Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 






Останні новини
Останні новини
Саудівська Аравія планує імпортувати з України сільгосптварин
04.09.2018р.

Третього вересня до України з візитом прибула...

Сироварні почали отримувати більше замовлень для внутрішнього ринку
04.09.2018р.

Напередодні осені надія сироварів на поліпшення...

Ринок живця: закупівля живця додала 2%
28.08.2018р.

Третя декада серпня порадувала свинарів 2% підйомом...

В Україні випуск цукрових кондитерських виробів зменшився на 7%
27.08.2018р.

За 7 місяців 2018 року в Україні виробництво...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

5485
16.05.2007р. |
У новий рік – з новим хлібом!

1111Напередодні новорічних та різдвяних свят корпорація „ЕкоЛан” запрезентувала своїм споживачам не один подарунок. 28 грудня 2005 року відбулось освячення нової спеціалізованої печі німецького виробництва для випікання хліба житніх сортів, аналогів якій немає у Західній Україні. Цього ж дня відкрили нове сучасне приміщення кафе „ЕкоЛан”, в якому львівяни та гості міста матимуть змогу посмакувати тістечками та тортами.

Про проблеми хлібопекарської галузі, новинки та роботу одного з найпотужніших виробників хлібобулочних та кондитерських виробів у західному регіоні розповів генеральний директор корпорації “ЕкоЛан” Богдан Дудзяний на прес-конференції, яка відбулась того ж дня.

Проблеми ринку. Хлібопекарська галузь, як і вся промисловість загалом,перебуваєв очікуванні ціни газу для виробництва. Нині для хлібопекарів є актуальними питання щодо запасів зерна. Виробник стримує реалізацію, активного продажу зерна в Україні не відбувається.

„Якщо у січні-лютому подорожчає зерно, чого дуже хочуть в Міністерстві аграрної політики та на що дуже сподіваються українські виробники зерна, тоді, безумовно, ціна на хліба зросте, – зазначив Б. Дудзяний. – Окрім того, досі є абсолютно незрозумілою ситуація щодо газу та енергоносіїв. Адже усі світові технології, які використовуються на печах, розраховані виключно на газ. Натомість, якби запаси українського газу передали хлібопекарням, а цього газу є для них достатньо, то це б значно вплинуло на ціну хлібопродукту”.

Він також відзначив, що минулого року ціна на 1 кг хлібобулочного виробу становила 1,93 грн., у грудні 2005 року – 1, 98 грн., тобто у цьому році тільки на 2,6% зросла ціна на хлібобулочні вироби на ВАТ „Хлібозавод №1”, яке входить до корпорації „ЕкоЛан”. Це у той час, коли чотири рази зростала мінімальна заробітна плата. Та, на жаль, за його словами, поняття „хліб” є поняттям політичним, яким постійно спекулюють.

Слід зауважити, що й якість зерна погіршується, воно є низької якості через велику вологість, засміченість тощо. Для річних потреб „ЕкоЛану” необхідно 35 тис. тонн зерна. „Використовуємо якісне зерно 3 класу або житнє, яке доводиться привозити зі східних областей (Вінницька, Донецька, Миколаївська обл.), що додатково здорожує цей продукт, – розповів Б. Дудзяний. – Ціна українського зерна дійшла до ціни світової – 810-850 грн. за тонну.

В структурі корпорації є борошномельне підприємство „Явір-млин”, яке ми самі спроектували і побудували, і яке нині успішно працює. Воно забезпечує потреби нашого виробництва. Борошно інших борошномельних підприємств України ми не використовуємо, оскільки наше борошно – єдине, що відповідає стандарту покращеної якості”.

Ще однією проблемою, з якою стикаються практично всі хлібокомбінати, є недобросовісна конкуренція. Адже фактично з перших років незалежності української держави з виникненням корпоративного руху з’явилось багато приватних структур, які пішли найпростішим шляхом – без відповідної оплати та дозволу почали повторювати хлібобулочні вироби, які вже запатентовані іншим виробником. Найгірше, що вони випускають хліб зовсім інших смакових якостей, не дотримуючись відповідних технологій, і продають за тією ж ціною, що й справжній виробник. Це підриває авторитет хлібопекарів, і найприкріше те, що такий хліб може бути шкідливим для здоров’я. „Ми самі не можемо боротися з цим, адже це повинна робити місцева влада”, – стверджує Б. Дудзяний. 

Виробництво. „Ми нарешті будемо мати хліб житній, з сумішей різних сортів – так званий чорний хліб саме таким, яким він і повинен бути”, – запевнив Б. Дудзяний.

Нова спеціалізована піч для випікання хліба житніх сортів фірми Winkler – єдина за своєю конструкцією, яка працює у Західній Україні. Лише площа поду, на якому випікається хліб, – 90 м2. Довжина печі – 37 м, ширина – 3, а працює лише 6 осіб. Специфіка печі полягає в додатковій камері обсмаження в цій печі (понад 290 0С). Попередні печі в „ЕкоЛані” такої температури не забезпечували, і відповідно не виконувалась певна технологія. Це буде хліб іншої якості – таким, яким задумав його виробник.

За добу така піч здатна випікати 25 тонн хліба. Саме завдяки цьому ВАТ „Хлібзавод №1” планує збільшити добову норму випуску хліба до 70 тонн.

Вартість німецької печі разом з будівельно-монтажними роботами – 200 тис. євро. Консультації зі встановлення та запуску надавав відомий голландський консультант Дірк Ван дер Холл, який вже упродовж кількох років співпрацює з корпорацією „ЕкоЛан”, допомагаючи освоювати західноєвропейський досвід та традиції хлібопекарської галузі.

Ще однією новинкою стало придбання автомату типу флоу-пак київської фірми „Елопак”. Нова пакувальна машина запаковує хліб у екологічно чистий поліпропілен, що продовжує термін зберігання і, відповідно, споживання хліба. Ця лінія може пакувати 15-16 тонн хліба на добу, її вартість – до 20 000 євро разом з монтажем. За своїми характеристиками обладнання ідентичне іноземному. Новий пакувальний апарат комп’ютеризований, тож змінити конфігурацію пакувальної обгортки можна лише одним натисканням кнопки.

Наступного року корпорація „ЕкоЛан” планує придбати ще одну пакувальну лінію, більшої потужності. Що ж до ціни запакованого хліба, то вона в середньому на 5 коп. більша від незапакованого, і попит на таку продукцію, за словами представників „ЕкоЛану”, зростає.

В планах корпорації – максимально автоматизувати технологічні процеси та інвестувати кошти в новітні технології, які сприятимуть більшим продажам продукції.

До корпорації „ЕкоЛан” входять: ВАТ „Львівський хлібзавод №1”, Львівський хлібокомбінат, борошномельне виробництво ТОВ „Явір-млин”, Львівський обласний рибний комбінат, а також поліетиленове виробництво. Щоденно корпорація при своїх потужностях випікає та реалізовує 120 тонн хлібобулочних виробів та 8-9 тонн кондитерських виробів.

Підсумки.

Б. Дудзяний: „Для „ЕкоЛану” це був морально непростий рік, але лише з напрямку хлібобулочних виробів за 11 місяців 2005 року ми реалізували 35 555 тонн хлібобулочних виробів (на 587 тонн більше порівняно з минулим роком) та кондитерських виробів – 1679 тонн.

З’являться нові види хліба з подовженим терміном зберігання. Це, здебільшого, упакована продукція і неодмінно смачна. Буде випущено цілу серію нових хлібобулочних та кондитерських виробів з різноманітними начинками, добавками, посипками. Асортиментний кошик „ЕкоЛану” зросте на 20-30%”.

Оксана Сворик

Довідка.

Рибний напрямок.

Основною діяльністю цього напрямку корпорації „ЕкоЛан” є вирощування, переробка та реалізація рибної продукції (короп, товстолобик, щука, форель, карась). Риба вирощується у прісних водоймах, ставках, площа яких складає майже 3000 га. Середня вага риби, яку реалізував Львівський облрибкомбінат минулого року, становила 800 г (2004 рік – 650 г); обсяг реалізації живої риби у 2005 році – 1060 тонн (2004 рік – 1050 тонн).

Поліетиленові вироби.

Незважаючи на суттєве зростання цін на сировину та супутні витратні матеріали, які використовують у виробництві поліетиленових виробів, обсяги реалізації поліетиленових пакетів виробництва „ЕкоЛан” у 2005 році становив 1715 тонн. Одноразового посуду було вироблено та реалізовано на 71 тонну більше в 2005, ніж у 2004 році. Вироблена продукція знаходить свого покупця, не лише в Україні, а й у Білорусі та Росії.

Теги та ключові фрази
еколан львів торти, сайт миколаївського хлібзавода новинки хліба та хлібобулочних виробів, вартість торта еколан львів, вартість хлібу за 2000 рік, нові технології увипіканні хліба, хлібопекарська галузь Ват львівський хлібозавод №1, еколан хліб, ціна хлібу на 2004 рік, очікувані ціни на хлібобулочні вироби в 2012, піч випічки хліба "Winkler"
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   



Інші статті
19.04.2011р.

Приватному виноробу для благородних напоїв

Для багатьох професіоналів і аматорів виноробство стало стилем життя або цікавим хобі. Тож не дивно, що кількість невеликих господарств і виноробів-аматорів збільшується в усіх виноробних країнах і навіть у регіонах, де промислового виноградарства не існувало. Розвивається приватне виноградарство й виноробство і в Україні.

15.03.2011р.

Фрукти й овочі сонячної Македонії

Македонська компанія «ГЕНЕЛ» створена у 1993 р. Її структурний підрозділ «ГЕНЕЛ АГРО» експортує свіжі, заморожені і консервовані овочі та фрукти, молочні продукти (бринзу і сир) і вишукані македонські вина.

Більше статей за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.