Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?
Третього вересня до України з візитом прибула делегація інспекторів Королівства Саудівська Аравія з метою оцінки системи контролю за вирощуванням живої великої та дрібної рогатої худоби...
Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...
У Грузії побували з робочим візитом представники Української горіхової асоціації, в ході якого обговорили розвиток співробітництва в секторі фундука з грузинськими колегами з Асоціації виробників фундука Грузії.
Як розповів глава грузинської Асоціації Георгій Тодуа, грузинські агрономи часто відвідують Україну і діляться з колегами досвідом і знаннями з виробництва горіха, догляду за врожаєм, послеуробочним робіт і т.п., повідомляє EastFruit.
«Українські компанії, члени Української горіхової асоціації, в минулому році придбали з садів Ferrero/AgriGeorgia саджанці фундука. Наші фахівці та головний агроном Ferrero/AgriGeorgia побували в Україні в цьому році, поділилися рекомендаціями і провели консультації. Українська сторона закупила у нас до 150 тис. саджанців італійських сортів фундука, таких як «Тонда Джиффоні», «Тонда Романа», «Тонда Джентіле Деллі Ланге», «Мортареллу» та інші», — розповідає Георгій Тодуа.
Цього року Асоціація виробників фундука Грузії і Українська горіхова асоціація підписали в Одесі меморандум про співпрацю, в рамках якого планується всебічний розвиток взаємин у горіховому секторі.
«За підтримки нашої Асоціації і Ferrero/AgriGeorgia в Україні заклали плантації фундука площею 350 гектарів, в цілому планується розбити нові сади площею в кілька тисяч гектарів», — розповідає Георгій Тодуа.
На його думку, Україна, з її помірним кліматом і родючими ґрунтами, має величезний потенціал щодо налагодження масового виробництва даної горіховою культури.
«Фундук для України — досить нова культура, де під цей горіх закладено поки що кілька тисяч гектарів, в той час як в Грузії під фундук відведено близько 70 тис. га плантацій. Найважливіше, що українські бізнесові кола дуже серйозно налаштовані на розвиток виробництва горіха. Наша Асоціація буде активно брати участь у цьому проекті і активно ділитися досвідом з українськими колегами», — каже Георгій Тодуа.
Зазначимо, що Грузія займає четверте місце в світі за обсягом виробництва лісових горіхів після Туреччини, Італії та США. За даними Національної служби статистики, в 2017 році виробництво горіхів в Грузії склало 23,7 тис. тонн — на 28,4% менше, ніж в попередньому році, експорт — 17 тис. тонн (зниження на 37,3%), експортна виручка — $83,1 млн (зниження в 2,2 рази).
Джерело: Agravery.com
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |