Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 




Останні новини
Останні новини
Ринок бобових в Україні стрімко зростає
12.10.2017р.

Ринок бобових культур в Україні протягом останніх...

В українських фермерів з’явилось офіційне свято
12.10.2017р.

Щорічно 19 червня пропонується відзначати професійне...

З кожним роком попит на м'ясо індички в Україні зростає на 20-30%
12.10.2017р.

Попит на індичатину в Україні з кожним роком росте на...

В Україні намолотили 43,5 млн тонн зерна
10.10.2017р.

За даними Мінагрополітики, в Україні станом на 9...

В Україні на 3,2% зросло поголів’я птиці
10.10.2017р.

Станом на 1 жовтня поголів’я птиці в Україні зросло...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

67
04.10.2017р. |
Як вдало господарювати

За останні роки розвитку свинарства в Україні помітних зрушень, покращень у цьому сегменті важко було чекати, а останнім часом експерти помітили зрушення зараз намітилася тенденція до подорожчання мяса живою вагою, що неабияк стимулює виробників вирощувати свиней. Нажаль, зараз не усі гравці ринку спішать вкладати кошти у розвиток цього напряму бізнесу, багато з них беруть перерву для того, щоб обдумати шляхи подальшого розвитку. Більшість свинокомлексів працюють за старою схемою, у старих свинарниках за усім відомою технологією вирощування.

Винятком у цьому сегменті стало невеличке підприємство з Київщини, яке свого часу зуміло знайти сили і змогу працювати по-іншому, зуміли ризикнути і не прагадали. Зараз на підприємсті вирощують близько 2500 голів свиней та запозичити досвіду варто і великим підприємствам.

Про стан мясопереробного ринку, зростання цін, розвиток свого бізнесу, технологію вирощування свиней розповідає Леонід Желнов, власник підприємства «Зелена брама».

– Як зараз можете пропоментувати ситуацію на вітчизняному ринку свинини?

– Ринок після затяжної стагнації починає по троху відновляватися. Можу сказати, що зараз спосерігаємо позитивну тенденцію для розвитку свинарства. Хоча м’ясопереробники одностайно стверджують, що є дуже відчутна нестача свиней забійних кондицій, цю ситуацію ще більше усугубило вплив АЧС, через який було знищено велику кількість свиней.

Для нас, як тваринницького комплексу, безумовно позитивним є те, що ціни відновили висхідний рух під впливом нестаці на ринку пропозицій, а також традиційного впливу сезонного коливання пропозицій живця. Ще одним фактором підвищення ціни стало зменшення імпорту, через валютні коливання, тобто пропозиція зменшилася, а попит залишився як і надалі високим. Тож ціна за півріччя зросла з 30 до 45 грн за кг живої ваги.

Тому на мою думку, якщо не дуже достатньої пропозиції на ринку свинини ціна і далі буде невпинно зростати і відбуватиметься це до того часу, доки ринок сам не відрегулює ціни.

– Якщо проаналізувати ситуацію, то виглядає, що вирощування свиней доволі вигідний бізнес, але чомусь не помітно значного надходження свинини на ринку.

– Зростання ціни на свинину безумовно дало поштовх до розвитку цього бізнесу та не всі господарства постішають нарощувати об’єми свиней. Причин кілька: одні взяли перерву, для переосмислення ведення бізнесу, адже не всі власники свинокомплексів готові інвестувати в свиноферми. Інших навпаки стримує незрозуміла ситуація з АЧС, що безумовно впливає на галузь та її структуру. Поширення її спричиняє поганим настроям серед найменших виробників свинини, які сумніваються у своїй «витривалості» проти таких викликів, адже можна втратити все.

Нині свинарським комплексам важко боротися з цими вкликами без будь-якої підтримки держави. Наприклад, в Польщі запроваджені певні дотації від держави: виділяють заздалегідь терміном на 3 роки певну суму на вирощування та утримування свиней, боротьбу з хворобами. Безумовно така співпраця держави і тваринницькими комплексами є дуже вигідною для обох сторін і сприяє розвитку цього бізнесу.

Там застосовують певних заходів щодо розповсюдження АЧС, вони беруть на себе відповідальність, проводять карантин, обробку приміщень, а в разі загибелі тварин її утилізують і компенсують за неї. У нас це безконтрольовано, заходи покладені на виробника свинини. Якщо у сісідів комплекс заходів дають змогу контролювати ситуацію, то у нас все навпаки ситуація не контрольована і спалахи постійно повторюються.

Звісно у нашій державі планують прийняти закон про компенсацію за втрачених свиней, тільки от зиску для виробніка немає, адже у нашій казні все одно немає грошей.

Розкажіть про своє підприємство «Зелена брама», методи і технологію вирощування свиней.

– Наше підприємство невеличке, вирощуємо свиней за відмінною від інших технологією. Наприклад, на відміну від інших утримуємо свиней не в капітальних цегляних приміщеннях. Ми створили проект: у нас був котлован, який ми окультурили, зробили каркас, насипали тирсову підстилку, обробили її спеціальними бактеріями, поставили вирощувати 25-кілограмових поросят і цілий сезон пропрацювали таким чином. Поросята не хворіли, показали результати кращі, ніж у приміщенні.

Така технологія вирощування - це вирощування свиней в термостабільному свинарнику на теплій підстилці. Це приміщення, що легко зводяться, не мають фундаменту, не потребують великих капіталовкладень. Переходячи на таку технологію утримання поголів’я, ми виходили з того, що треба зробити комфортні умови свиням.

Така технологія дає нам змогу вирощувати свиней без застосування антибіотиків. Хоча насправді багатьом свинокомплексам важко відмовитися від антибіотиків, адже звикли перестраховуватися на випадок якоїсь несприятливої епізоотії на підприємстві.

Після закінчення циклу свиней цю підстилку використовуємо, як біодобриво на власних полях. Адже вона не містить насіння бур’янів і фітопатогенних мікроорганізмів, збудників хвороб рослин. Ми зараз працюємо над можливістю гранулювати її, щоб була змога легко вносити її безпосередньо під кореневу систему розслини.

– Відомо, що ви вирощуєте важковагових свиней, що було причиною такого вирощування, і в чому бачите економічну доцільність? Хто є вашими замовниками і чи за таких свиней більше платять?

– Вирішили вирощувати важковагових свиней, адже це ще й питання вартості кормів, а відтак і ціни продукції. Зараз вигідніше виростити одне порося, але більшою вагою. Вважаю, що вирощування тварин до 130-140 кг теж має свої переваги. Спершу зввісно були труднощі, аби знайти покупців на таких поросят, але зараз такого немає. На бойнях приймають наших свиней зі задоволенням, адже вихід мяса у них значно більший і вирощені наші свині без антибіотиків. Якщо ж йдеться про виробників мясних виробів, то вони також би брали наших свиней на переробку, але виникає один технічний нюанс, це те що на таких заводах шпарчани розраховані на певну конфігурацію свиней, на жаль, наші свині їм не підходять. Але насправді проблеми зі збутом важковагових свиней немає, продаємо їх за тією ж ціною, що й інші господарства.

– Чи маєте на меті облаштувати свій забійний цех? Адже вигідніше продавати свиней у забійній вазі?

– Звісно у планах є облаштувати свою міні-бойню, адже це розумна і правильна інвестиція. Виростили, тут же на місці розібрали тушу, продали мясо за вищою ціною, а також субпродукти тощо. Ми розуміємо, що це дорога інвестиція, яка буде довго окуповуватися. Тут також стикнулися з проблемою, адже на ринку, на жаль, немає пропозицій забійних ліній на 20–30 голів на день. До того ж, нас цікавить не сама лінія, а модульна збірна мінібойня повного циклу.

З задоволенням прийму пропозиції модульної мінібойні, для створення комплексного підприємства закритого типу: кормоцех, вирощування свиней, бійня. Цей напрямок також має зиск для підвищення біобезпеки в умовах розповсюдження АЧС.

Зараз ми, експериментуємо з якісними раціонами, доробляємо технологію утримання свиней на глибокій біопідстилці, навчаємо охочих нашої технології вирощування в недорогих, легких швидкозбірних приміщеннях. Завдяки комфотним умовам утримання тварин, ця технологія дуже перспективна для вирощування ремонтних свинок.

Спершу потрібно вивести господарство на постійні обсяги, а потім уже просуватимемо свою продукцію на ринку, а також популяризуватимемо свою технологію вирощування в свинарниках нового типу. Вважаю, що вона перспективна, економна, і на неї може перейти будь-хто, завдяки простоті, та доступністі.

Розмовляла Мар’яна ЯКИМІВ




Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   



Інші статті
19.04.2011р.

Приватному виноробу для благородних напоїв

Для багатьох професіоналів і аматорів виноробство стало стилем життя або цікавим хобі. Тож не дивно, що кількість невеликих господарств і виноробів-аматорів збільшується в усіх виноробних країнах і навіть у регіонах, де промислового виноградарства не існувало. Розвивається приватне виноградарство й виноробство і в Україні.

15.03.2011р.

Фрукти й овочі сонячної Македонії

Македонська компанія «ГЕНЕЛ» створена у 1993 р. Її структурний підрозділ «ГЕНЕЛ АГРО» експортує свіжі, заморожені і консервовані овочі та фрукти, молочні продукти (бринзу і сир) і вишукані македонські вина.

Більше статей за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.