Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 






Останні новини
Останні новини
Замовити доставку напоїв
29.12.2020р.

Найнеобхіднішим продуктом життєдіяльності...

Favorite Food & Drinks – грандіозна подія у харчовій галузі
13.11.2020р.

Ваш продукт вартий визнання! Тому запрошуємо усіх...

Какую вкусную пиццу заказать домой или в офис?
18.09.2020р.

Толстая и мягкая, тонкая и хрустящая, классическая...

Унікальна можливість взяти участь одночасно у двох виставках
03.09.2020р.

Наша команда прийняла рішення про проведення...

FoodMaster & PrivateLabel-2020
08.07.2020р.

11-а Міжнародна бізнес-зустріч для розвитку співпраці...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

8866
15.03.2011р. |
Що зроблено і які перспективи?

Попри застереження та побоювання наприкінці 2009 року обсяги виробництва продукції тваринництва в Україні зросли. За даними Союзу молочних підприємств України, торік за масштабами виробництва молока Україна посіла 6 місце у світі і увійшла в число найбільших експортерів молокопродуктів (разом із Новою Зеландією, ЄС, Австралією, Аргентиною та США). Кон’юнктура світового ринку сприяє виробництву молочних продуктів в Україні: високі ціни стимулюють збільшення обсягів виробництва, а зростання кількості населення планети сприяє збереженню високих цін на молочні продукти в тривалій перспективі. Варто зазначити, що з-поміж останніх трьох років, минулий – 2010р. – відзначився найвищими ціновими показниками на продукти з молока. Окрім того, торік експорт українських молокопродуктів зріс порівняно з 2009 роком. До прикладу, за весь 2009 р. було експортовано 3 тис. т кисломолочної продукції, а лише за 8 місяців 2010р. – 3,3 тис. т. Аналогічні показники експорту молочної сироватки – 12,2 та 12,3 тис. т відповідно. Що ж до сирів, то минулого року вони і надалі займали найбільшу частку експорту вітчизняних молокопродуктів, порівняно з 2009 р. їх експортовано приблизно на 10% більше. До прикладу, частка українських сирів на російському ринку минулоріч становила трохи більше 21%, водночас зазначимо, що трохи зменшилася частка українського сухого знежиреного молока та сухого незбираного молока у РФ. Росія є одним з найбільших ринків збуту вітчизняних молокопродуктів, а дозвіл на імпорт мають лише окремі підприємства. У 2010 р., наприклад, право відвантажувати продукцію у РФ мали Балтський молочно-консервний комбінат дитячого харчування, Баштанський сирзавод, «Гадячсир», «Дубномолоко», Золотоніський маслоробний комбінат, Канівський маслосирзавод, «Ковельмолоко», Пирятинський сирзавод, «Менський сир», Охтирський сиркомбінат, Роменський молочний комбінат, Світловодський маслосиркомбінат, Хмельницька маслосирбаза, Шосткинський міськмолкомбінат.

Загалом минулий рік відзначився зростанням експорту вітчизняної молочної продукції приблизно на 6%. Водночас імпорт молокопродуктів зменшився приблизно на 44%. Проблемною для галузі впродовж року була і досі залишається якість молочної сировини. Фахівці відзначають, що підвищити конкурентоспроможність вітчизняного молока та молочних продуктів можна комплексним підходом, у першу чергу, виробляючи і постачаючи високоякісну сировину для переробки. Великою мірою розвиток галузі залежить і від прогнозованої державної політики розвитку АПК, вдосконалення земельних стосунків, сприятливого податкового врегулювання, обдуманої кредитної та інвестиційної політики. Крім того, сприятливими факторами розвитку галузі є інформаційна підтримка, маркетинг, використання новітніх технологій у виробництві, розвиток торговельних мереж, брендинг, сприятливий торговельний режим, а також людський ресурс (кваліфікація, навчання, тренінги).

Світовий ринок створює перспективи для розвитку молочної галузі України. Єдине, що потрібне для цього – конкурентоспроможність. Для цього треба оптимізувати системи контролю безпеки продукції. Держава зі свого боку повинна забезпечити бізнес-середовище, зокрема, для залучення інвестицій. Необхідно повною мірою використовувати можливості відстоювання інтересів держави в торговельних суперечках з іншими країнами. Так вважають у Союзі молочних підприємств України. Там також відзначають, що основним фактором зростання виробництва молока цього року має стати збільшення продуктивності тварин, а найбільші темпи виробництва молока прогнозують у країнах Азії. За передбаченнями економістів, цей рік та кілька наступних відзначаться зростанням виробництва тваринного масла, передусім, в Індії. Також фахівці надалі сподіваються, що триватиме тенденція до збільшення виробництва та обсягів торгівлі знежиреним та незбираним сухим молоком. Зазначимо, що перший напрям особливо активно розвивається у США. У 2011 році мусять збільшитися обсяги світового виробництва сирів, а Україна матиме змогу зміцнити свої позиції у списку найбільших його експортерів.

Підготувала Марія ЛІСОВИЧ

(за матеріалами Союзу молочних підприємств України)

Теги та ключові фрази
ринок чаю в україні 2012, ринок чаю україни 2012, конъюнктура молочного ринку 2013, ринок молока 2013, огляд ринку молочних продуктів україни 2012, перспективи ринку молока 2013, дослідження ринку молока 2013 р, світовий ринок молочної продукції 2012, виробники молокопродуктів, ситуації на ринку чаю в україні
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку



   



Інші статті
30.03.2018р.

«Кооперування – це довіра та готовність до компромісів»

Тема молочної кооперації останніми роками в усіх на вустах. Час диктує і виробникам молока, і переробникам гуртуватися, адже так легше долати і хронічні проблеми галузі, і нові виклики. Багато учасників ринку і експерти кажуть про хороші перспективи кооперації в Україні. А у світі кооперативний рух давно став потужним двигуном молочної індустрії. На цьогорічному молочному конгресі ця тема була провідною.

27.03.2018р.

Молочне господарство країни

За результатами 2017 р. виробництво молока становило на рівні 10387 тис. тонн. Цьогоріч прогнозується незначне зниження виробництва молока до 10100 тис. тонн. Водночас, у структурі виробництва молока від сільськогосподарських підприємств стане більше. Про це поінформувала заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.