Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?
Підтвердіть, що саме ваша продукція найсмачніша, на незалежному конкурсі! Компанії-учасники Дегустаційного конкурсу WorldFood Ukraine 2014 зможуть представити більше смачних і якісних продуктів...
Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...
Відкриваючи семінар керівник Проекту ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» Тоні Віл зауважив, що в ЄС не очікують, що в Україні буде система контролю ідентична до тієї, яка діє в Євросоюзі. Головне, щоб вона була еквівалентною законодавству ЄС.
За словами керівника Проекту, на крім країн, членів Європейського Союзу, в ЄС експортують свою продукцію і ті країни, які не входять до Євросоюзу, їх називають інші, треті країни. Якщо оператор ринку з України здійснює експорт продукції, особливо тваринного походження, до країн Європейського Союзу, то вони повинні мати систему безпеки, еквівалентну до тієї системи, яка діє в Європейському Союзі. У першу чергу це стосується законодавства національного законодавства.
«Ніхто не вимагає, щоб національне законодавство було ідентичним законодавству ЄС, але воно повинно мати однаковий ефект. Законодавча база повинна забезпечувати основні принципи в харчовому ланцюгові «від лану, до столу», яка діє в країнах ЄС. Тому, якщо українські виробники захочуть продавати тваринну продукцію у великих торговельних мережах країн Євросоюзу, вони мають бути готовими до того, що там відмовляться брати цю продукцію до того часу, поки в Україні не діятиме система безпеки еквівалентна до тієї, яку запроваджено в країнах ЄС », — наголосив Віл.
В цьому контексті йдеться про запровадження на підприємствах-експортерах системи НАССР, використання маркування, згідно з вимогами ЄС. Крім того, перед тим, як отримати дозвіл на експорт підприємство перевіряють інспектори ветеринарної місії ЄС (FVO), які здійснюють оціночну місію, перевіряючи виробництво, а також роботу компетентних органів, які діють в державі. Зокрема, йдеться про наявність в країні еквівалентного офіційного контролю, еквівалентної ветеринарної перевірки і відбувається моніторинг нагляду.
Та, навіть після виправлення виявлених інспекторами недоліків, і отримання дозволу на експорт, до початку поставок минають місяці. Спершу необхідно отримати єврономер для маркування товару, після чого офіс Єврокомісії з продовольчих товарів DG Sanco повідомляє країни членів ЄС про можливий експорт з цієї потужності. В разі відсутності заперечень з боку членів Євросоюзу продукцію підприємства вносять в список експортерів.
В українських виробників і раніше виникали проблеми через відсутність національного законодавства щодо ідентифікації та реєстрації тварин, а також неможливості оператора ринку чітко встановити постачальника складових, з яких виробляється продукція, зокрема — молока, каже Віл. Нині ця ситуація потроху виправляється, враховуючи прийняття низки законів.
З вимогами ЄС до операторів ринку молока і молочних продуктів учасників семінару детально ознайомила експерт з питань європейського законодавства проекту «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» Яна Добідовська. Ефективності запровадження НАССР приділив увагу експерт з НАССР та простежуваності проекту «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» Юрій Оглашенний.
На тому, як міжнародні законодавчі норми діють в Україні зупинилися у своїх виступах представники профільних державних установ. Про гігієнічні вимоги до потужностей йшлося і основні помилки, які зустрічаються у виробників поінформувала начальник відділу міжнародної інтеграції в сфері технічного регулювання в АПК Міністерства аграрної політики та продовольства Таїсія Клочко. Лабораторному моніторингу приділила увагу у виступі начальник відділу гігієни харчування управління ветеринарно-санітарної експертизи та безпечності харчових продуктів Держветфітослужби Оксана Горбачевська. На основних функціях державних інспекторів ветеринарної медицини зупинилася головний спеціаліст-лікар ветеринарної медицини відділу ветеринарно-санітарної експертизи та безпечності харчових продуктів Держветфітослужби Анастасія Козачок. Про правила оформлення та видачі сертифікатів на молоко для експорту в ЄС розповіла головний спеціаліст-лікар ветеринарної медицини відділу міжнародного співробітництва Держветфітослужби Ольга Шевченко.
Звичайно попереду ще багато роботи, але виробники, які брали участь у семінарі, висловили впевненість, що скоро і їх продукцію будуть пізнавати європейські споживачі. Оптимізму додає як те, що провідні підприємства галузі вже запровадили на своїх виробництвах систему НАССР, так і кроки, які робить парламент на шляху до гармонізації вітчизняного законодавства з вимогами ЄС.
Джерело: Agravery.com
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
11/08/2014
|
151
|
08/08/2014
|
209
|