Спеції відомі людству протягом багатьох тисячоліть. Причина їхньої популярності, передусім, криється у поліпшенні смаку основного продукту. Крім того, вони корисні для організму людини.
Не дивно, що попит на спеції та прянощі в Україні зростає. Відповідно, зростає і пропозиція. Серед підприємств, які забезпечують виробників м’ясо-ковбасних, рибних і хлібобулочних виробів прянощами та спеціями, особливе місце посідає компанія «Пайпер Україна». Особливість підприємства полягає у тому, що воно виготовляє і постачає винятково натуральну продукцію і цілковито відкидає пропозиції щодо постачання різноманітних штучних поліпшувачів смаку, запаху, різноколірних барвників – усього того, що може замаскувати низьку якість основної сировини. Тому і клієнти компанії «Пайпер Україна» із числа тих, хто високо тримає марку своїх виробів. Про це та інше ми ведемо розмову з директором підприємства Олегом Чумаченком.
– Олеже Сергійовичу, які спеції та сировину для їх виробництва ви імпортуєте, звідки надходить цей товар?
– Надходить з усього світу, адже не існує такої країни, яка могла б надати весь асортимент спецій та прянощів. Багато спецій має індійську «прописку», чимало надходить із В’єтнаму, Китаю, Єгипту, Сирії, Мадагаскару, країн Латинської Америки. Що стосується таких країн, як Іспанія і Португалія, то нині їхня цінова політика зорієнтована на ЄС, і відсоток їхньої продукції в Україні дуже незначний.
Асортимент продукції, яку пропонуємо, дуже широкий. Це десятки позицій спеції та прянощів, декоративних посипок для м’ясних та рибних виробів, сумішей спецій для кулінарії. Крім того, пропонуємо суміші духмяних трав для харчових продуктів.
Ми переробляємо спеції на власному виробництві й постачаємо їх споживачеві у затребуваному вигляді (цільна продукція, дроблена, мелена).
Протягом останніх десяти років в Україні значно зріс інтерес до спецій і прянощів. Водночас якість пропонованої продукції не завжди відповідала вимогам виробників. Тому більшість з них були змушені перейти на екстракти і харчові добавки. Нині ж з’явилася неабияка зацікавленість до натуральних спеції. Тому ми пропонуємо винятково високоякісний натуральний продукт. Річ у тім, що всі особливості спецій обумовлюють їхнє особливе місце в кулінарії, на відміну від приправ із підсилювачами смаку й ароматизаторів. Отже не потрібно змішувати прянощі з приправами і з такими добавками, які змінюють смак виробів. Ми не працюємо ні з ароматизаторами, ні з хімічними барвниками, ні з поліпшувачами смаку, ні з консервантами. Ми орієнтовані лише на натуральні спеції, які мають лікувальні властивості. Це наша стратегія, і коли нам пропонують використовувати будь-які хімічні добавки, ми категорично відмовляємося.
– Ви отримуєте продукцію через біржу?
– Ми співпрацюємо з представниками дружньої Індії. Центральний офіс їхньої компанії розташований у Великобританії, офіс для співпраці з республіками колишнього Союзу – у Москві. Вони постачають нам продукцію не лише з Індії, а й з інших країн. Наприклад, чорний і білий перець – з В’єтнаму (там для нього найкращі кліматичні умови). Сушені трави (петрушку, майоран, кріп, селеру та інші) – з Єгипту. Якість цих трав дуже висока.
На жаль, в Україні немає жодного потужного виробника тієї ж петрушки, кропу чи інших трав, які забезпечили б потребу в цій продукції. Он у сусідній Польщі, яка має ідентичні з Україною кліматичні умови, сушать червоний столовий буряк, моркву, корінь селери та пастернаку, петрушку. Ми ж змушені все це імпортувати. В Україні вирощують лише коріандр, гірчицю столову і кмин. А могли б вирощувати й кунжут, фіногрек, оскільки кліматичні умови цьому сприяють. Однак сільськогосподарські підприємства на звертають на це уваги. А марно, адже ціна сировини для спецій набагато вища за ціну, скажімо, зернових культур, тож вигода тут очевидна.
– Скажіть, будь ласка, екстракти спецій використовуєте?
– Ні. Безумовно, вони не шкідливі за умови дотримання правильної технології їхнього виробництва, однак, ми вважаємо, що продукт, виготовлений із використанням натуральних спецій, корисніший.
– Хто створює технології виробництва продукції на основі пропонованих вами спецій та нових сумішей?
– Усе це наші розробки, наші технічні умови, наші інструкції, створені на потреби підприємств. Наше виробництво орієнтоване на потужного замовника, дрібного фасування у нас немає взагалі. 90% спецій ми постачаємо на великі переробні підприємства м’ясної, рибної, консервної, кондитерської, хлібобулочної галузей, а також на регіональні підприємства з продажу спецій і прянощів. Серед них Глобинський м’ясокомбінат, ТМ «Бердянські ковбаси», ТзОВ «Любисток» (м. Рівне), «СПС» (м. Харків) та багато інших. І лише 10% продукції надходить у роздрібну торгівлю. Залежно від ситуації на ринку, надійним клієнтам надаємо товарний кредит від двох тижнів до місяця. Вважаю, що це сприяє розвитку підприємств у непростих умовах сьогодення.
– Дякую за розмову.
Спілкувався Петро ХОМИЧ
м. Вінниця
Add to bookmarks | Підписатись | Версія для друку |
Розмаїття у кількості, стабільність – у якості
Компанія «Фудактів» давно працює на українському ринку інгредієнтів. Завдяки стабільно високій якості продукції й професіоналізму працівників компанія зуміла посісти провідні позиції на ринку та заслужила довіру клієнтів. Фахівці пропонують лише якісну продукцію, яка відповідає усім вимогам міжнародних і українських стандартів.
Нове – добре забуте старе, але й дещо нове
Нині прянощі та спеції доповнюють смак продукту, визначають його аромат, впливають на смакові рецептори, а також позитивно впливають на травну систему, поліпшують обмін речовин. На нашому ринку цей сегмент продукції представлений в широкому асортименті від різних виробників. Одним з таких виробництв є компанія «Мілорд» (Росія). На українському ринку єдиним представником цього російського виробника спецій та прянощів є фірма «Тантал».
28/04/2019
|
68
|
02/01/2019
|
147
|
02/01/2019
|
132
|
02/01/2019
|
116
|