За липень-грудень 2019/20 МР Україна істотно наростила...
Цього разу тема конференції «Просування продукту в...
У Польщі через спалахи пташиного грипу ліквідовано...
19 листопада у Львові вітчизняна компанії...
Українським фермерам необхідно робити кроки в...
Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?
Очищують овочі та фрукти трьома методами: агресивним середовищем, тиском пари та механічним видаленням (абразивним методом та ножами). Для кожного методу призначене певне устаткування.
Очищення агресивним середовищем
Використовують для видалення шкірки з поверхні всіх видів овочів та фруктів. Однак цей метод не є популярним у виробників через недоліки, головним з яких погіршення органолептичних характеристик оброблюваної сировини внаслідок контакту із агресивним середовищем (очисником), а також проблеми з очищенням використаної води, що відводиться в каналізацію. Тож цей метод часто замінюють іншими, хоча для видалення шкірки в ківі його використовують донині, обробляючи поверхню плоду 3–6% розчином соди при температурі 70–80°C.
Для очищення фруктів використовують машини, у яких неочищений продукт занурюють у бак, заповнений приготовленим розчином соди. Також можливе очищення продуктів із використанням тунельних машин, які обладнані душем. Продукт, який рухається на транспортері, на початковій стадії обробляють агресивним середовищем, а надалі ополіскують чистою водою.
Устаткування має низку позитивних характеристик: високу продуктивність, якісне поверхневе очищення плодів, низький відсоток відходів, легко регулювати глибину обробки, вартість його в перерахуванні на одиницю продуктивності.
Однак має воно й певні недоліки: втрата органолептичних
властивостей сировини (аромату, смаку, кольору); необхідність високих витрат на
будівництво та обслуговування очисних споруд для використаної води; велике
споживання води (від 5–10 л на
Очищення продуктів від шкірки за допомогою пари високого тиску
Цей метод використовують при високій продуктивності та для сировини з різною геометрією плоду (картопля, морква, селера, червоний буряк, цибуля, коренеплоди, персики, яблука).
Цей метод доцільний для очищення плодоовочевих виробів, які надалі використовують для глибокого заморожування, овочевих пюре й соків, картопляного пюре та пластівців, кубиків персика, які подають на заморожування чи запаковують в асептичні мішки.
Неочищену сировину завантажують у закриту ємність, яка працює під тиском та обробляється парою (до 10 атм). Своєю чергою, пара нагріває шкірку й підшкірний шар плоду, глибину якого регулюють ( тільки у «Boema»). Різке зменшення тиску до атмосферного спричиняє перетворення пари (у підшкірному шарі) на конденсат, що призводить до «вибуху» шкірки, залишки якої прибирають з поверхні плоду спеціальним доочисником.
Цей метод має певні переваги: низький відсоток відходів; висока якість очищення незалежно від геометрії плоду; універсальність і можливість адаптації до різних типів сировини; швидкість і легкість регулювання машини «Boema» завдяки її конструкції; збереження органолептичних характеристик; низька вартість експлуатації (немає деталей, що зношуються: ножів, абразиву); екологічність: не застосовуються хімічні речовини, низька витрата води; висока економічність машин «Boema» (завдяки неперервному відведення конденсату в процесі оброблення парою, витрата пари становить лише 1–2 т на кожні 10т продукту). Єдиний недолік цього методу очищення – необхідність подавання пари під високим тиском (близько 8–10 бар).
Механічне очищення шкірки від плоду
Абразивний метод використовують для очищення овочів та фруктів для малопродуктивних ліній або у випадку, якщо продукт не можна піддавати тепловій обробці (салати, очищена картопля й морква розфасовані, овочевий свіжовичавлений сік, чіпси).
Очищену в такий спосіб сировину, надалі можна використовувати для одержання картопляних чіпсів, заморожених продуктів, фруктових соків і пюре, морквяного свіжовичавленого соку (без попередньої теплової обробки).
Сировину в апараті переміщують спеціальні ролики, які розташовані горизонтально, й обертаються один назустріч одному (частоту обертання можна регулювати). Дозування та рух продуктів по довжині роликів відбувається за допомогою горизонтального шнека, який розташований над абразивними роликами.
Цей метод конструктивно простий; нескладний в експлуатації; можна регулювати глибину очищення.
Недоліком його є підвищений відсоток відходів – їх більше, ніж при паровому й содовому очищенні, а якість залежить від форми плоду.
Очищення ножами також має переваги – цекраща якість готового продукту та низьке забруднення поверхні. Та, на жаль, цьому методу властиві й недоліки, пов'язані зі складністю конструкції машини – це висока вартість технічного обслуговування; необхідність частої заміни ножів; делікатність машин; високий рівень шуму; недостатня універсальність; велика кількість відходів.
Олег ІВАНИНА
голова представництва компанії«Boema SpA»
в Україні, Молдові, Узбекистані
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
«Структура ринку молочних інгредієнтів за останні 3–4 роки фактично не змінилася. Так, на ринку з’являються нові виробники, нові продукти, але їхня частка не настільки велика, щоб кардинально змінити ситуацію. Лідерство на ринку України, як і раніше, належить закордонним компаніям-виробникам, які націлені на інновації та новітні технологічні рішення і відіграють роль провідного «локомотива» молочної галузі», – розповіла кандидат технічних наук, заступник директора з науки та зовнішньоекономічних зв’язків компанії «Продсервіс» Тамара Ілляшенко.
Особливості виробництва ковбас
Для кожного виду ковбасних виробів є певний процес виготовлення, затверджено технологічні інструкції та рецептури. Суворе дотримання рецептів, технології та санітарного режиму процесу є обов'язковою умовою одержання високоякісних ковбасних виробів.
25/03/2019
|
539
|
17/01/2018
|
178
|
30/07/2015
|
176
|