навчилися синтезувати багато видів природних речовин, які часто зустрічаються в клітинах тварин, рослин, мінералах. Одним із прикладів натуральних барвників може стати чорний вугільний (Е153).

Чорні продуки як тренд

Кольорова палітра в тарілці давно змінилася монохромністю, і найпопулярніший колір в їжі тепер чорний. Весь світ буквально накрило чорною хвилею. До чорного фарбують усе, починаючи від звичайних речей, закінчуючи тими, від яких ми цього не очікували. За версією компанії PPG відтінок чорного «Black flame» вважається трендом в дизайні 2018-2019 років. Це мікс чорного і синього, який, до речі, нагадує вугілля і асфальт. Класика і консерватизм - які чорні страви популярні сьогодні? Найсмачніші «чорні» світові бестселери представлені далі.

Чорний бургер - раніше за бургером з чорних булочок вибудовувалася ціла черга, і саме цей колір домінував на фестивалях їжі. З нього, мабуть, і почалася мода на темну їжу. Сьогодні ж чорний бургер заявлений в меню будь-якого ресторану або фудкорту, на тлі білого соусу чорний бургер виглядає дуже вигідно і апетитно.

Чорна піца - чому б не приготувати піцу з чорного тіста і темних інгредієнтів - зажарених грибів, темного м’яса, морської капусти і чорного соусу? Незвичайна піца прикрасить будь-яку трапезу і потішить кожного гурмана.

Чорні равіолі - не новинка, чорний колір робить їх по-діловому серйозними і брутальними. Такому обіду нададуть перевагу ділові партнери або люди, які люблять насолоджуватися видом їжі, адже виглядають чорні равіолі дуже естетично.

Суші з чорного рису - любителів екзотичної кухні також не минула ця мода на чорний колір. Овочеві роли з чорного рису - не тільки красиві і незвичні, а й неймовірно корисні. У таких суші менше крохмалю, нижча калорійність, більше рослинної клітковини і антиоксидантів, які омолоджують організм.

Чорне морозиво - минуле літо ознаменувалося просто спалахом чорного морозива з різними смаками! І цей рік продовжує традиції - морозиво з харчовими барвниками (частіше використовується вугілля) вже з’являється в магазинах, а вже в ресторанах подається безперервно. Таке морозиво не несе загрози здоров’ю - воно виконано з натуральних інгредієнтів.

Чорний круасан - що робити, якщо ви - невиправний ласун, а відставати від моди не в ваших правилах? Звичайно замовити в кондитерській чорний круасан з шоколадною або чорносмородиновою начинкою.

Чорні напої - тепер відома навіть горілка, яка вирізняється чорним кольором і надзвичайно м’яким смаком. Освіжитися можна чорним лимонадом, який готують на основі кокосової води або лимонного соку з додаванням вугілля. Такий напій не тільки втамує спрагу, але і почистить організм від шлаків. Кавоманам пропонують чорний латте, який не містить кофеїн і також готується з використанням вугілля, що додає напою більш насичений темний колір.

Чорний вугільний барвник (vegetable carbon) - натуральна харчова добавка Е153, стійкий пігмент. Застосовується для отримання насиченого чорного кольору широкого асортименту харчових продуктів і напоїв. Вугілля рослинне – це порошок чорного кольору, диспергуючий в водних і жирових середовищах. Барвник абсолютно стійкий до нагрівання, світла і змін рН середовища. Також може застосовуватися як речовина, що полегшує фільтрування.

Чорний вугільний барвник дозволений для використання в харчовій промисловості в Україні та багатьох інших країнах. Також в Міжнародних стандартах вугілля дозволено використовувати для освітлення сокової продукції. Згідно з офіційними даними, при вживанні продуктів, до складу яких входить рослинне вугілля, негативний вплив на здоров’я людини відсутній.

З чого добувають чорний вугільний барвник

Для виробництва чорного вугільного барвника використовується рослинна сировина, яка піддається термічній обробці. Раціональне використання природних ресурсів - це не тільки тренд, а й основна вимога сучасності. тому, чорний (вугільний) барвник для харчової промисловості отримують методом карбонізації. Суть даного способу отримання полягає в штучному процесі карбонізації рослинних матеріалів. Як сировину використовують різні види деревини, шкірка кокосових горіхів та інші рослинні продукти. Такий метод отримання добавки дає змогу позбутися небажаних домішок і мінімізувати вплив на навколишнє середовище. У технологічному процесі сировину поміщають в спеціальні установки, де за допомогою високої температури і високого тиску рослинні матеріали перетворюються на вугілля. Такий метод отримання добавки Е153 дозволяє варіювати різні вихідні продукти для отримання барвника певного кольору, смаку, хімічних і фізичних характеристик.

Джерело: Журнал Хлібний бізнес. Автор «Компанія-Інтегра»

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]