Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 






Останні новини
Останні новини
Замовити доставку напоїв
29.12.2020р.

Найнеобхіднішим продуктом життєдіяльності...

Favorite Food & Drinks – грандіозна подія у харчовій галузі
13.11.2020р.

Ваш продукт вартий визнання! Тому запрошуємо усіх...

Какую вкусную пиццу заказать домой или в офис?
18.09.2020р.

Толстая и мягкая, тонкая и хрустящая, классическая...

Унікальна можливість взяти участь одночасно у двох виставках
03.09.2020р.

Наша команда прийняла рішення про проведення...

FoodMaster & PrivateLabel-2020
08.07.2020р.

11-а Міжнародна бізнес-зустріч для розвитку співпраці...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

8824
24.12.2010р. |
Споживач вибирає натуральне

Працювати з натуральними оболонками м’ясопереробникам не завжди комфортно. Буває, що доводиться додатково їх знезжирювати, ліквідовувати неприємний запах, обережно наповнювати, оскільки міцність стінок у них слабша, ніж у штучних – їстівних і неїстівних, різноманітної колірної гами, продуктивніших у роботі, які не вимагають трудомісткого ручного в’язання.

Виробники ковбас, можливо, й відмовилися б працювати з натуральними оболонками, однак споживач віддає перевагу натуральному продукту і тут уже нічого не вдієш, оскільки попит формує пропозицію.

Загальний стан

Ситуація з поголів’ям худоби нині в Україні, зокрема ВРХ, – дуже складна, воно скоротилося до критичного рівня. Сільськогосподарські підприємства не можуть повністю забезпечити вітчизняні м’ясокомбінати основною і допоміжною (натуральні оболонки) сировиною, тому й зростає частка імпорту.

Потужні постачальники свинячої оболонки – Китай, Німеччина, Данія, Голландія, Польща. Щоправда, Китай потроху здає позиції через складну епізоотичну ситуацію, збільшення внутрішнього споживання, а ще через наслідки стихійного лиха, в тому числі цьогорічної повені.

Польща за час перебування в ЄС значно збільшила виробництво свинини й могла б бути одним із основних постачальників кишсировини в Україну. Однак, як відзначають аналітики, у цій країні бракує якісної свинячої оболонки. Річ у тому, що деякі польські господарства впровадили технологію, так би мовити, експрес-відгодівлі тварин гарячою їжею з певною кількістю преміксів і стимуляторів росту. Внаслідок цього у свиней значно погіршується якість і стабільність діаметра оболонок.

Основні постачальники яловичих оболонок – Бразилія, Аргентина, Парагвай і Уругвай. Баранячі оболонки постачають Іран, Сирія, Туреччина, Австралія, Китай і Монголія.

Баранячі оболонки із Сирії, наприклад, постачає відома на українському ринку компанія «Хено Кейсінг». Клієнти компанії отримують повністю оброблені, консервовані сіллю (мокросолені) оболонки, сортовані за калібрами 14–16, 16–18, 18–20, 20–22, 22–24, 24–26, 28+, які використовують для виробництва варених сосисок, копчених ковбасок, віденських і франкфуртських сосисок тощо.

Клімат вносить корективи

Високоякісні натуральні оболонки останнім часом подорожчали і переробники оцінюють їх, як продукт преміум-класу. Зростання цін на кишсировину, стверджують оператори, обумовлений об’єктивними факторами – підвищенням цін на світовому ринку пропорційно зростанню курсу основних валют. Під час кризи на ринку були широко представлені дешевші аналоги – текстильні, поліамідні, білкові тощо. Продаж текстильних синюг, пузирів, прохідників зріс утричі.

 Передбачається, що до кінця нинішнього року зросте пропозиція кишсировини й вона, можливо, трохи подешевшає. Однак це – тимчасове явище. Річ у тому, що цьогорічні повені знищили врожай на великих площах Європи, Китаю, Пакистану та Індії, через сильну посуху Росія заборонила експорт зерна, обмежила його експорт й Україна. Таким чином, кормова база тваринництва значно зменшилася й господарства змушені різати худобу на м’ясо.

Аномальні погодні умови завдали великої шкоди й господарствам Південної Америки, де через нечувані раніше морози загинуло багато худоби.

Погляд на перспективу

Оскільки українці віддають перевагу натуральному продукту, попит на натуральні оболонки не зменшиться, прогнозують оператори ринку. Щоправда, ситуацію може погіршити дефіцит свинячих оболонок великих калібрів. Їх і надалі будуть замінювати текстильними оболонками. Проте ситуація може змінитися, чому посприяють китайці, здатні виживати за будь-яких умов, відновлювати і нарощувати виробництво.

Андрій ЄМЕЦЬ, менеджер компанії «Про-Краст»:

– Ситуація на ринку натуральних оболонок поступово стабілізується. Це свідчить про те, що криза відходить у минуле.

Наша компанія забезпечує широкий асортимент продукції, при цьому висока якість гарантована експертами, які вибрали з багатьох пропозицій найкращі. Ми експортуємо свинячі, баранячі та яловичі оболонки із Бразилії, Китаю, європейських країн.

«Про-Краст» є членом Міжнародної асоціації виробників і постачальників натуральної оболонки (INSCA), галузевого об’єднання, до складу якого входить понад 250 компаній зі всього світу. Інформаційна, законодавча і координаційна діяльність у межах Асоціації дає змогу компанії активно впливати на розвиток ринку натуральних оболонок як в Україні, так і за її межами.

Компанія «Маунтекс»:

– Компанія постачає на ринок України натуральні оболонки із країн – лідерів виробництва кишсировини: черева, круги і синюги яловичі з Бразилії та Аргентини, черева і пузирі сечові свинячі із США і Європи. Продукція має високий ступінь очищення, проходить ретельну систему калібрування, суворий контроль якості переробки сировини. Завдяки застосуванню передових технологій наші партнери забезпечують точне фасування, метраж і необхідні класи продукції.

Нинішнього року на ринку натуральних оболонок спостерігається пожвавлення. Попит на яловичу череву постійно високий. Значно покращилася реалізація яловичої синюги завдяки тому, що виробники із Бразилії, піднявши раніше ціну на цей продукт, тепер знизили її до ринкової. Низький попит поки що на яловичі круги.

Загальна ситуація порівняно з минулим роком покращилася, і ми оптимістично налаштовані на майбутнє.

Абдулла ХАНО, директор компанії «Хено Кейсинг»:

– Наша компанія постачає на ринок України баранячі натуральні оболонки. Ми не займаємося постачанням яловичих і свинячих оболонок, оскільки не можемо гарантувати їх 100-відсоткову якість. Баранячі ж виготовляємо на власному виробництві, де працюють фахівці з великим досвідом роботи, найкращі майстри, запрошені із Сирії. Унікальність технології полягає в тому, що всі операції висококваліфіковані спеціалісти виконують вручну. Тому наша продукція є свіжішою, адже з часу заготівлі сирцю кишок після забою тварин до моменту відвантаження покупцям минає всього кілька днів.

На жаль, реалізація продукції нинішнього року, порівняно з минулим, уповільнилася: на нашу думку, дається взнаки інфляція, в умовах якої покупець вибирає дешевший продукт.

Романія МАЦЕЙКО

Теги та ключові фрази
бараняча кишсировина, бараняче мясо чи воно натуральне, куди продати прохідник свинячий, імпорт оболонок, свинячі премікси які е польські виробники, натуральні оболонки з китая, переваги натуральної оболонки, споживач вибирає, переваги натуральних оболонок, натуральні оболонки
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку



   



Інші статті
04.01.2011р.

Крокуємо у ногу з часом

«Структура ринку молочних інгредієнтів за останні 3–4 роки фактично не змінилася. Так, на ринку з’являються нові виробники, нові продукти, але їхня частка не настільки велика, щоб кардинально змінити ситуацію. Лідерство на ринку України, як і раніше, належить закордонним компаніям-виробникам, які націлені на інновації та новітні технологічні рішення і відіграють роль провідного «локомотива» молочної галузі», – розповіла кандидат технічних наук, заступник директора з науки та зовнішньоекономічних зв’язків компанії «Продсервіс» Тамара Ілляшенко.

04.01.2011р.

Особливості виробництва ковбас

Для кожного виду ковбасних виробів є певний процес виготовлення, затверджено технологічні інструкції та рецептури. Суворе дотримання рецептів, технології та санітарного режиму процесу є обов'язковою умовою одержання високоякісних ковбасних виробів.

Більше статей за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.