Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?
24 травня в Києві відбулася 17-я Всеукраїнська практична Майстер-зустріч ТОП-менеджерів логістики «Прорив в логістиці: досягнення максимальної
Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...
Сезон-2014/15 став переломним у розвитку плодоовочевого ринку України та справжнім випробуванням для українських фермерів. Про це в ході одинадцятої міжнародної конференції «Овочі та фрукти України-2014» заявила керівник проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти» Тетяна Гетьман.
Як зізнається експерт, за десятирічний досвід підготовки прогнозів виробництва і цін на ринку України аналітикам проекту вперше довелося зіткнутися з низкою невідомих, що значно ускладнило роботу над дослідженням.
«У цьому сезоні основним чинником, що визначає розвиток плодоовочевого сектора України, став, звичайно ж, конфлікт з Росією, — переконана Гетьман. — Через анексії Криму, а також проведення АТО на Донбасі внутрішній ринок країни скоротився на 10—15%. Ситуація ускладнилася введенням заборони на поставки українських овочів і фруктів в РФ. На тлі збільшення виробництва майже всіх видів плодоовочевої продукції в Україні це стало одним з вирішальних факторів, що визначають розвиток плодоовочевого сектора країни».
Також негативно на ринок овочів і фруктів вплинула різка девальвація гривні щодо основних валют, внаслідок чого відчутно зросли ціни на добрива, насіння і ЗЗР.
«Зазначимо, що небесна канцелярія в поточному сезоні також не особливо балувала українських фермерів, — продовжує експерт. — Несприятливі погодні умови призвели до перевитрати добрив та ЗЗР, ціни на які і без того виросли через девальвацію гривні. При цьому ранні заморозки негативно позначилися на врожаї та якості деяких видів плодоовочевої продукції, таких як яблук, коренеплодів і капусти».
У той же час фахівець запевняє, що девальвація гривні може послужити для українських виробників своєрідним захистом на внутрішньому ринку. За словами Гетьман, зростання курсу долара і євро щодо української національної валюти призвело до помітного подорожчання імпортної продукції і зробив її менш доступною для українського споживача.
Одним з позитивних моментів для українського плодоовочевого сектора в поточному сезоні, на думку Гетьман, стало підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС та надання Євросоюзом односторонніх торгових преференцій для української продукції.
«Ми не виключаємо, що перші серйозні спроби самостійно вийти на ринок ЄС великі українські виробники зроблять уже в наступному сезоні, — зазначила експерт. — При цьому, ми прогнозуємо, що в сезоні-2015/16 провідні господарства будуть робити акцент на підвищенні конкурентоспроможності продукції на європейському ринку, а також на пошуку інших альтернативних ринків збуту».
Джерело: Agravery.com
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
02/06/2017
|
133
|