«Для ЄС питання молока дуже проблематичне і дороге, тому, коли українська сировина буде відповідати всім стандартам європейської якості, ми зможе істотно позмагатися зі своїми колегами за споживача в ЄС. Хоча традиційними все ж залишаються країни СНД» , - сказав він.
При цьому Дикун відзначив, що на сьогоднішній день українські виробники молока мають великий ринок збуту в Росії.
«Майже 80% української молочної продукції йде саме в цю країну. Найбільшу частку в експорті молочної продукції становлять сири. Всі ми добре пам'ятаємо , як Митна служба РФ 14 серпня 2013 включила до переліку «ризикових» всіх без винятку українських імпортерів, і тому не дивно, що переробники роблять все можливе, щоб диверсифікувати і розширити ринки для поставок своєї продукції. Одним з таких ринків в перспективі повинна стати Європа, так як вона зацікавлена в українській сировині» , - висловив свою думку президент асоціації.
Дикун також зазначив , що в разі приєднання України до Митного союзу українська молочна галузь матиме «зелений коридор» для сирів , але тільки в короткостроковій перспективі.
«Якщо вступимо до Митного союзу, то на перших порах будемо мати , звичайно , зелений коридор для наших сирів ... Але вигідно буде тільки в короткостроковій перспективі. Якщо ж думати про розвиток галузі та економіки країни - потрібно мислити масштабніше і розвивати відносини з ЄС , так як там дуже великий ринок» , - сказав Дикун . За його словами , Росія на сьогоднішній день активно нарощує, а Білорусь вже має потужне молочне виробництво , яка реалізує продукцію за нижчими цінами.
« Тому з боку стратегічного розвитку для України перспективніше ЄС. У кінцевому варіанті у виграші буде український споживач , який отримає якісну продукцію за помірною ціною» , - підкреслив президент Асоціації виробників молока.