Ваш продукт вартий визнання! Тому запрошуємо усіх...
Толстая и мягкая, тонкая и хрустящая, классическая...
Наша команда прийняла рішення про проведення...
11-а Міжнародна бізнес-зустріч для розвитку співпраці...
Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?
З директором компанії «ГЕНЕЛ АГРО» Філіпом Відовічем (Filip Vidovic') ми познайомилися на київській виставці «Овочі і фрукти 2010», де він зі своїми колегами презентував македонську сільськогосподарську продукцію, а крім того, вирішував питання організації в Україні представництва своєї компанії. Кореспонденту «Харчовика» вдалося з ним поспілкуватися.
– Пане Філіпе, чи цікавою буде продукція вашої компанії на українському ринку?
– Конкурентоспроможність продукції визначається оптимальним для споживачів співвідношенням ціни і якості. Ціна наших овочів, фруктів і вин доступна для всіх верств населення, а якість – гарантовано висока. Cприяє цьому не тільки праця наших аграріїв, а й чудові для ведення сільського господарства умови. Македонія – Балканська країна з перехідним від помірного до субтропічного кліматом, з теплим літом і м’якою зимою, рівномірним розподілом опадів протягом року.
Ми маємо можливість постачати протягом усього року свіжі, «тільки-но з грядки», помідори, перець, капусту, огірки та інші овочі. Торік на 154 га під скляними оранжереями в країні виростили 12360 т помідорів, на 2101 га під пластиковими – 142690 т, а на 4689 га відкритого ґрунту – 109234 т.
Споживачі навіть у холодну українську зиму зможуть ласувати свіжим перцем із запахом сонячного балканського літа, не кажучи вже про такі продукти із перцю, як айвар, лутениця, пінджур, гювеч та інші смаколики.
Виробництво ранніх овочів зростатиме внаслідок впровадження сучасних технологій, а також за рахунок перерозподілу землі. Нині, наприклад, стали менше сіяти кавунів і динь.
У Македонії вирощують високоврожайні поживні сорти картоплі, квасолі , цибулі та інших овочів.
– А яка ситуація в Македонії з фруктами?
– Сади у нашій країні займають майже 14000 га. Вони розташовані в екологічно чистих регіонах на висоті 300–800 м над рівнем моря. 62% площі відведено під яблуні, 13% – під сливи, по 7% – під вишні, персики, столовий виноград. Ростуть у наших садах груші, абрикоси, мигдаль, горіхи тощо. Завдяки середньоморському клімату, родючому ґрунту фрукти багаті на вітаміни, сахарозу та необхідні організму людини мікроелементи. Упевнений, що вони сподобаються українським споживачам.
Македонський виноград і вино – особлива стаття експорту. Виноградники займають понад 24000 га. Тут вирощують переважно винні сорти, серед яких домінують традиційні Вранець і Кашторія, а також білий виноград Смедерівка, Жилавка, Шардоне, Рислінг, Совіньон білий тощо. Серед столового винограду такі відомі сорти, як Анус-Ала, Кардинал, Мускат Італія, Мускат Гамбург, Білий зимовий.
У Македонії зареєстровано 82 винних погреби на 2 338 467 декалітрів.
Багато столового винограду – від дуже ранніх до дуже пізніх сортів – вирощують у Варварському, Південно-Східному і Північно-Східному регіонах республіки. Виноград, що увібрав енергію балканського сонця, сподобається українцям. Уподобають вони і македонське вино.
Петро ХОМИЧ
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
Приватному виноробу для благородних напоїв
Для багатьох професіоналів і аматорів виноробство стало стилем життя або цікавим хобі. Тож не дивно, що кількість невеликих господарств і виноробів-аматорів збільшується в усіх виноробних країнах і навіть у регіонах, де промислового виноградарства не існувало. Розвивається приватне виноградарство й виноробство і в Україні.
Фрукти й овочі сонячної Македонії
Македонська компанія «ГЕНЕЛ» створена у 1993 р. Її структурний підрозділ «ГЕНЕЛ АГРО» експортує свіжі, заморожені і консервовані овочі та фрукти, молочні продукти (бринзу і сир) і вишукані македонські вина.
09/08/2021
|
2119
|
17/12/2020
|
1412
|
17/12/2020
|
1708
|
17/12/2020
|
1392
|