Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 






Останні новини
Останні новини
Ринок живця: ціни на «роздоріжжі»
10.02.2020р.

У перший тиждень лютого ціни на свинину живою масою...

Молоко може повернутися в українські школи
10.02.2020р.

Асоціація виробників молока підтримує проект з...

Цукрові новини дня від SESVANDERHAVE
05.02.2020р.

Компанія SESVANDERHAVE (Бельгія), головний виробник насіння...

Український молочний індекс досягнув найвищого показника за останні шість рокі
05.02.2020р.

Український молочний індекс (УМІ) в січні 2020 року був...

Небезпека із Заходу: чи варто Україні боятись спалахів пташиного грипу в Польщі?
31.01.2020р.

З 31 грудня 2019 року і дотепер у Польщі зафіксовано...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

1077
10.12.2019р. |
Рецепт із Житомирщини. Настоянка «на бджолах»

Таку настоянку пропонує компанія «Хані Баджер». Підприємство виготовляє настоянки і наливки за українськими рецептурами, знайденими в різних регіонах країни.

– Що означає «настоянка на бджолах»? – запитуємо у працівника компанії Артема Скубенко, який якраз і пригощав нею.

– А те означає, що настоянка не на меді, прополісі чи пилку, а справді на бджолах. Рецепт цієї настоянки – родом з Житомирської області.

Бджолиний підмор (мертві бджоли) є необмінним природним явищем у кожній бджолиній сім’ї – і водночас це ліки нетрадиційної медицини, вони містять цінні біологічно-активні комплекси. На тілі бджоли осідають практично всі компоненти її життєдіяльності: мед, пилок, маточне молочко та віск. Та й хітиновий покров бджіл містить дуже цінні хімічні речовини – гепарин і гепариноїди. У нашому виконанні настоянка із бджіл – не ліки, а смачний напій, до того ж корисний, із трав’яним післясмаком та медовим ароматом, до 370. Присмаку меду не має, на відміну від настоянки за іншим рецептом (козацьким, із Запоріжжя) – на вощині.

Маємо в асортименті і наливки: рецепт вишнівки – з Вінниччини, малинова наливка – зі Слобожанщини, смородинова – з Івано-Франківщини. Шипшина й дика груша – з Київщини, дубова кора – з Черкащини. Цьогорічна новинка – настоянка кизилова, з Криму.

Значну частину сировини ми отримуємо із власних садів і плантацій або із садів чи городів наших родичів, друзів. Так само на власній пасіці збираємо навесні й бджолиний підмор.

– За яким принципом обираєте рецепти з різних регіонів? Адже настоянки, наливки – їх готують всюди.

– Орієнтуємося на те, де традиційно найбільше вирощують ті чи інші плоди та ягоди. До речі, звідки рецепти – там, зазвичай, закуповуємо й сировину. У нас невелике виробництво, тому нам легко дотримуватися такої вибірковості. Припускаю, що зі збільшенням обсягів виробництва напоїв, мабуть, вже буде складно робити орієнтацію на конкретний регіон при закупівлі сировини. Та все ж будемо старатися дотримуватися регіональності, бо в тому якраз наша особливість.

Ще одна особливість «Хані Баджер» у тому, що свої напої виробляємо лише із свіжих ягід.

– Рецепт якого напою, на ваш смак, найбільш цікавий?

– На колір і смак товариш не всяк. Щодо мене, то мені до смаку смородинова наливка. Смородина – потужна за смаком ягода, тому наливку з неї треба дегустувати останньою, інакше вона переб’є всі інші. Усі ягоди, з яких ми виробляємо напоїв, ідуть у відходи, крім вишні. Так звану п’яну вишню використовують зазвичай у виробництві кондитерських виробів.

Найбільш складний і копіткий у виготовленні напій – це, безперечно, настоянка на бджолах.

– Технологічно і технічно виробництво настоянок і наливок однакове?

– Загалом, так, але є відмінність у деталях, оскільки кожна ягода вимагає індивідуального підходу. Особливість малини, приміром, у тому, що її важко відфільтровувати (щоб наливка не була мутною). Натомість вишня фільтрується недовго. За рівнем осаду ягоди також різняться.

– Відомі усталені рекомендації щодо вин – з якими стравами які вина гармонують. А щодо наливок і настоянок ви такі рекомендації даєте? Приміром, до м’ясних справ що би ви порекомендували?

– Звичайно, даємо такі рекомендації. Почнемо з коронного напою – настоянки «На бджолах». Вона гарно смакує з м’ясними стравами, зокрема з дичиною. Для полювання – кращого напою не придумаєш! Смородинова наливка смакуватиме із стравами карпатської кухні. Настоянка «На вощині» смакувати із кулішом за козацьким рецептом, приготованим на вогнищі. А також із м’ясними рульками та копченостями. Найліпше надаються до м’яса також наливка із кизилу та настоянка «Дубівка козацька» на корі. Зброджений напій із шипшини та дикої груші смакуватиме разом із запеченою куркою із золотистою скоринкою. Будь-який напій, за виготовлення якого ми беремося, стає унікальним результатом тривалих експериментів із природною сировиною.

 

Наливки і настоянки, виготовлені у промислових умовах, відрізняються від домашніх ще тим, що розливаються вони не у пластикові пляшки, а в скляну фірмову тару. У компанії  «Хані Баджер» вона елегантна, представницька. Не поступається вишуканістю й етикування пляшок (див. фото).

Анатолій Задорога

Теги та ключові фрази

Більше статей за тегами
  • настоянка
  • Бджолиний підмор


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   



Інші статті
19.04.2011р.

Приватному виноробу для благородних напоїв

Для багатьох професіоналів і аматорів виноробство стало стилем життя або цікавим хобі. Тож не дивно, що кількість невеликих господарств і виноробів-аматорів збільшується в усіх виноробних країнах і навіть у регіонах, де промислового виноградарства не існувало. Розвивається приватне виноградарство й виноробство і в Україні.

15.03.2011р.

Фрукти й овочі сонячної Македонії

Македонська компанія «ГЕНЕЛ» створена у 1993 р. Її структурний підрозділ «ГЕНЕЛ АГРО» експортує свіжі, заморожені і консервовані овочі та фрукти, молочні продукти (бринзу і сир) і вишукані македонські вина.

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.