Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?
Станом на 7 серпня зернові та зернобобові культури в цілому по країні були обмолочені на 8,67 млн га, що становить 90% від запланованого. Намолот зерна становить 32,655 млн тонн при врожайності 37,7...
Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...
Незважаючи на те, що жимолость відома українським садівникам вже досить тривалий час, більшість фермерів поки не виявляють особливого інтересу до вирощування цієї культури.
Про це заявив Олександр Ярещенко, заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААНУ, передає «АПК-Інформ: овочі та фрукти».
Як результат, жимолость так і залишилася в розряді нішевих ягідних культур, однак, на думку експертів, саме ця ягода є однією з найбільш перспективних для виробництва в невеликих господарствах.
«Жимолость потрапила в Україну понад 20 років тому, проте, так і залишилася нішевою культурою. Однак, на мій погляд, жимолость — одна з найбільш недооцінених культур українськими фермерами. Приміром, статистика виробництва цієї ягоди в Україні так і не ведеться, а за нашими даними, під цією ягодою в країні зайнято всього 80 га. У той же час, польські садівники вважають цю культуру однієї з найбільш потенційних і активно нарощують її виробництво», — вважає він.
При цьому пан Ярещенко підкреслює, що жимолость має безліч плюсів для виробництва в Україні. Перш за все, сезон її реалізації починається раніше, ніж у інших ягідних культур. Крім того, ця ягода має великий вміст біологічно активних речовин і просто відмінно підходить для тих людей, які дотримуються принципу здорового харчування. При цьому, ціни на жимолость на свіжому ринку досить високі, що також свідчить на користь економічної ефективності вирощування даної культури.
Джерело: Agravery.com
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |