Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Останні новини
Останні новини
FoodMaster & PrivateLabel-2020
08.07.2020р.

11-а Міжнародна бізнес-зустріч для розвитку співпраці...

Спільнота м'ясної індустрії. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Завдяки цьому майданчику ми хочемо бути ще ближче до...

Спільнота пекарів та кондитерів. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Для Вас буде зібрано усі найсвіжіші та актуальні...

У 2019 році Україна експортувала вина на $11,9 млн
10.03.2020р.

Про це свідчать дані Держстатистики

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

1844
05.05.2017р. |
Продукція без ГМО за німецьким стандартом

На полицях українських супермаркетів все частіше можна побачити позначку «Без ГМО» на продуктах харчування, у складі яких його просто не може бути. Безперечно, такий маркетинговий хід є ефективним, оскільки відповідає актуальному прагненню вітчизняних споживачів обирати безпечнішу продукцію.

А що з цього приводу наш український виробник може запропонувати споживачам Євросоюзу? Про це йтиметься у статті на прикладі німецького стандарту «Ohne Gentechnik» (OG), нова версія якого (16.01) з’явилася в липні 2016 року. Попит на сертифікацію за цим стандартом стрімко зростає серед ритейлерів Німеччини, Австрії і сусідніх країн, де вже видано понад 2000 ліцензій на маркування продукції.

Згідно із законодавством Німеччини харчові продукти повинні мати відповідне маркування (напис або уніфікований знак) «Ohne Gentechnik» (OG), дослівно – «Без генної інженерії». Цей термін був обраний саме тому, що його тлумачення дещо відрізняється від знайомого нам англійського «GMO-free» («Без ГМО») і дає змогу наголосити саме на юридичному визначенні харчової субстанції, яка не містить жодного матеріалу генної інженерії. Тобто маркування OGозначає, що продуктне містить:

ü    генетично модифікованих організмів (ГМО) або їх частинок;

ü    вітамінів, ароматизаторів, ензимів та інших харчових добавок, виготовлених за допомогою ГМО;

ü     ГМО-матеріалів у кормі для тварин, з дотриманням чітких термінів у разі, якщо тварини на якомусь етапі споживали корм з ГМО.

Зазначимо, що термін «ohne» (без) не завжди означає «нуль відсотків». Наприклад, для операторів кормової галузі максимальний слід вмісту ГМО може становити 0,1%. До того ж є винятки, коли слід ГМО вважається «набутим або технічно неминучим» і в такому разі закон дозволяє максимум 0,9% ГМО.

Виробники, які відповідають критеріям, встановленим законодавством, можуть продавати свою продукцію, яка не містить ГМО, просто зробивши напис «Ohne Gentechnik» на упаковці. У разі, якщо виробник (або власник торгової марки) бажає використовувати спеціальний уніфікований знак OG, він повинен звернутися за відповідною ліцензією до німецької асоціації виробників харчових продуктів і кормів без вмісту продуктів генної інженерії «Verband Lebensmittel ohne Gentechnik e.V.» (VLOG) і надати докази дотримання відповідних критеріїв.

VLOG має спеціальну процедуру для перевірки відповідності законодавчим критеріям OG. Та найефективнішим серед інструментів перевірки VLOG вважається сертифікація на відповідність стандарту OG, яка дає змогу значно спростити процес.

Уніфікований стандарт OG був розроблений Асоціацією VLOG спільно з іншими зацікавленими сторонами для виробництва і перевірки продукції без ГМО. Стандарт допомагає компаніям-виробникам і переробним підприємствам реалізувати правові вимоги щодо нанесення маркування OG на продукцію і встановлює єдині правила для сертифікаційних органів щодо проведення сертифікації. Сертифікація за стандартом OG поширюється на операторів всього ланцюжка поставок м'яса, молока, яєць, меду, зерна і круп, фруктів і овочів, від вирощування до переробки, в тому числі виробників кормів і перевізників. З урахуванням специфіки діяльності сертифікація може поширюватися без використання опції маркування.

Щодо отримання зовнішньої сертифікації, то це залежить від країни розташування виробничих майданчиків, об’єму і складу продукту, який підлягає обов'язковому маркуванню, рівня ризику для носія генетично модифікованих інгредієнтів.

Виробники і переробники, які працюють за межами Німеччини і випускають харчову продукцію зі знаком OG, що містить продукти тваринного або рослинного походження, для яких необхідно мати дозвіл на вирощування в цій країні, як правило, повинні пройти зовнішню сертифікацію, оскільки їх не можуть перевірити органи контролю харчової продукції Німеччини. Особливо це стосується харчових продуктів із компонентами тваринного походження, використання генетично модифікованої сировини в процесі виробництва яких не можна виявити в кінцевому продукті за допомогою аналізу.

Асоціація VLOGвизнає сертифікати тільки тих сертифікаційних органів, з якими в неї укладений договір. «Бюро Верітас Сертифікейшн» є в цьому переліку і має право на проведення сертифікації за стандартом OG, а також має своїх власних акредитованих аудиторів в Україні.

Ставши власником сертифікату VLOG і ліцензії на використання маркування OG, Ви отримуєте такі переваги:

ü     доступ до бази даних, що дає змогу користувачам обмінюватись інформацією та досвідом, перевіряти наявність сировини й інгредієнтів, обирати рекомендовані сертифікаційні органи, отримувати інформацію про фахівців і консультантів харчової галузі;

ü     право наносити маркування OG і тим самим демонструвати громадськості турботу з боку виробника, надавати споживачам можливість робити свідомий вибір і гарантувати чистий продукт, який відповідає їхнім очікуванням;

ü    додаткову вагу у відносинах з органами державної влади, постачальниками сировини та інгредієнтів, громадськістю. 

Зазначимо, що маркування OG є гарантією «чистого» продукту для споживачів не тільки Німеччини, а й інших країн ЄС. Цей знак можуть використовувати виробники з тих країн, де навіть немає власних еквівалентних національних правил.

Сертифікаційний орган

 ТОВ «Бюро Верітас Сертифікейшн Україна»

Теги та ключові фрази

Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
04.01.2011р.

Крокуємо у ногу з часом

«Структура ринку молочних інгредієнтів за останні 3–4 роки фактично не змінилася. Так, на ринку з’являються нові виробники, нові продукти, але їхня частка не настільки велика, щоб кардинально змінити ситуацію. Лідерство на ринку України, як і раніше, належить закордонним компаніям-виробникам, які націлені на інновації та новітні технологічні рішення і відіграють роль провідного «локомотива» молочної галузі», – розповіла кандидат технічних наук, заступник директора з науки та зовнішньоекономічних зв’язків компанії «Продсервіс» Тамара Ілляшенко.

04.01.2011р.

Особливості виробництва ковбас

Для кожного виду ковбасних виробів є певний процес виготовлення, затверджено технологічні інструкції та рецептури. Суворе дотримання рецептів, технології та санітарного режиму процесу є обов'язковою умовою одержання високоякісних ковбасних виробів.

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.