Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Надходження молока від господарств населення скоротиться на 11%
05.11.2013р.

За 9 місяців цього року на переробні підприємства від...

Україна незабаром почне експорт яєць до країн ЄС
05.11.2013р.

Україна вже відвантажила першу партію експортної...

Олієжировій галузі України загрожує дефіцит сировини соняшникової олії
31.10.2013р.

В Україні зростає диспропорція між пропозицією...

Передплатна кампанія на 2014 рік!
28.10.2013р.

У межах передплатної кампанії на 2014 рік редакція...

Самая масштабная профессиональная выставка продуктов питания в Украине!
28.10.2013р.

Вам нужны поставщики продуктов питания и напитков?...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

3264
25.06.2010р. |
Бізнес потрібно будувати з перспективою

У світі є чимало речей, переваги використання яких очевидні, однак відсутність певних знань чи інформації, традиційність і навіть старомодність наших власних думок призупиняють логічний розвиток подій. Нові ідеї полонять серця та думки багатьох, проте подолати складний шлях, пов’язаний з їх реалізацією, та досягнути поставленої мети вдається далеко не кожному. Часом здається, навіщо реалізовувати задуми, без яких, здавалося, можна було б, у принципі, обійтися?

Та чи варто обходитися і йти лише тими шляхами, якими ходять усі? «Не варто», – вирішив Шинкаренко Сергій Едуардович (на знімку) і взявся за реалізацію однієї з таких ідей. І йому це вдалося.

Про те, яким був шлях від задуму до реалізації проекту, ми розмовляємо з директором заводу «Маяк-Кап», що виробляє картонні стакани та ємності з поліграфією, паном Шинкаренком.

– Сергію Едуардовичу, хто був генератором ідеї будівництва заводу з виробництва картонних стаканів? Завдяки чому компанії вдалося досягнути значного успіху за доволі короткий проміжок часу?

– Автором і генератором проекту, що передбачав будівництво заводу європейського рівня з виготовлення картонних стаканів та ємностей, був я. Задуматися над доцільністю впровадження цього проекту в Україні мене змусили декілька очевидних важливих факторів: безпечність картонних стаканів на відміну від термоформованих пластикових для здоров’я людини і навколишнього середовища, їх зручність у використанні для споживачів, відсутність достатніх пропозицій цього продукту з боку виробників на теренах колишнього СРСР.

Взагалі, в розвинутих країнах освічені та мислячі люди давно зрозуміли, що бізнес потрібно будувати «з перспективою» і не тільки задля отримання прибутків (хоча, зрозуміло, це є метою для будь-якого підприємця), а, передовсім, для задоволення потреб споживачів. Сподіваюся, що пройде ще трохи часу, і багато українців гідно оцінять мої особисті старання та зусилля колективу заводу, який є командою професіоналів-однодумців.

Розвиток нового напряму на ринку – цікавий та повчальний процес. До речі, наше підприємство збудовано, як то кажуть, «з нуля». За два роки на пустому місці ми побудували завод європейського рівня із розвиненою інфраструктурою, яка відповідає чинним міжнародним нормам. Але, насамперед, завод «Маяк-Кап» – підприємство, яке орієнтовано на своїх клієнтів і пропонує їм високоякісну продукцію та бездоганне обслуговування.

На сьогодні компанія «Маяк-Кап» є найбільшим в Україні та країнах СНД спеціалізованим виробником високоякісних картонних стаканів і ємностей з багатоколірною поліграфією для холодних, гарячих напоїв, попкорну, морозива та інших продуктів харчування. Ми пропонуємо нашим клієнтам дві програми співпраці: по-перше, це так звана «складська програма», згідно з якою клієнти мають змогу купувати зі складу стакани ємністю від 150 до 1400 мл зі стандартною поліграфією на вибір у кількості від 1 ящика; по-друге це «ексклюзивна програма», яка передбачає виготовлення стаканів з індивідуальною поліграфією при замовленні від 50 тис. шт.

Зараз про значні здобутки компанії «Маяк-Кап» на міжнародних ринках говорити ще зарано, бо я оцінюю результати, що є на теперішній час, через призму тих дуже амбітні цілей, які поставив перед собою і колективом заводу. Але вже можна впевнено констатувати, що не зважаючи на зовсім незначний проміжок часу присутності заводу «Маяк-Кап» на ринку, наші величезні кроки в Україні вже помітні як спеціалістам, так і широкому загалу.

Будь ласка, розкажіть нашим читачам, що це за продукт під назвою «паперовий стакан»?

Паперові, а точніше картонні, стакани вперше були виготовлені і набули широкого вжитку в США на початку XX століття. Вони були одним з основних повсякденних засобів у боротьбі з поширенням інфекційних захворювань, що залишається дуже актуальним і в наш час. Саме тому, не тільки відомі світові бренди, а й багато українських та російських компаній для пакування напоїв та різноманітних продуктів харчування використовують лише картонні стакани, що є їх своєрідними «візитними картками»: наприклад, Кока-Кола™ (напої), Пепсі™ (напої), МакДоналдс™ (напої), Швидко™ (кава), Ростікс™ (напої), Снікерс™ (морозиво), Марс™ (морозиво), Баунті (морозиво), Старбакс™ (кава), Глорія Джинс™ (кава), Коста Кофі™ (кава) та багато інших.

Реалізуючи свій задум саме в Україні, я з самого початку усвідомлював, що дещо «випереджую час» і найважливішим в реалізації цього проекту буде не будівництво заводу, не закупівля обладнання чи організація виробничого процесу, а проведення «просвітницької роботи» серед пересічних українців картонні стакани та переваги, які отримають люди для себе особисто та довкілля, користуючись цим продуктом у повсякденному житті.

Сергію Едуардовичу, яке технологічне обладнання використовуєте на виробництві?

– Це швидкісне автоматичне обладнання, яке гарантує стабільну найвищу якість продукції, що виробляється 24 години на добу день за днем протягом місяціввід американської компанії Paper Machinery Corporation. РМС має 50- тирічний досвід виробництва такого устаткування і є одним з двох беззаперечних світових лідерів.

Завдяки тому, що ми маємо одні з найкращих технологічних ліній для виробництва картонних стаканів у світі, кількість технологічних операцій у ланцюзі від сировини до готової продукції всього три: нарізання комбінованого матеріалу з великого рулону на бобіни необхідної ширини; безпосередньо формування стаканів; пакування. Втручання людини у виробничий процес зведено до мінімуму: оператор лише встановлює порізаний картон у вузли розмотування, а пакувальник складає повністю готові стакани, що вже автоматично пораховані і складені в стоси, в герметичні поліетиленові рукави, які в свою чергу вкладаються у гофроящики. І все це відбувається при виробничій швидкості від 108 до 130 стаканів на хвилину!

Поліграфічне оформлення стаканів виконується безпосередньо в процесі їх виробництва, тобто «в лінію», що є ще однією величезною та беззаперечною конкурентною перевагою заводу «Маяк-Кап». Можливість швидкісної зміни друкарських завдань сприяє виконанню як малих, так і великих за обсягом замовлень клієнтів на виробництво стаканів з ексклюзивними малюнками в дуже стислий термін – усього за декілька днів! Для порівняння, у конкурентів це займає від трьох тижнів до трьох місяців.

Надшвидкісне виконання заводом «Маяк-Кап» замовлень дає нашим клієнтам можливість більш раціонально використовувати обігові кошти та значно полегшує їм керування логістичними процесами.

Який картон потрібно використовувати для виробництва стаканів для напоїв та ємностей, скажімо, для пакування «сімейного» морозива?

– По-перше сировина, яку ми використовуємо, не є картоном в загальновідомому сенсі цього слова, а є комбінованим матеріалом, який складається з шарів спеціального картону, що виробляється з первинної целюлози, відбіленої без застосування хлору, та поліетилену, нанесеного методом екструзії. Саме завдяки присутності поліетилену стакани формуються без використання будь-якого клею та мають герметичні шви, не пропускаючи назовні рідину, що є в стакані. До речі, поліетилен, як і картон, є органічною сполукою, що за зовсім незначний час самознищується в природному середовищі під впливом природнихфакторів та сонячного світла.

Окрім механічних властивостей, які є надважливими в процесі виробництва продукції та безпосередньо впливають на її якість, високоякісні матеріали є хімічно нейтральними і не мають запаху ні самі по собі, ні тоді, вколи них наллють гарячий напій (чай, каву та ін.). Завод «Маяк-Кап» виготовляє свою продукцію тільки з сировини преміум – класу від провідних виробників світу з США, Канади і Фінляндії. І в цьому питанні компромісів бути не може.

Ми виготовляємо продукцію з комбінованих матеріалів двох видів, що принципово відрізняються за своєю структурою: з одностороннім та двостороннім поліетиленовим покриттям. Перший різновид використовується для стаканів виключно для гарячих напоїв. З другого виготовляють більш універсальні з точки зору використання стакани. Їх безумовне призначення – холодні напої, але вони можуть використовуватися і з напоями, що мають високу температуру. Також завдяки присутності шару поліетилену на зовнішньому боці стінки, стакани з малюнком з двостороннього матеріалу мають більшяскравий «святковий» та привабливіший для споживача вигляд, ніж стакани з одностороннього матеріалу.

– Сергію Едуардовичу, будь ласка, перелічіть основні переваги картонних стаканів виробництва «Маяк-Кап» над пластиковими, виготовленими методом термоформування?

– Передовсім, це безпечність для здоров’я людини та екології нашої планети. По-друге, зручність у використанні, адже «Маяк-Кап» комплектує свої картонні стакани спеціальними кришками, які щільно закривають і гарячі, і холодні напої. Ці кришки не дають напоям розлитися на ваші руки або забруднити одяг. Водночас через них дуже зручно пити, причому там, де вам забажається: в транспорті, на вулиці, в офісі або вдома.

Кожен знає, що одноразовий пластиковий стакан після того, як в нього наллють гарячий напій дещо втрачає свою первинну геометричну форму – «пливе». І це дуже небезпечний процес! Плавлячись полістирол виділяє в ваш напій небезпечні для здоров’я речовини! Зрозуміло, ви всяк раз помічали, що гарячий чай або кава в такому стаканчику змінював свій смак...

Пластиковий стакан з гарячим напоєм обпікає пальці, а картон рівномірно розподіляє температуру по всій своїй поверхні та товщині. Саме тому, тримаючи картонний стакан, ви відчуваєте в долонях лише приємне тепло.

Картонний стакан з нанесеним на нього малюнком має дуже привабливий зовнішній вигляд. На стакан пластиковий поліграфія подібного рівня якості не може бути нанесена принципово через особливості друкарських технологій. Але якщо на пластиковий стакан нанести навіть не малюнок, а лише якісь написи, скажімо, в чотири фарби, його вартість зрівняється з вартістю картонного, при тому, що пластиковий стаканчик виготовляється з дешевого та шкідливого полістиролу, а картонний – з високоякісного натурального матеріалу, який не містить хлору, важких металів та токсичних домішок, що підтверджено протоколами досліджень та гігієнічним висновком Міністерства охорони здоров’я України.

Тому можна сміливо зробити 100% висновок, що сьогодні співвідношення ціни та якості картонного стакана – поза конкуренцією.

Хочу ще раз наголосити, що картонні стакани є екологічно дружними. Тобто стакани з картону, як і будь-яка інша упаковка з паперу чи картону, просто утилізуються на існуючих в Україні сміттєпереробних підприємствах і швидко саморозкладаються у природному середовищі. Стаканчик з полістиролу або поліпропілену, потрапивши в ґрунт, пролежить там сотні років, а при спалюванні виділятиме в атмосферу канцерогенні речовини. Тому пластиковий одноразовий посуд оголошений «поза законом» у різних країнах із зовсім різними рівнями економіки і менталітетом населення: у США та Китаї, у Канаді та Індії, у Німеччині та Кореї. Для безшкідливої для екології караїни і планети загалом утилізації одноразового посуду з пластику, ПЕТ-пляшок та т. ін. потрібні спеціальні підприємства з сучасними технологіями. На сьогодні таких заводів на всю Україну лише два. Висновки робіть самі...

Сергію Едуардовичу, як ви оцінюєте український ринок картонних стаканів в Україні і перспективи Вашого підприємства?

Всі без винятку сегменти цього ринку в Україні все ще перебувають на стадії первинного розвитку, але він на очах впевнено набирає обертів. Про це свідчать збільшення обсягів замовлення та, зокрема, неабиякий інтерес потенційних споживачів, що, зокрема, засвідчила виставка «Пак Експо-2008». Традиційно стенд заводу «Маяк-Кап» був одним з найяскравіших і користувався не абиякою популярністю як з боку відвідувачів, так і в учасників виставки.

На теперішній час виробничі потужності заводу в декілька разів більші, ніж загальна ємність українського ринку стаканів одноразового використання з картону для напоїв, який становить близько 60 млн шт. на рік. Таким чином, запас потужності, відмінна якість та швидкість виробництва продукції дають нам змогу впевнено крокувати на міжнародні ринки. Це, сподіваюся, стане дещо простішим зі вступом України до СОТ.

Для успішного розвитку підприємства потрібна присутність його продуктів одразу в декількох сегментах ринку. Залучення додаткових інвестицій для подальшого розширення виробничих можливостей заводу «Маяк-Кап» та методична просвітницька робота, що ми ведемо день у день, працюючи з теперішніми та потенційними клієнтами, допоможуть у розвитку проекту та представленні картонних стаканів та ємностей як нового виду пакування для багатьох галузей харчової промисловості України. Продукція, яку виробляємо, може бути цікавою як засіб пакування різноманітних продуктів харчування, морозива, снеків, йогуртів, вершкового масла, маргарину тощо. Перспективи розвитку цього напряму пакувальної галузі безсумнівні, тому що картонні стакани – це не тільки надійна легка для утилізації яскрава упаковка, а передусім, це наш реальний внесок у турботу про здоров’я кожного українця та екологію нашої рідної неньки  України.

 Розмовляла Орислава МУДРА

Теги та ключові фрази
ШИНКАРЕНКО СЕРГІЙ ЕДУАРДОВИЧ, виробництво паперових стаканів обладнання, обладнання для виготовлення паперових стаканчиків, виробнича машина для паперових стаканів, виготовлення бумажниг стаканів, купити станок для виробництва паперових стаканів, купити обладнання для виробництва бумажних стаканчиків, купити для виробництва паперових стаканчиків, перспективи бізнесу по виготовленні стаканів, станок для виробництва пластикових стаканів
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   



Інші статті
04.01.2011р.

Крокуємо у ногу з часом

«Структура ринку молочних інгредієнтів за останні 3–4 роки фактично не змінилася. Так, на ринку з’являються нові виробники, нові продукти, але їхня частка не настільки велика, щоб кардинально змінити ситуацію. Лідерство на ринку України, як і раніше, належить закордонним компаніям-виробникам, які націлені на інновації та новітні технологічні рішення і відіграють роль провідного «локомотива» молочної галузі», – розповіла кандидат технічних наук, заступник директора з науки та зовнішньоекономічних зв’язків компанії «Продсервіс» Тамара Ілляшенко.

04.01.2011р.

Особливості виробництва ковбас

Для кожного виду ковбасних виробів є певний процес виготовлення, затверджено технологічні інструкції та рецептури. Суворе дотримання рецептів, технології та санітарного режиму процесу є обов'язковою умовою одержання високоякісних ковбасних виробів.

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
 Реклама: |
При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.