Дата и место проведения: 18 апреля 2019, г. Киев, ул. Липковского 1а, РК «Ультрамарин».
Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...
Які українські компанії найбільше експортували та імпортували молока у 2018 році? Рейтинг складено на основі даних аналітичної системи YouControl.
Спільно з аналітиками YouControl (система для перевірки контрагентів), Agravery.com розпочинає серію публікацій про найбільших експортерів та імпортерів сільськогосподарської продукції в 2018 році. Сьогодні у фокусі виробники та ритейлери молока і продукції з нього. Обсяги експорту та імпорту стосуються групи позиції 0401 УКТЗЕД – молоко та вершки.
За статистикою ДФС у 2018 р. Україна всього експортувала молока і вершків на суму $14,7 млн. та імпортувала на $2,1 млн. При цьому близько 30% експорту припадає на Молдову, понад 20% – на Польщу і більше 17% – на Лівію. Водночас Україна найбільше закупила молока і вершків з Німеччини, Польщі та Бельгії.
Рейтинг експортерів очолює компанія "Люстдорф". До першої десятки також увійшли Вінницький молочний завод "Рошен", компанія «Сандора» та Купянський молочно-консервний комбінат. "Лакталіс-Україна" в обох рейтингах посіла другу позицію. Лідером серед імпортерів молока є київський імпортер сирів "Торгтрейд-2005". Найбільшими покупцями зарубіжного молока та вершків також є відомі ритейлери "Метро" та "Сільпо".
ТОП-10 експортерів молока та вершків
№1
Компанія: ТОВ "ЛЮСТДОРФ"
Частка експорту по товарній групі, %: 30,74
Хто це: компанія з 22-річним досвідом входить до десятки лідерів з виробництва молока в Україні. Її потужності знаходяться у Вінницькій області в м. Іллінці. Підприємство випускає понад 60 найменувань молочної продукції під брендами "На здоровье", "Селянське", "Люстдорф", "Буренка" і "Тотоша". Окрім України, її можна побачити на полицях у Молдові, Придністров’ї, Грузії, Азербайджану та Білорусі. "Люстдорф" має свої представництва у більш як десяти містах та працевлаштовує понад 1000 українців. Понад 50 фермерських господарств регіону здають своє молоко. У 2016 р. компанія увійшла до офіційного списку затверджених експортерів у країни ЄС.
№2
Компанія: ДП "ЛАКТАЛІС-УКРАЇНА"
Частка експорту по товарній групі, %: 24,29
Хто це: компанія входить у міжнародну французьку групу Lactalis з оборотом понад 18 млрд. євро, з яких 59% припадає на Європу. Група представлена у 47 країнах світу 240 переробними підприємствами. На українському ринку – з 1996 р. Головне підприємство "Лакталіс Миколаїв" утворено на базі Миколаївського міського молочного комбінату. На території України існує 130 пунктів прийому сировини від Lactalis. Продукція представлена брендами "President", "Lactel", "Дольче", "Фанні" та ін.
№3
Компанія: ТОВ "ФУД ДЕВЕЛОПМЕНТ"
Частка експорту по товарній групі, %: 16,56
Хто це: виробничо-торговий холдинг, заснований у 1999 р. Компанія розвивається у трьох напрямках – м'ясо, молоко і аграрне виробництво. Безпосередньо до молочної компанії холдингу Terra Food входить 11 молокопереробних підприємств та центрів заготівлі молока. На полицях магазинів продукцію можна побачити під марками "Ферма", "Біла лінія", "Premialle" і "Тульчинка". Terra Food постачає молочні суміші для коктейлів і морозива у МакДональдз в Україні, Молдові, Білорусі, Азербайджані та Грузії. Також співпрацює з корпорацією "ROSHEN" та компанією "АВК".
№4
Компанія: ПРАТ "ВМЗ "РОШЕН"
Частка експорту по товарній групі, %: 10,25
Хто це: Вінницький молочний завод є представництвом корпорації "РОШЕН". Остання інвестувала у проект близько 700 млн. грн. Його відкрили у 2014 р., а за три роки у 2017-му це підприємство очолило рейтинг експортерів молочної продукції. Виробничі потужності дозволяють переробляти 600 т молока за добу. Кінцевий бенефіціар "ВМЗ "РОШЕН" – президент України Петро Порошенко.
№5
Компанія: ТОВ "САНДОРА"
Частка експорту по товарній групі, %: 6,05
Хто це: компанія існує з 1995 р., виробничі потужності розташовані у Миколаївській області. З 2007 р. входить в американську ТНК PepsiCo. Цікаво, що серед видів діяльності не зазначено виробництво молока та молочних продуктів. Загалом компанія експортує свою продукцію до 20 країн світу. Та водночас імпортує воду "Єсентуки", чіпси Lay’s тощо.
№6
Компанія: ТОВ ЯМПІЛЬСЬКИЙ МАСЛОСИРЗАВОД"
Частка експорту по товарній групі, %: 3,16
Хто це: маслосирзавод у Ямпілі Вінницької області засновано ще в першій половині 20 ст. За радянських часів вироблене масло експортували до Німеччини, Куби, Польщі, Бангладешу та В’єтнаму. У 1966 р. тут почали варити сир "Сулугуні", а чотири роки потому підприємству вручили нагороду «Знак якості». У 2006 р. 30 видів сирів почали випускати під торговою маркою "Сири Клепідави". Назва бренду не випадкова, адже в районі сучасного Ямпіля згідно з картою грецького історика Клавдія Птолемея у І ст. н.е. існувало древнє дакійське місто Клепідава.
№7
Компанія: ТОВ "ТИТАН"
Частка експорту по товарній групі, %: 2,31
Хто це: компанія заснована у 1998 р. в м. Кілія Одеської області на базі колишніх м’ясокомбінату і маслозаводу. Підприємство виробляє продукти харчування з м’ясної, молочної, борошняної та рибної сировини, а також пиво, солодкі та мінеральні води. Водночас це велика торгівельна мережа. З 2002 р. компанія експортує свою продукцію до країн СНД. У 2016 р. за результатами дослідження громадської організації "Громадський контроль захисту прав споживачів" у вершковому маслі ТМ "Кілія" виявили 57% немолочного жиру.
№8
Компанія: ПРАТ "КОМБІНАТ "ПРИДНІПРОВСЬКИЙ"
Частка експорту по товарній групі, %: 1,93
Хто це: комбінат засновано у 1990 р. на базі тоді ще Дніпропетровського міськмолзаводу №2 (1976). Сьогодні до складу компанії входить Васильківський сирзавод, Царичанський маслозавод, Перещепинський молочний цех та Новомосковський фруктовий цех. Найвідоміший бренд – ТМ "Злагода". Під ним, зокрема, випускається лінійка молочних продуктів для дітей віком від 9 місяців. Щоденно потужності комбінату переробляють понад 250 т молока. Філіали компанії знаходяться в Києві, Одесі й Харкові.
№9
Компанія: ТДВ "БАШТАНСЬКИЙ СИРЗАВОД"
Частка експорту по товарній групі, %: 1,55
Хто це: історія сирзаводу закручує перший виток у 1973 р. в м. Баштанка Миколаївської області. Продукція підприємства представлена широким асортиментом твердих, напівтвердих, м’яких і плавлених сирів. На ринку їх можна упізнати за торговою маркою "Славія". У 2008 р. сирзавод увійшов до складу групи компаній "Молочний альянс". У підприємства навіть є свій футбольний клуб "Славія". Щодоби сирзавод переробляє в районі 350 т молока. На виробництві функціонує двоетапний біологічний процес очищення сироватки та каналізаційних стоків.
№10
Компанія: ПРАТ "КУП'ЯНСЬКИЙ МКК"
Частка експорту по товарній групі, %: 1,22
Хто це: у 1957 р. в м. Куп’янськ Харківської області запрацював завод по виробництву згущеного молока. На той час проектна потужність сягала 20 мільйонів умовних банок. Дотепер згущене молоко являється «візитівкою» підприємства. Останнє наразі може переробляти до 600 т молока на добу. Комбінат виробляє згущене молоко з цукром, з додаванням кави або какао. На полицях супермаркетів ласощі легко знайти за назвою бренду "Заречье". 100% молочної сировини надходить з фермерських господарств. Компанія експортує свою продукцію до Узбекистану, Молдови, Вірменії, Азербайджану, Грузії, Туркменістану та ін. країн.
ТОП-10 імпортерів молока та вершків
№1
Компанія: ТОВ "ТОРГТРЕЙД-2005"
Частка імпорту по товарній групі, %: 58,88
Хто це: київська компанія, що спеціалізується на оптовій торгівлі. На світовому ринку підприємство торгує з Бельгією, Німеччиною, Данією, Грецією, Нідерландами і Польщею. На світовому ринку компанія торгує молоком та вершками, сиром, чаєм. До імпорту входять, зокрема, голландські сири ТМ "Westland": Old Amsterdam, Maastdam Westberg, Litedammer, Zikko goat, Sheep matured, Edam (baby,ball), Gouda, Smoked processed (копчений плавлений), Westlite (mild, toscana), Ruscello with flavours (Ручелло з наповнювачами).
№2
Компанія: ДП "ЛАКТАЛІС -УКРАЇНА"
Частка імпорту по товарній групі, %: 12,71
Хто це: див. №2 топ-10 експортери. Окрім того компанія імпортує сири підприємств групи Lactalis торгових марок Société, Président, Galbani.
№3
Компанія: ТОВ "АВС ІМПОРТ"
Частка імпорту по товарній групі, %: 8,83
Хто це: київська компанія, що знаходиться у власності іншої приватної компанії з Кіпру "Боррачеро Трейдінг ЛТД". Здійснює оптову торгівлю зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин, м’ясними та молочними продуктами, яйцями, харчовими оліями та жирами. Підприємство також торгує вроздріб, провадить свою діяльність у сфері зв’язків з громадськістю та реклами.
№4
Компанія: ТОВ "ГРУПА СПЦ"
Частка імпорту по товарній групі, %: 3,70
Хто це: івано-франківська компанія, яка спеціалізується на оптовій торгівлі продуктами харчування, напоями і тютюновими виробами. У 2017 р. ТОВ "ГРУПА СПЦ" фігурувала у кримінальній справі, пов’язаній з придбанням наркотичних засобів.
№5
Компанія: ПП "ВЕСТТРЕЙД"
Частка імпорту по товарній групі, %: 2,47
Хто це: приватне підприємство на Львівщині, яке торгує оптом та вроздріб м’ясними, молочними продуктами, напоями та побутовими товарами.
№6
Компанія: "УПЕМ" ТЗОВ
Частка імпорту по товарній групі, %: 2,38
Хто це: повна назва підприємства з Львівщини – УКРПОЛЕКОМАК. Основна діяльність компанії – торгівля продуктами харчування, у т.ч. рибою. Предметом обігу також є молочні продукти, яйця, харчові масла та жири, напої і тютюнові вироби.
№7
Компанія: ТОВ "МЕТРО КЕШ ЕНД КЕРІ УКРАЇНА"
Частка імпорту по товарній групі, %: 1,87
Хто це: мережа магазинів оптової торгівлі, що входить до німецької компанії Metro Group. На теренах України – з 2003 р. Так, у 20 містах працює 29 торговельних центрів. З 2003 по 2016 рік компанія інвестувала понад 550 млн. євро та створила 7600 робочих місць. Найбільше магазинів у Києві – 4. Здійснювати покупки в МЕТРО можна лише за наявності спеціальної "картки клієнта", яку безкоштовно видають після пред’явлення документів.
№8
Компанія: ТОВ "СОНАТА-ТОРГ"
Частка імпорту по товарній групі, %: 1,78
Хто це: підприємство є партнером (?) групи компаній «Олів Лайн Україна». Останню було засновано у 2000 р. Остання імпортує оливки, ананаси в банках, різну консервацію. В Україні продукцію розповсюджують під брендами Iberica, Maestro De Oliva, Olive Live (масли та оливки з Іспанії), Дольче віта (фруктова консервація від світових виробників), Fish Line (рибні консерви від світових виробників), Bonduelle (консервовані овочі з Угорщини), ERU (плавлені сири з Нідерландів) тощо. Є також кілька торгових марок, під якими компанія продає товари українського виробництва. Серед них Cheese Life (моцарела), Saadet (кондитерська продукція), Сирна майстерня (тверді сири) тощо.
№9
Компанія: ТОВ "СІЛЬПО-ФУД"
Частка імпорту по товарній групі, %: 1,55
Хто це: українську мережу супермаркетів було засновано у 1998 р. Сьогодні вона налічує близько трьох сотень магазинів та надає більше 30 тис. робочих місць. Компанія входить до промислово-товарної групи Fozzy Group (у т.ч. магазини "Le Silpo", "Фора", "Ringoo" та ін.). Одні з найбільш відомих власних торгових марок, які можна побачити на полицях в "Сільпо", – "Премія" і "Повна Чаша". Ними брендована продукція середнього та економного цінового класу відповідно. Fozzy Group імпортує алкогольні напої, сири, кондитерські вироби, рибні делікатеси, оливкову олію, молочні десерти, мінеральні води тощо з 65 країн світу від 800 виробників.
№10
Компанія: ПП "МОЛОЧНІ ПРОДУКТИ"
Частка імпорту по товарній групі, %: 1,4
Хто це: київська компанія, яка оптом торгує молочними продуктами, яйцями, харчовими оліями та жирами. Має спільного бенефіціара з ПП "ЧОРТКІВСИР" і ТОВ "МИЛКОМ" – Самвела Арутуняна. Підприємство також провадить оптову торгівлю, зокрема, твердим, рідким і газоподібним паливом, технікою і обладнанням; роздрібну – фруктами і овочами у спеціалізованих магазинах.
Джерело: Agravery.com
Підписатись |