Ваш продукт вартий визнання! Тому запрошуємо усіх...
Толстая и мягкая, тонкая и хрустящая, классическая...
Наша команда прийняла рішення про проведення...
11-а Міжнародна бізнес-зустріч для розвитку співпраці...
Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?
Традиції українського сироваріння мають багатовікову історію. Наші технологи навчилися варити різноманітні сири з коров’ячого молока, асортимент який невпинно зростає і вражає покупців своєю різноманітністю. Останніми роками навіть з’явилося поняття «сирний туризм» – це коли можна відвідати пасовища, сироварні, а також продегустувати різні види сирів. А для інших споживачів підприємці налагодили випуск сирів з козячого молока і представили їх на полицях супермаркетів.
Вдалим прикладом такого підприємства, яке спеціалізується на виробництві сирів, є «Болградський сироробний завод», де налагодило випуск сирів та іншої продукції на основі козячого, коров’ячого молока, а також їхніх сумішей під ТМ «Latteville».
Власникам заводу спершу спала на думку ідея щодо виробництва сирів з козячого молока, тому не випадково було вибране й місце для розташування такого виробництва – на Одещині багато фермерських господарств, які займаються цим видом тваринництва.
Козяче молоко – один із найдавніших і дуже корисних продуктів, його цілющий склад пояснюють просто – кози дуже перебірливі в їжі, вони вибирають найбагатшу на поживні речовини рослинність, завдяки чому їхнє молоко містить різноманітні вітаміни і мінерали. Свіжовидоєне козяче молоко має бактерицидні властивості, завдяки чому довго зберігається свіжим. У козячому молоці і продуктах на його основі міститься дуже багато вітамінів: А, В, С, Д, Е і РР, а також солі кальцію, магнію, фосфору, калію, натрію, кобальту і селену. У цьому молоці також є біологічно активні речовини: холін, лецитин, біотин, глобулін, альбумін, а також багато інших речовин.
Сировари стверджують, що український ринок має хороші перспективи для розвитку цієї галузі, адже козячий сир має своєрідний смак і дуже ціниться серед знавців, оскільки при його виробництві не використовують барвників, поліпшувачів смаку й консервантів. Особливість козячого сиру полягає у тому, що з молока не відокремлюють вершки, завдяки чому продукція має виражений вершковий смак, тож попит на неї щороку тільки зростає.
Також однією із особливостей твердого козячого сиру є те, що він має щільну консистенцію та містить невелику кількість вологи. Цього досягають спеціальними технологічними прийомами, зокрема додатковим (вторинним) нагріванням і подрібненням сирної маси. У результаті молочна сироватка відокремлюється інтенсивніше, а процес дозрівання сиру триваліший.
На «Болградському сироробному заводі» для виробництва таких сирів запозичили технологію європейських невеликих підприємств. Нині на заводі працюють дві технологічні лінії – одна для малих обсягів виробництва, інша – для великих, що дає нам змогу швидко реагувати на споживчий попит.
Технологію виготовлення наших продуктів на заводі розробляють і освоюють із сироварами, які вже мають досвід роботи на молочних підприємствах Голландії, Німеччини, Франції. На сьогодні технологи спільно із закордонними фахівцями розробили лінійку сирів на основі козячого, коров’ячого молока, а також їхніх сумішей.
Тепер у асортименті компанії – сири м’які («Адигейський»), тверді («Буджакський»), «Фета», «Рікота», бринза «Болградська», «Гауда», «Маскарпоне». Усі представлені сири виготовляють як з козячого, так і зі суміші козячого та коров’ячого молока.
«Фета» (суміш козячого і коров'ячого молока) – це досить ситний продукт, його жирність становить від 30 до 60%. Є три різновиди цього сиру: приготований з овечого молока, вироблений традиційним способом з коров'ячого молока, що має крихку структуру, і сир, приготований класичними способами з іншою текстурою, але теж названий фетою.
Фета козяча - це напівтвердий грецький сир, який традиційно виготовляють на основі овечого молока з додаванням козячого. У перекладі з грецької фета означає «кусень», оскільки цей сир завжди готували одним великим шматком (вагою близько півтора кілограма).
Зараз фету витримують не менше 3 місяців. Це досить ситний продукт ‒ його жирність становить від 30 до 60%. Є три різновиди цього сиру: приготований з овечого молока, вироблений традиційним способом з коров'ячого молока з крихкою структурою і сир, приготований класичними способами з іншою текстурою, але теж фета.
Особливою гордістю підприємства є тверді сири з витримкою у рік. Загалом, кожна пора року додає твердим сирам особливого, притаманного їм букету відтінків смаку та аромату.
Сир «Буджакський» з суміші козячого і коров'ячого молока напівтвердий Latteville.
Для виробництва сиру використовують козяче молоко, яке вважають «найчистішим» за мікробіологічними показниками, до того ж кози не схильні до багатьох захворювань, властивих іншим сільськогосподарським тваринам, його можна пити без попереднього кип'ятіння. Але незважаючи на це багато людей дуже негативно ставляться до козячого молока, причина - нібито специфічний його запах. Насправді молоко, отримане від доглянутих, здорових кіз, має приємний аромат і за смаком майже не відрізняється від якісного коров'ячого, тільки жирніше.
Зараз чималий попит у покупців нагрецький сир Халлумі, який виготовляють з суміші козячого і коров’ячого молока. Сир білого кольору, з відмінною неоднорідною текстурою, подібною моцареллі, має легко солонуватий смак. Зберігається він у розсолі до одного року. Відмінною особливістю цього виду сиру, на відміну від інших є висока температура плавлення, тому дуже часто його використовують для обсмажування на грилі.
Завод також виробляє питні йогурти з козячого молока, молоко козяче, сироватку, сири м'які та багато іншої смачної і корисної, а головне ‒ натуральної продукції вітчизняного виробництва.
Додамо, що одним із перших в Україні «Болградський сироробний завод» впровадив сертифікацію системи менеджменту якості за стандартом FSSC 22000, яку здійснив відомий світовий лідер у цій сфері концерн «TÜV Rheinland Group».
FSSC 22000 належить Фонду cертифікації безпеки харчових продуктів і передбачає:
• систему менеджменту безпеки харчових продуктів відповідно до ISO 22000:2005;
• пререквізитні програми (програми передумови), встановлені в стандарті ISO (TS 220021:2009);
• PAS 223: 2011 встановлює вимоги до виробництва упаковки для харчового напряму.
FSSC 22000 базується на визнаних у світі стандартах. Вона знижує ризики щодо безпеки продуктів харчування, дає змогу ефективно керувати внутрішніми процесами, надає «ліцензію» на реалізацію товарів у великих міжнародних торговельних мережах («МЕТРО», «Ашан», «ФОЗЗІ» тощо). Також підприємство отримує єврономер, а відтак можливість експортувати продукцію на європейський ринок. Сертифікат простежується на таких міжнародних сайтах: «Certipedia» (TUV Rheinland) і www.fssc22000.com.
ТОВ «Болградський сироробний завод»
Україна, Одеська обл., м. Болград, вул. Заводська, 79
Відділ продажів:
Наталія 097 357 89 49
(048) 46 42 047
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
«Кооперування – це довіра та готовність до компромісів»
Тема молочної кооперації останніми роками в усіх на вустах. Час диктує і виробникам молока, і переробникам гуртуватися, адже так легше долати і хронічні проблеми галузі, і нові виклики. Багато учасників ринку і експерти кажуть про хороші перспективи кооперації в Україні. А у світі кооперативний рух давно став потужним двигуном молочної індустрії. На цьогорічному молочному конгресі ця тема була провідною.
За результатами 2017 р. виробництво молока становило на рівні 10387 тис. тонн. Цьогоріч прогнозується незначне зниження виробництва молока до 10100 тис. тонн. Водночас, у структурі виробництва молока від сільськогосподарських підприємств стане більше. Про це поінформувала заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.
10/12/2020
|
509
|
10/12/2020
|
452
|
12/10/2020
|
343
|
10/05/2017
|
798
|