Современный рынок масложировых продуктов (масла...
Международный форум пищевой промышленности и...
Международный форум пищевой промышленности и...
Сир та страви з нього на нашому столі мають бути і в свято, і в будень. Насамперед тому, що сир – це один з найбільш поживних та калорійних продуктів. Він містить багато білка та жиру, незамінні амінокислоти, вітаміни, кальцій та фосфор, тобто всі незамінні для людського організму речовини. Для прикладу, на Кавказі сир споживають частіше, ніж хліб, французи – як десерт, а італійці додають його майже у всі страви. Українці ще не такі вибагливі в смаках, як європейці, та й змагатися за обсягом споживання ми з ними ще не можемо.
Тимчасом в Україні сироваріння розвивається дуже динамічно і, що тішить, на ринку зараз працює багато підприємств, серед них «Літинський молозавод». Основним видом діяльності заводу є виробництво твердих сичужних, плавлених та пастоподібних сирів, вершкового масла, сухого молока та сироватки.
– Наш молокозавод є одним із лідерів з виготовлення молочної продукції в країні, – розповідає голова правління Анатолій Юров. – Споживачі вже близько 5 років смакують молокопродукти під торговою маркою «Білозгар». Також ми налагодили виробництво сиру твердого сичужного «Білозгар Екстра», який розробили технологи нашого заводу. Ми побудували та ввели в експлуатацію цех плавлених сирів та сиру «Чеддер»; цех з виробництва сухого молока та сироватки; приймально-апаратний цех, виробничу лабораторію. Потужність заводу дає змогу переробляти до 300 тонн молока на добу.
– Анатоліє Григоровичу, завдяки чому вдається стільки років виготовляти якісну продукцію та гідно конкурувати на ринку?
– Ефективна діяльності підприємства підтверджена стабільним попитом на молокопродукти «Літинського молокозаводу». Визнання заводу забезпечила саме якість продукції, що в умовах жорсткої конкуренції є визначальною. Також випуску літинської продукції високої якості сприяє запроваджена на заводі система управління якістю, що сертифікована групою аудиторів німецької фірми «ТЮФ Рейнланд» відповідно до міжнародного стандарту ISO 9001-2000. Наступним кроком стане впровадження інтегрованої системи управління якістю та безпечністю харчових продуктів НАССР на відповідність ДСТУ ISO22000:2007
Не зайвим буде відзначити гнучку цінову політику, що, перш за все, дає широкі можливості для вигідної та тривалої співпраці із замовниками.
– Які потреби виникають у підприємств молочної галузі?
– Головна проблема в тому, що нині молокопереробні заводи з боку держави не відчувають підтримки. Також зараз держава не регулює кількість товарів на ринку, адже їх дуже багато на полицях магазинів є імпортована продукція, яка, на жаль, не завжди є якісною. Не сприяє держава й розширенню ринків збуту вітчизняної молочної продукції у інші країни. Багато молокозаводів, які експортували продукцію за кордон, зараз з низки відомих причин цього не роблять, зосередивши її реалізацію на внутрішньому ринку, який і так перенасичений.
Ще одним негативним фактором є те, що держава не зацікавлена вкладати кошти у створення тваринницьких комплексів. Ця робота лягає на наші плечі, що вимагає великих затрат. Ми, своєю чергою, хочемо і надалі модернізувати підприємство, переобладнувати деякі цехи, адже усвідомлюємо, що якісну сировину на застарілому обладнанні не виготовимо. Великим недоліком є те, що зараз неможливо брати безвідсоткові кредити.
У нашій країні дуже часто змінюються технологічні регламенти і стандарти. Якщо раніше виготовляли продукцію відповідно до ГОСТів, то нині – згідно з ДСТУ. Їх і надалі планують змінювати, а вся інформація про це відображена на упаковці продукції. Подекуди трапляється так, що замовили партію етикеток заздалегідь, а за цей час змінився закон, і виготовлені етикетки вже не потрібні, відтак ми даремно втрачаємо кошти.
Технологія одержання сирів
– Технологія виробництва літинських сирів розроблена вже давно, але з часом рецептури ставали більш точними, встановлювались норми необхідних компонентів, їх пропорції, з зазначенням властивостей на кожній стадії технологічного процесу, – розповідає начальник виробництва Олена Романець – Майстри підприємства з гордістю продовжують справу своїх предків, внаслідок цього споживачі отримують смачні та поживні продукти виробництва «Літинського молочного заводу».
Технологи підприємства шляхом досліджень та експериментів скомпонували серію заквасок і відповідні технологічні параметри та одержали сир твердий сичужний «Білозгар Екстра» з 50% жиру, що є гордістю наших сироварів.
Технологічна служба підприємства складається з висококваліфікованих працівників, які повсякчас дбають про якість продукції, постійно удосконалюють технологію, використовуючи сучасне обладнання.
– Якщо виникають проблеми на виробництві з сировиною, як їх вирішуєте?
– Зараз головна проблема для кожного молочного підприємства – це сировина. Особливо гостре це питання на Вінниччині, де велике скупчення молокозаводів.
До нас на переробку молоко надходить з Вінницької, Хмельницької та Житомирської областей. Близько 40% сировини одержуємо з фермерських господарств та молочно-товарних ферм, а решту молока закуповуємо на приймальних пунктах. Співпрацюємо тільки з перевіреними господарствами. Хочу зазначити, що молоко їхнє відповідає не тільки вітчизняним, але й міжнародним стандартам ЄС. Особливу увагу приділяємо сировині – не тільки аналізуємо її, а й здійснюємо додатковий внутрішній контроль, перевіряємо на фальсифікацію водою та антибіотиками. Ветеринарний лікар і ветеринарна служба заводу контролюють умови одержання молочної сировини на молочно-товарних фермах. Наші служби на місці приймання сировини аналізують молоко, а в разі виявлення якихось недоліків, ми шукаємо шляхів її усунення.
– Яким аналізам піддаєте сировину на заводі?
– Для виробництва смачної молочної продукції працівники контрольно-виробничої лабораторії постійно та ретельно контролюють фізико-хімічні та мікробіологічні показники сирого молока та молочних сумішей на всіх стадіях виробництва продукції, якість миття обладнання та санітарно-епідеміологічний стан підприємства.
Молоко аналізуємо рН-метром та титруємо його для визначення кислотності, встановлюючи таким чином його якість. Відповідно до аналізів поділяємо сировину на сорти, штампуємо і передаємо на виготовлення того чи іншого молочного продукту.
Гордістю підприємства є виробнича лабораторія, що акредитована в системі Держстандарту України і Вінницьким центром стандартизації, метрології та сертифікації. Вона оснащена останніми новинками техніки. Уся продукція «Літинського молокозаводу» сертифікована, в системі УкрСЕПРО і відповідає чинним нормативним документам і потребам споживачів.
– За якими технологіями виготовляєте молочну продукцію?
– Виготовляємо сири за традиційними рецептурами і технологіями, розробленими безпосередньо на заводі. Маємо спеціальні рецептури для виготовлення фірмових сирів «Білозгар» та «Літинський». У цих сирах під час дозрівання утворюються активні короткі ланцюжки амінокислот, які добре засвоює організм людини. Це посилює дію вітамінів, підвищує здатність організму чинити опір різним захворюванням та поповнює його кальцієм.
– Розкажіть, будь ласка, про ринки збуту продукції «Літинського» молокозаводу.
– Сир – це вимогливий продукт, який потребує не тільки якісної сировини, а й дотримання умов зберігання під час реалізації. Велику увагу приділяємо власним торговельним мережам, раз на тиждень лабораторія заводу перевіряє якість сирів безпосередньо у точках реалізації, контролює умови зберігання сиру, санітарний стан приміщень. Започаткували гарячу лінію, щоб знати, всі вимоги, потреби, скарги, побажання споживачів.
Активно працює та розвивається дистрибуція підприємства, яка охоплює такі міста як Київ, Львів, Донецьк, Сімферополь, Харків та інші. Розширюємо власну торгову мережу у Вінницькій області. Зараз діють близько 10 наших магазинів, де споживач щодня може купити свіжий та натуральний молочний продукт. Також маємо намір експортувати свою продукцію, вже маємо замовлення з Казахстану.
– Як часто розширюєте асортимент продукції?
– Щороку на 1% за рахунок виробництва твердих сирів. Так цього року збільшили наш асортимент, сметаною, сиром кисло-молочним, ряжанкою та молоком.
Нині у споживачів мають попит дієтичні молочні продукти, тому було вирішено налагодити випуск нового виду молочної продукції. Ми запустили лінію з виготовлення десертів, які належать до фітнес-групи, зі зниженим вмістом жиру (0,25%). Гадаю, ця продукція також знайде свого покупця.
Спеціалісти та фахівці «Літинського молокозаводу» і надалі докладатимуть максимум організаторських, виробничих, маркетингових зусиль, щоб сири української торгової марки «Білозгар» знали не лише в Україні, а й за її межами, – завершує розмову Анатолій Юров. – Ми працюємо для того, щоб споживач, спробувавши один раз наші сири чи іншу молочну продукцію, став її шанувальником і завжди обирав до свого столу.
Мар’яна ГАМАЛЬ
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Продукція підприємства неодноразово ставала переможцем міжнародних конкурсів та виставок. Сир «Білозгар Екстра» і масло «Селянське» отримали золоті медалі, а сир «Російський» великий з 50% жиру – гран-прі. Ці види продукції відзначені «Зіркою якості», а на дегустаційному конкурсі у Польщі «Літинський молокозавод» отримав золоту медаль за масло «Селянське».
Добавить в закладки | Підписатись | Версия для печати |
«Кооперування – це довіра та готовність до компромісів»
Тема молочної кооперації останніми роками в усіх на вустах. Час диктує і виробникам молока, і переробникам гуртуватися, адже так легше долати і хронічні проблеми галузі, і нові виклики. Багато учасників ринку і експерти кажуть про хороші перспективи кооперації в Україні. А у світі кооперативний рух давно став потужним двигуном молочної індустрії. На цьогорічному молочному конгресі ця тема була провідною.
За результатами 2017 р. виробництво молока становило на рівні 10387 тис. тонн. Цьогоріч прогнозується незначне зниження виробництва молока до 10100 тис. тонн. Водночас, у структурі виробництва молока від сільськогосподарських підприємств стане більше. Про це поінформувала заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.
10/12/2020
|
37
|
10/12/2020
|
27
|
12/10/2020
|
28
|
10/05/2017
|
77
|