Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


*********
Опитування
Опитування

Чи берете Ви участь у галузевих виставках?

Виставки
Виставки

15-18 лютого 2012 року

ХІV міжрегіональна cпеціалізована виставка,
Україна, Вінниця, Експоцентр Вінницької ТПП

23-25 лютого 2012 р.

м.Одеса, Морський вокзал,

28 лютого - 2 березня 2012 року

Виставковий центр "КиївЕкспоПлаза",вул. Салютна 2Б,
Промисловий холод, спеціалізована виставка промислового холодопостачання.

28 лютого - 2 березня 2012 року

Виставковий центр "КиївЕкспоПлаза",вул. Салютна 2Б,
Виставка технологій та обладнання для торгівлі

13-15 березня 2012р.

Міжднародний виставковий центр, Броварський пр-т,15, м.Київ, Україна,

03 - 05 квітня 2012 р.

Україна, Київ,
Виставковий центр "КиївЕкспоПлаза", вул. Салютна 2 Б

03 - 05 квітня 2012 р.

Україна, Київ,
Виставковий центр "КиївЕкспоПлаза", вул. Салютна 2 Б

24-26 квітня 2012 р.

Міжнародний Виставковий Центр (Броварський проспект,15, м.Київ, Україна) ,

11-14 вересня 2012 року

21-та спеціалізована міжнародна виставка обладнання і технологій для харчової промисловості,
Україна, Київ, МВЦ, Броварський пр-т, 15

11-14 вересня 2012 року

13-та спеціалізована міжнародна виставка обладнання і технологій для харчової промисловості,
Україна, Київ, МВЦ, Броварський пр-т, 15

2 - 4 жовтня 2012 р.

Міжнародна спеціалізована виставка кондитерської та хлібопекарної промисловості,
Україна, Київ, Виставковий Комплекс "АККО Інтернешнл"
Новини

Асоціація "Укрцукор" просить відмовитися від обмежень максимальної площі сільгоспземлі, що може перебувати в оренді в однієї компанії. Лист з проханням врахувати це побажання при...

Більше новин за тегами
Статті

Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...

Більше статей за тегами
25
27.01.2012р.
У "сирній війні" з Україною в Росії недостатньо аргументів
У Росії немає достатньо аргументів для обмеження імпорту української молочної і сирної продукції. Про це в коментарі для UBR.UA розповів партнер міжнародної юридичної компанії AstapovLawyers Олег Мальський.

"Російська Федерація не має достатньо законних підстав для обмеження імпорту молочної і сирної продукції з України. Так, аргументами на користь заборони на ввезення можуть стати результати експертизи, які свідчать про невідповідність цих продуктів фітосанітарним нормам. Однак навіть якщо за результатами перевірки якість сирів українського виробництва виявиться нижче, ніж російської продукції, цього буде недостатньо для введення обмежень ", - відзначає він.

За словами експерта, спочатку Росспоживнагляд повинен буде довести, що вживання українських сирів може привести до негативних наслідків для здоров'я громадян. "Ці докази також повинні грунтуватися на наукових фактах. Якщо ж у ході експертизи з'ясується, що якість російської та української молочної продукції схоже, можна зробити висновок, що захід щодо обмеження імпорту є виключно дискримінаційною", - говорить він.

Варто також врахувати, наголошує Олег Мальський, що приводом для заяви про можливе обмеження імпорту сирів стала передача функцій з контролю якості молочної продукції в Україну від санітарної служби - ветеринарної. "Цього аргументу також недостатньо для обмеження ввезення українських сирів. Якщо ветеринарна служба здатна виконувати поставлені перед нею завдання на високому рівні, як називається відомство, яке проводить дане дослідження, не впливає на якість експертизи", - говорить він.

Також експерт зазначає, що Російська Федерація ще не є повноцінним членом СОТ. "На сьогоднішній момент узгоджені всі аспекти вступу, а для того, щоб стати повноправним учасником цієї організації, Росії необхідно ратифікувати угоду в парламенті РФ до 15 червня 2012 року. Угода ступить в силу через 30 днів після оповіщення СОТ про минулу ратифікації. До цієї дати спір може бути оскаржено виключно в судовому порядку на території РФ ", - розповідає він.

Якщо ж конфлікт буде розвиватися і після вступу Росії до СОТ, додає юрист, Україна зможе скористатися декількома механізмами захисту. "Один з них - угода по санітарних і фітосанітарних заходів СОТ, розроблене з метою забезпечення продовольчої безпеки. У рамках даної угоди країни можуть самостійно в односторонньому порядку встановлювати стандарти якості та безпеки продукції. Такі стандарти повинні не надавати дискримінаційного тиску, не бути бар'єром до торгівлі і грунтуватися на міжнародних параметрах якості продукції та наукових дослідженнях ", - відзначає він.

Таким чином, резюмує експерт, російська сторона повинна буде довести, що встановлені технічні бар'єри на імпорт українських сирів науково обгрунтовані. В іншому випадку, обмеження ввезення молочної продукції можуть бути визнані дискримінаційними і оскаржені в рамках СОТ.

"Для цього Україні необхідно буде подати відповідну заявку до органу з вирішення спорів СОТ і почати процес. Такий процес може тривати близько 2-х років, а його результатом може стати рішення про заборону для Російської Федерації застосовувати дискримінаційні заходи. На жаль, механізми СОТ не передбачають компенсації за вже понесені у зв'язку з обмеження імпорту збитки ", - пояснює він.



Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку



Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   



Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
 Реклама: |
При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.