Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 






Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

Виставки
Виставки

12-14 грудня 2018 року

Міжнародний Виставковий Центр,
Міжнародна виставка продовольчої продукції
Новини
Редакція готує до друку "Календар Харчовика'2019" - НАСТІННИЙ календар харчових виставок та інших галузевих заходів в Україні та за кордоном. Календар видаємо щорічно, починаючи з 2006 р....

За даними Держстату, у період з січня по серпень 2018 року Україною експортовано 422 тонни готових або консервованих ракоподібних, молюсків та інших водних безхребетних на суму $1,8 млн.

Більше новин за тегами
Статті

Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...

Більше статей за тегами
29
25.10.2018р.
В Україні треба переглянути стандарти якості сої

Питання якості, стандартів на сою, соєвий шрот і олію в Україні потрібно переглядати. Переробникам важко конкурувати на світових ринках і дотримуватися міжнародних вимог якості на вироблену продукцію, маючу ту сировину з якою сьогодні доводиться працювати.

Про це повідомила завідувач лабораторіїГлобинського переробного заводу «Астарта-Київ» Лариса Шевчук, передає agroportal.ua.

«Соєвий шрот є ключовим продуктом для нашого переробного підприємства, його частка в структурі виробництва складає 70%, ще 20% припадає на соєву олію. За сьогоднішніх умов ми змушені застосовувати індивідуальний підхід до кожної тонни сої, яка заходить на виробництво. Це потребує розділення сировини на елеваторах, а також продукції під час виготовлення. Такий процес збільшує собівартість виготовлення шроту і впливає на ціну», — зазначає Лариса Шевчук.

За її словами, Глобинський переробний завод переробляє 50% сої виробництва холдингу «Астарта-Київ», а решта надходить від сільгоспвиробників.

«Для виготовлення якісної продукції сировина повинна відповідати по якості базисними нормам. У нас є можливість досліджувати у власній лабораторію сировину на фізико-хімічні показники, а також наявність ГМО. Із кількості перевіреної нами сої, що надходила в лабораторію на дослідження, під час вхідного контролю, ми бачимо, що близько 70% сої, все-таки ГМО-соя», — констатує Лариса Шевчук.

І пояснює, що ГМО-сої на ринку України багато не через вирощування генно-модифікованих сортів, а здебільшого через перехресне забруднення, яке відбувається під час збирання сої з ГМО-соєю.

«Технологія переробки даної сировини доволі важка, і в результаті ми отримуємо різні кінцеві продукти з різною якістю. Тому на сьогоднішній день на підприємстві проводимо розділення ГМО-сої і не ГМО. Це трудоємкий процес, але в результаті ми маємо змогу виробляти не ГМО-шроті не ГМО-олію. Хоча попит на цю продукцію на ринку не великий», — зазначає Лариса Шевчук.

За її словами також одним із важливих показників є норма вологості в сої. Ранні сорти сої, які надходять на переробку мають вологу 6-8%, при допустимій нормі 11-12%. Це теж значно впливає на переробний процес, адже порушується технологія виробництва.

Джерело: Agravery.com

Теги та ключові фрази

Більше новин за тегами
  • соя25
  • стандарти якості


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку



Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   



Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.