Наш кореспондент взяв інтерв’ю у директора цього підприємства Юрія Ісакова.
– Пане Юрію, розкажіть про спеціалізацію вашої компанії.
– Створена у 2005 р., компанія спеціалізується на виконанні проектно-монтажних робіт у сфері промислового холодильного обладнання, його постачанні від європейських партнерів, монтажі, експлуатації й гарантійному обслуговуванні. Це – основний напрям нашої діяльності. Крім того ми передаємо в оренду власні складські холодильні приміщення і мобільні складські холодильні термінали у будь-якому регіоні України: привозимо туди свої складські конструкції, монтуємо і передаємо замовнику, який використовує їх для своїх потреб.
Окремим напрямом є надання послуг у сфері комерційного холодильного обладнання. Це – морозильні та холодильні скрині для реалізації морозива і напівфабрикатів.
– Ваші партнери, хто вони?
– Переважно ми співпрацюємо з європейськими виробниками – німцями, італійцями, угорцями, бельгійцями. Німецька компанія «Bock» постачає компресори і конденсаторне обладнання, «Termofin», теж із Німеччини, – теплообмінне обладнання (охолоджувачі повітря, конденсатори, драйкулери тощо). Комплектуючі також надходять із Європи, адже ми не можемо собі дозволити додати у технологічний ланцюжок холодильного обладнання неякісну ланку.
Приємно, що українські підприємства стали виробляти за європейськими стандартами високоякісні сандвіч-панелі. Ми віддаємо їм перевагу, використовуємо навіть при спорудженні об’єктів для іноземних компаній на території України. Наші виробники сандвіч-панелей мають усі необхідні сертифікати і міжнародні допуски.
– З чого починається ваша робота з клієнтом?
– Зі стадії «П», тобто з проектування. До нас приходить замовник і каже: «Мені потрібно…». З’ясувавши, що йому потрібно, розробляємо технологічну і логістичну схеми роботи об’єкта, надаємо послуги з розрахунків, підбору обладнання, розробки робочого проекту. Після узгодження цих та інших питань постачаємо обладнання, виконуємо монтажні роботи. Ми не працюємо за схемою «купив-продав», не займаємося роздрібним продажем холодильного обладнання і запасних частин, а здійснюємо комплексний підхід, який дає змогу нашим клієнтам економити матеріальні і фінансові ресурси. Тому багато компаній із задоволенням користуються нашими послугами.
Торік компанія «Борей Груп» виконала великий обсяг робіт на виробничому комплексі закритого типу з переробки свинини ЗАТ «АПК-Інвест» (Донецька обл.), забезпечивши холодом забійний і ковбасний цехи.
На замовлення ЗАТ «Геркулес» (м. Донецьк) компанія «Борей Груп» спроектувала, змонтувала і ввела в експлуатацію такі виробничі цехи: з виробництва морозива, напівфабрикатів з морозильною камерою і лінією заморожування листового тіста, а також заморожування масла. Встановили також холодильне обладнання на донецькому молокопереробному заводі, який є складовою ЗАТ «Геркулес». У філіалах цієї компанії, дислокованих по всій Україні, будуємо складські приміщення для реалізації морозива і напівфабрикатів. Реалізаторам продукції постачаємо морозильні скрині.
Кілька років тому наша компанія завершила потужний проект у сфері холодильного бізнесу і логістики, спроектувавши і встановивши у с. Требухів Київської області холодильні і морозильні камери для зберігання продукції. Компанія «Борей Груп» здала в експлуатацію складський комплекс об’ємом 2 500 м³, розрахований на зберігання при температурі –25ºС 140 т замороженої птиці київської фабрики.
– Ви розповіли про реалізацію масштабних проектів. А чи можна у вас замовити, наприклад, морозильну камеру об’ємом 50–100 м³?
– Ми із задоволенням працюємо з усіма клієнтами. Протягом кількох років працювали з такими мережевими ресторанами швидкого харчування, як «Макдональдс», «Пузата хата», яким не потрібні великі складські холодильні приміщення. Ми постачали їм окремі холодильні та морозильні камери для зберігання сировини і обслуговували це обладнання. За потреби вони й тепер звертаються до нас для вирішення тих чи інших питань.
– Старі об’єкти реконструюєте?
– Нині ми працюємо з потужною компанією, яка має у своїй структурі кілька птахофабрик і спеціалізується на виробництві яєць. Там відновлюємо три складських комплекси. Свого часу вони були побудовані без дотримання всіх необхідних норм.
– Чи складно уникнути проблеми промерзання підлоги?
– Випадки промерзання іноді трапляються на об’єктах з низьким температурним режимом. Однак при правильному розрахунку теплоізоляції, системи підігрівання підлоги, просушування зони накопичення конденсату, розрахунку конструкцій, які витримують навантаження від продуктів, що зберігаються у сховищі, проблем не виникає. На наших об’єктах об’ємом до 10 000 м³ і більше, які працюють у температурному режимі –25°С протягом 4–5 років, підлога не промерзає.
Є кілька способів підігрівання, в тому числі електрикою, гарячою парою тощо. Ми розробляємо різні варіанти і пропонуємо їх замовнику, водночас пояснюючи позитивні і негативні характеристики кожного з них. Замовник вибирає той, який для нього найбільш цікавий, який найліпший для розвитку його бізнесу.
Що ж до старих морозильних об’єктів, обладнання яких експлуатують протягом 30 і більше років, а їх у великих містах дуже багато, то це не що інше, як бомба сповільненої дії. Таке обладнання не може бути безпечним, тим більш, коли йдеться про аміачні установки.
– Розкажіть, будь ласка, про тенденції розвитку холодильного обладнання.
– Зазначу, що принцип роботи холодильної техніки – незмінний, як і закони фізики. Мова може йти про матеріали. Ось, наприклад, на ринку з’являються нові фреони. Протягом півтора року ми на всіх наших об’єктах замінили фреон R 404 A на R 507. З новим газом зручніше працювати, ним можна дозаправляти обладнання, без проблем його утилізувати. Впроваджуємо нові ідеї в системі автоматики. Наступного року на складських комплексах виробничих підприємств будемо встановлювати нові установки на базі СО2 . Річ у тім, що СО2 є універсальним носієм холоду, завдяки якому можна досягти температурного режиму –40–45ºС і зекономити енергоресурси.
– Дякую за розмову.
Спілкувався Петро ХОМИЧ
м. Київ
Add to bookmarks | Підписатись | Версія для друку |
Приватному виноробу для благородних напоїв
Для багатьох професіоналів і аматорів виноробство стало стилем життя або цікавим хобі. Тож не дивно, що кількість невеликих господарств і виноробів-аматорів збільшується в усіх виноробних країнах і навіть у регіонах, де промислового виноградарства не існувало. Розвивається приватне виноградарство й виноробство і в Україні.
Фрукти й овочі сонячної Македонії
Македонська компанія «ГЕНЕЛ» створена у 1993 р. Її структурний підрозділ «ГЕНЕЛ АГРО» експортує свіжі, заморожені і консервовані овочі та фрукти, молочні продукти (бринзу і сир) і вишукані македонські вина.
02/10/2015
|
135
|
01/10/2015
|
110
|
01/10/2015
|
117
|
25/09/2015
|
47
|