Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

Виставки
Виставки

09-11 вересня 2014 р.

23 Міжнародна спеціалізована виставка обладнання і технологій для харчової промисловості,
Україна, Київ, Виставковий Комплекс "АККО Інтернешнл"

24-26 вересня 2014 р

ХХI Міжнародна Спеціалізована Виставка,
м.Київ ВЦ "КиївЕкспоПлаза" (вул. Салютна, 2-Б)

24–26 вересня 2014 р.

Міжнародна спеціалізована виставка ,
м.Київ ВЦ "КиївЕкспоПлаза" (вул. Салютна, 2-Б)

24-26 вересня 2014 р

Міжнародна Спеціалізована Виставка,
м. Київ ВЦ "КиївЕкспоПлаза" (вул. Салютна, 2-Б)

7 - 9 жовтня 2014 р.

Міжнародна спеціалізована виставка кондитерської та хлібопекарської промисловості,
Україна, Київ, Виставковий Комплекс "АККО Інтернешнл"

14-16 жовтня 2014 року

VII Міжнародний форум,
ВЦ «КиївЕкспоПлаза» (Україна, м. Київ, вул. Салютна, 2-б)

28 - 30 жовтня 2014 р.

«МВЦ» Броварський проспект 15, Київ, Україна ,
XVIІ міжнародна виставка продуктів харчування та напоїв
Новини
Шановні колеги – учасники м’ясного ринку!

Цьогорічний урожай картоплі може постраждати від надмірної спеки. За словами фахівців через високі температури коренеплід може просто «спектися» на сонці і буде майже непридатним для...

Більше новин за тегами
Статті

Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...

Більше статей за тегами
57
23.07.2014р.
Ціни на крупи поповзли вгору
В Україні дорожчають крупи, тільки за минулий тиждень вони додали у вартості від 1 до 6 копійок на кілограмі, пише Ubr.ua посилаючись на Вести

За місяць подорожчання виявилося ще помітніше. Найсильніше воно вдарило по пшону - його вартість піднялася в середньому по країні на 6,9% - до 6,34 грн / кг: найбільше у Волинській (на 7,3%) і Кіровоградській (на 6,2%) областях. На другому місці опинився рис, який додав у вартості на 3,5% і досяг 9,05 грн / кг. Третьому - манка: за місяць подорожчала на 1,7% (до 5,36 грн / кг). Цінники на гречку і вівсянку зросли на 1,6% і 1,4%, відповідно (до 8,93 і 7,42 грн / кг). 

У Держцінінспекції досить спокійно поставилися до зміни розцінок, і відзначили, що подорожчання до 3% вважають незначним. 

"Це може бути пов'язано з тим, що якісь точки по реалізації круп на ринку закрилися, наприклад, та інші продавці вирішили трохи підняти ціни. Закономірності або певної тенденції тут немає", - запевнила завідувач сектору зв'язків з громадськістю та ЗМІ Держцінінспекції Марина Воротинцева .

При цьому, на думку аналітиків, незначне зростання може продовжитися до початку нового сезону переробки зернових, який зазвичай стартує з кінця серпня. 

"Це така міжсезонна тенденція. Багато переробних підприємств призупиняють свою роботу - проводять перевірку обладнання, закуповують зерно - на початку сезону воно найдешевше", - сказав аналітик "ПроАгро" Ярослав Левицький. 

У новому сезоні експерти не очікують зниження роздрібних цін на кашу. Хоча, на перший погляд, для цього є передумови. Оскільки оптові ціни нового врожаю будуть нижче тих, за якими велася продаж в кінці сезону (квітень-травень). 

"Наприклад, гречка в кінці минулого сезону продавалася по 4200 грн / т., а цей ми відкриємо не дорожче 3500 грн / т.", - сказав Левицький. 

Однак через те, що частка зерна в кінцевому продукті - те, що виявляється на полицях магазинів - становить лише близько 30%, виробники відмовляються знижувати роздрібні розцінки. Підкріплюючи також свою аргументацію ще зростаючими витратами на переробку і доставку круп. 

У той час і подорожчання експерти теж не прогнозують. Високі ціни на бензин і нові тарифи на енергоносії вже закладені в сьогоднішню ціну продукту. Сировина ж буде дешевшати на тлі гарного врожаю, який зараз очікується: по вівсу - прогноз на рівні минулого року, по гречці - нижче на 10 тис. тонн, але експерти констатують і зниження споживання (кажуть, що через анексію Криму, споживачів стане менше на 2 млн. чоловік). Рису, як припускають виробники, буде зібрано наполовину менше, ніж у минулому році. Але оскільки 80% цього продукту в Україні і до цього становив імпорт, то задовольнити попит проблеми не складе. 

"Просто будемо більше завозити. Ціна від збільшення обсягів імпорту не зміниться", - говорять в "ПроАгро". 

Подорожчання круп мінімум на 50% експерти прогнозують тільки до початку зими. До цього часу виростуть ціни на сировину, енергоресурси, паливо, а також збільшаться витрати роздрібної торгівлі. 

"Це буде ефект мультиплікатора. Якщо дати волю ринку, то ціни можуть зрости в 2 рази", - зауважив Ярослав Левицький. 

У теж час експерти практично не сумніваються, що держава, швидше за все, буде стримувати подорожчання за рахунок запасів Аграрного фонду, "викидаючи" на ринок крупи за заниженими - державним - цінами.
Теги та ключові фрази



Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку



Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   



Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
 Реклама: |
При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.