Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Останні новини
Останні новини
Україна вибрала квоту на поставку пшениці в ЄС на 70%
30.01.2017р.

Єврокомітет по зерновим на 2017 рік затвердив ліцензії...

В Україні подешевшав цукор
30.01.2017р.

В Україні за підсумками тижня подешевшав цукор:...

Ціни на молоко та молокопродукти продовжують поступово зростати
30.01.2017р.

Цього тижня закупівельні ціни на молоко...

В Україні не зможуть виробляти шампанське та коньяк
27.01.2017р.

Уряд підтримав проект закону у сфері охорони прав...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

5001
29.06.2010р. |
Очищення благородною чорнотою

Нині виробництво горілки – дуже складний технологічний процес, який потребує найсуворішого дотримання рецептури, максимальної чистоти всіх складових майбутнього алкогольного напою. Головні компоненти горілки – спирт і вода, й саме з їх контролю над ним розпочинається її народження.

Однією із компаній, яка пропонує високоякісне активоване вугілля, є «Біохім-Сервіс», що впродовж 10 років постачає його як для загального, так і для спеціального призначення. Виробляє його відома американська фірма «Calgon Carbon Corporation» та її європейські філіали «Chemviron Carbon» (Бельгія), «Sutcliffe Speakman» (Англія). «Chemviron Carbon» – світовий лідер у виробництві активованого вугілля, яке можна використовувати для водоочищення, водопідготовки, у хімічній, нафтопереробній, фармацевтичній, харчовій, лікеро-горілчаній та інших галузях промисловості. Окрім цього продукту, «Біохім-Сервіс» постачає на ринок сіль у таблетках, фільтри для води й іонообмінні смоли.

Пропонованого активованого вугілля представлений широкий асортимент – як марок, так і гранулометричних розмірів. Найпоширеніші види є постійно на складі компанії у Харкові. Окрім продукції, фахівці «Біохім-Сервісу» приділяють велику увагу інформаційному забезпеченню та підтримці клієнтів, надають консультації щодо використання вугілля.

Уся продукція «Calgon Carbon Corporation», сертифікована відповідно до ISO 9002 та згідно з українськими стандартами, також має гігієнічні сертифікати.

У маленьких порах велика сила

Активоване вугілля – це одна з форм вуглецю з недосконалою структурою, майже не містить домішок, характеризується великою пористістю. Саме ці пори роблять вугілля «активованим». За хімічним складом активоване вугілля подібне до графіту. Міжмолекулярне притягування, яке є в порах вугілля, призводить до утворення адсорбційних сил, які за своєю природою подібні до сили гравітації, тільки на молекулярному рівні.

Ці сили зумовлюють реакцію осаду, при якій адсорбційні речовини можуть бути видалені з водних чи газових потоків. Хімічні реакції й хімічні зв’язки також можуть виникати між сорбентами і поверхнею активованого вугілля чи неорганічними домішками. Ці процеси називаються хімічною адсорбцією, хоча сам процес фізичної адсорбції відбувається при взаємодії активованого вугілля й речовини, яка адсорбується. Нині активоване вугілля випускають у такому вигляді: гранульоване, порошкоподібне, ектрудоване та тканина, просочена активованим вугіллям. Ресурс вугілля досить великий, показники його не змінюються тривалий час, і це дає змогу утримувати якість на однаковому рівні.

Пропоновані марки активованого вугілля розроблені спеціально для очищення й знебарвлення рідин й видалення із них небажаних присмаків та запахів. Їх використовують для очищення різноманітних харчових продуктів – меляси, гліцерину, олій, фруктових соків, алкогольних напоїв тощо. Активоване вугілля для харчової промисловості виробляють на основі деревини й кам’яного вугілля, активують водяною парою й хімічними агентами. Компанія «Біохім-Сервіс» пропонує активоване вугілля для харчової промисловості таких марок: DCL200, DCL220, DCL320, DCL420, DCL520, DCL GDC.

Як усе відбувається?

Звісно, сфера застосування фільтрів на основі активованого вугілля доволі широка, тож розглянемо один із напрямів очищення, яке є чи не найважливішим елементом у виробництві якісної алкогольної продукції.

Спочатку з води, що надходить з артезіанської свердловини, видаляють механічні домішки, далі її подають у відділення водопідготовки, де очищають і фільтрують. Згідно з нормативами, достатньо двох-трьох ступенів очищення, але зазвичай використовують значно більше, для отримання на виході смачної води, екологічно чистої й кришталево прозорою. З чого складається система очищення? На першому етапі воду очищають кварцовим фільтром, який затримує механічні домішки. Потім фільтри-пом’якшувачі природного походження «роблять» воду м’якою та ще смачнішою. Далі вугільний фільтра насичує воду живильним киснем, наблизивши її за властивостями до поталої води високогірних джерел. Така вода вже готова до змішування зі спиртом. Одним з найвідповідальніших етапів виробництва горілки є змішування спирту з водою, в результаті чого отримують так зване «сортування». Відбувається це в спеціальній ємності, з дотриманням точних пропорцій. Саме тут і розпочинається приготування горілки. Пізніше водно-спиртову суміш очищують. Одним із найефективніших способів є очищення горілки за допомогою фільтра з використанням деревного активованого вугілля. Особливе значення має ще й те, яку породу дерева застосовують для приготування вугілля. Найкращі фільтри – з бука, липи, дуба, вільхи, берези. Далі «сортування» потрапляє на фільтрацію. Першими тут є фільтри попереднього очищення, потім – вугільні. Тільки після проходження суміші через них можна стверджувати, що вона стала горілкою.

Підготувала Орислава МУДРА

Теги та ключові фрази
Очищення горілки манганцем, вугільний фільтр для горілки, очищення води вугиллям, горілка на вугіллі з грушки, "@calgoncarbon.com", фільтри для очищення спирту, вугілля активоване франківськ, природний помягчувач для горілки, Вугілля активоване Львів, Горілка очищена вугільним фільтром
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   



Інші статті
19.04.2011р.

Приватному виноробу для благородних напоїв

Для багатьох професіоналів і аматорів виноробство стало стилем життя або цікавим хобі. Тож не дивно, що кількість невеликих господарств і виноробів-аматорів збільшується в усіх виноробних країнах і навіть у регіонах, де промислового виноградарства не існувало. Розвивається приватне виноградарство й виноробство і в Україні.

15.03.2011р.

Фрукти й овочі сонячної Македонії

Македонська компанія «ГЕНЕЛ» створена у 1993 р. Її структурний підрозділ «ГЕНЕЛ АГРО» експортує свіжі, заморожені і консервовані овочі та фрукти, молочні продукти (бринзу і сир) і вишукані македонські вина.

Більше статей за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.