Бытует мнение, что блюдами молекулярной кухни могут...
Бытует мнение, что блюдами молекулярной кухни могут...
Бытует мнение, что блюдами молекулярной кухни могут...
Міністр аграрної політики та продовольства Микола...
Як відомо, надійний і докладний облік усіх видатків і витрат є запорукою ефективного виробництва, слугує важливим джерелом інформації про технологічні процеси, використання ресурсів, одержані результати тощо. Способів підвищення ефективності нині на ринку дуже багато. Найчастіше для цього скорочують витрати: від закупівель матеріалів за найнижчими цінами до зменшення заробітної плати персоналу і його скорочення.
Однак є й стратегічний метод – впроваджувати галузеві рішення: корпоративні системи керування кадрами, програмне забезпечення для автоматизації частини процесів тощо. Саме такий комплексний спосіб нині пропонує компанія «Технологія PLUS». Про особливості продукту підприємства та його переваги розмовляємо з генеральним директором фірми Валентином ФЕДЕНКОМ.
– Останнім часом оптимізація виробництва є актуальною проблемою. Розкажіть докладніше про розроблений компанією апаратно-програмний комплекс. Що саме отримає підприємство, впровадивши його?
– Апаратно-програмний комплекс (АПК) – цілком новий напрям нашого бізнесу. Складається він із двох взаємопов’язаних частин – апаратної і програмної. Це галузеве рішення на базі 1С Підприємство версії 8.2 розроблено для автоматизації м’ясопереробних підприємств, однак його легко переорієнтувати й на інші сегменти харчового виробництва. Автоматизація обліку дає змогу дізнатися про поточну ситуацію на виробництві, обліковувати втрати, собівартість виготовленої продукції, тобто керувати технологічними процесами – від приймання сировини до готової продукції.
Завдяки інтеграції АПК з обладнанням на кожному робочому місці можна вводити інформацію, аналізувати й усувати помилки. Наприклад, для одного виду продукції можна задати кілька варіантів рецептур одночасно. Програма сама виконає розрахунки щодо збільшення чи зменшення втрат, визначить, як це позначиться на собівартості готової продукції, а такожякості сировини. АПК з’ясує, на якому етапі виробництва відбулися втрати – при закупівлі сировини чи під час обвалювання і сортування.
Окрім наведених переваг, підприємство має змогу контролювати так звану втрачену вигоду. Завдяки АПК можна стежити, аналізувати, контролювати, керувати взаєморозрахунками,тобто враховувати усі потреби виробництва.
Це вітчизняна розробка, яка в Україні не має аналогів. Ми вже отримали авторське право на програму, а ще деякі розробки маємо намір запатентувати. Зауважу: наша програма настільки інтегрована з обладнанням, що «піратським» шляхом її впровадити неможливо.
– Що передбачає програмна частина АПК? Які особливості її пристроїв?
– Коли інформацію вводить людина, в її достовірності можна сумніватися. Зрештою, будь-яку програму можна обманути, проте з нашою це зробити достатньо складно. Усі пристрої – ваги, принтери – бездротові. Скажімо, оператор може натиснути лише кнопку «зважити», до того ж обладнання визначить ще й вагу тари. На виробництві такі пристрої можна встановлювати на кожному етапі виробничого циклу. Наше обладнання можна переміщувати у цеху, воно ударо- і вологостійке, витримує низькі температури, може працювати навіть під водою.
Важлива перевага АПК полягає в тому, що його можна інтегрувати з бухгалтерською програмою. Усі документи апаратно-програмного комплексу автоматично потрапляють у бухгалтерію. Нині аналогічних вітчизняних пристроїв на ринку ніхто не пропонує. а ті, що представлені, здебільшого, обліковують лише виробництво.
Ще одна особливість комплексу – це те, що змонтоване обладнання не дає змоги користувачеві внести некоректні дані, адже, наприклад, вага вводиться не з клавіатури, а безпосередньо з ваговимірювального обладнання, а на тарі є датчики, які автоматично розпізнають вид і вагу продукції.
Тісна інтеграція з обладнанням дала змогу на кожному робочому місці в реальному часі вводити інформацію й комплексно аналізувати її. У будь-який момент керівник має можливість отримати і контролювати інформацію про поточний стан справ на підприємстві на кожному технологічному етапі.
– Чи можна за допомогою АПК проконтролювати рецептуру виготовлення певного виробу, наприклад, ковбаси «Московської»?
– Певна річ. До того ж програма дає змогу використовувати для однієї і тієї самої продукції кілька варіантів рецептур одночасно. На кожному підприємстві фахівці самі вводять рецептуру, адже це комерційна таємниця торгової марки. Якщо компанія дотримується конфіденційності, то її працівники самі можуть керувати рецептурами. Займається цим технолог – програма просто значно полегшує йому роботу, бо не потрібно здійснювати складних розрахунків, щоб отримати дані про це, як рецептура була використана, який результат отримано, збільшилися чи зменшилися втрати тощо. Тобто програма дає змогу поекспериментувати, попередньо проаналізувати чи змінити рецептуру і з’ясувати, як це позначиться на собівартості продукції. Особливо важливий контроль рецептури для отримання якісної продукції. Завдяки нашій програмі кожен замовник отримає стабільну якість кінцевого продукту, оскільки згідно з нею неможливе недосипання чи пересипання інгредієнтів.
– Чи можна завдяки програмі виявити браковану сировину?
– На підставі даних програми це можна зробити. Якщо була завезена неякісна сировина, то при обвалюванні, сортуванні отримаємо менше високоякісної і більше низькоякісної продукції, що призведе до значних втрат. Завдяки програмі це можна вчасно з’ясувати і поліпшити ситуацію. Ймовірно, погано працював обвалювальник, а можливо при закупівлі сировина не мала відповідної сортності. Програма враховує норми втрат і наскільки підприємство їх перевищує. Якщо таке трапляється, то або на етапі виробництва, або це системна помилка, тобто було неправильно оцінено первинну сировину, її якість.
– Яку вигоду отримає м’ясопереробне підприємство, встановивши АПК з точки зору економії коштів?
– Конкретних цифр не наведу, але якщо ви знаєте власні втрати, то зможете визначити їхнє джерело і ліквідувати його. А при великих обсягах виробництва ця економія суттєва. Наприклад, нещодавно на одному з підприємств ми зробили розрахунки і з’ясували, що при втратах на кожному зважуванні 20 г за день на підприємстві недораховувалися 3 тис грн. Крім того, АПК дає можливість контролювати втрачену вигоду. Робота із системою замовлень дає змогу відстежити, кого з покупців і чому саме не задовольнили замовлені обсяги, і надалі врахувати це.
– Який попит на пропонований вами АПК?
– Насправді кожен виробник приблизно знає потенційні втрати виробництва і можливі вигоди від їх усунення. Він прагне мати інформацію про поточний стан справ на кожній дільниці підприємстві у будь-який час. Тому зараз попит на наш продукт є, причому в різних сегментах харчової промисловості. На більшості м’ясопереробних цехів тією чи іншою мірою впроваджені системи аналізу обліку та контролю, проте комплексні галузеві рішення зустрічаються дуже рідко. На сьогодні ми вже зреалізували чотири проекти, також працюємо над кількома замовленнями як в Україні, так і країнах СНД. До того ж наш АПК значно дешевший, ніж у конкурентів. У виробництві використовуємо вітчизняні матеріали. Ваги обладнуємо власними пристроями, складеними в Україні, які за допомогою Wi-Fi зчитують дані ваг і передають у програму. Такі ж пристрої встановлюємо у принтерах, сканерах штрих-кодів та іншому обладнанні. РФ-обладнання теж складаємо в Україні з використанням закордонних комплектуючих і електроніки. Попит на наш продукт і надалі зростатиме, бо АПК дає змогу координувати різні сегменти виробництва й вести надійний і зручний аналіз і облік.
Стефанія ШИБУНЬКО
Добавить в закладки | Підписатись | Версия для печати |
Від проекту до здавання під ключ
Серед підприємств, здатних якісно виконати весь комплекс робіт – від проектування до здавання під ключ як невеличких забійних пунктів, переробних цехів, так і потужних м’ясокомбінатів, чільне місце посідає «Консорціум «Кентавр».
Український ринок обладнання для аналізу молока представлений переважно продукцією закордонного виробництва. У нас її пропонують або дочірні підприємства, або компанії-представники чи дистриб’ютори. Для порівняння різновидів, функцій та можливостей аналізаторів молока проведено короткий огляд цього обладнання на українському ринку.
14/01/2014
|
401
|
12/01/2014
|
419
|