Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

Виставки
Виставки

20 квітня 2017

Лучшие бизнес-идеи года для развития сотрудничества ритейлера и поставщика,
Київ, Конгрес-Холл Космополіт, вул. Вадима Гетьмана,6

27 квітня 2017 р

конференція виробників бакалійних виробів ,
ВЦ «АККО Інтернешнл», Київ,Проспект Перемоги, 40-Б

6 червня 2017 р.

Україна, Київ,
ВЦ «АККО Інтернешнл»,м. Київ, Проспект Перемоги, 40-б
Парк ім. О.С.Пушкіна

12-14 вересня 2017 р.

Спеціалізована виставка хлібопекарської промисловості,
Київ, Міжнародний виставковий центр

19-21 вересня 2017 року

XXIII Міжнародна Спеціалізована Виставка,
м.Київ ВЦ "КиївЕкспоПлаза" (вул. Салютна, 2-Б)

19-21 вересня 2017

Міжнародна спеціалізована виставка ,
м.Київ ВЦ "КиївЕкспоПлаза" (вул. Салютна, 2-Б)

12-14 вересня 2017 р.

Україна, Київ,
Київ, МВЦ, Броварський п-т, 15

12-14 вересня 2017 р.

Міжнародна спеціалізована виставка кондитерської промисловості,
Київ, Міжнародний виставковий центр
Новини
Буде зібрано відомості про компанії, які пропонують сировину, обладнання, інгредієнти, упаковку, засоби санітарії, спецодяг а також послуги підприємствам-виробникам молочної продукції.

В період з 23 березня по 6 квітня поточного року на продовольчих ринках країни подорожчали помідори.

Більше новин за тегами
Статті

Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...

Більше статей за тегами
103
30.03.2017р.
За 17 років виробництво хліба в Україні скоротилось у 2,2 рази

Згідно із даними статистики, починаючи з 2000 року виробництво хліба та хлібобулочних виробів в Україні скоротилося з 2,5 млн тонн до 1,1 млн тонн, або у 2,2 рази. При цьому, чисельність населення країни зменшилася на 14%.

Про це повідомляє прес-служба Економічного дискусійного клубу.

Примітно, що структура виробництва хліба та хлібобулочних виробів у 2016 році, як і у 2000 році, принципових змін не зазнала. Левова частка виробництва (52%) — це хліб пшеничний; на хліб житній та хліб із пшеничного і житнього борошна припадає 33%; на вироби булочні, до яких до речі належить батон і багет, припадає 24% від усього виробництва хліба нетривалого зберігання.

Разом з тим, виходячи із показників офіційної статистики середньодушове споживання хліба українцями упродовж 2000-2016 років скоротилося з 50 кг до 26 кг на особу на рік. А якщо порівнювати цей показник наприклад із 1995 роком, то споживання хліба зменшилося більш, ніж у 3 рази.

Отже, згідно з офіційними даними виробництво хліба та хлібобулочних виробів нетривалого зберігання, у 2016 році склало приблизно 72 грами у розрахунку на день, 2,2 кг на місяць, або 26 кг на рік.

Використовуючи дані щодо вікової структури населення країни, ЕДК розрахував середньорічний обсяг споживання хліба масових сортів, виходячи із затверджених мінімальних норм. Цей розрахунковий усереднений показник упродовж 2000−2016 років не опускався нижче 90 кг на особу на рік, що у 1,8 − 3,5 рази  перевищує офіційні дані щодо виробництва хліба у цей період. 

Відразу спадає на думку, що за останні 15 років українці принципово змінили раціон харчування і почали  надавати перевагу споживанню іншим групам продовольчих товарів. Однак, статистичні дані достеменно це підтвердити не можуть. 

Так, дійсно порівнюючи із 2000 роком, середньодушове споживання більшості основних видів продовольства українцями зросло. Проте, в останні роки спостерігаються зворотні тенденції. У зв’язку із падінням купівельної спроможності населення скоротилося споживання більш вартісного сегменту продовольства. Передусім, це продукти харчування, які повинні забезпечувати організм людини білками: риба, м'ясо, молоко, яйця.

Таким чином, для забезпечення своєї життєдіяльності у межах необхідної калорійності свого раціону українці вимушені вживати у їжу більш доступні, з точки зору ціни, продукти харчування. Безперечно, що одним із таких продуктів є хліб.

Навіть у сьогоднішніх реаліях, коли за 3 місяці 2017 року споживчі ціни на хліб масових сортів зросли майже на 10%, вартість 1 ккал, яку забезпечує людському організму вживання хліба, є найнижчою.

Виходячи із проведеного аналізу, з високою ймовірністю можна стверджувати, що частина виробництва популярних серед населення хліба та хлібобулочних виробів не підпадає під офіційну звітність.

Наприклад, якщо порівнювати офіційне виробництво хліба та розраховане ЕДК споживання хліба у межах мінімально затверджених норм, то орієнтовна частка неофіційного ринку хліба у 2016 році мала б складати понад 70%.

Джерело: Agravery.com

Теги та ключові фрази

Більше новин за тегами
  • хліб238
  • виробництво
  • споживання


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку



Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   



Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.