Відповідно до зобов’язань в рамках Угоди про...
Найбільш популярними українськими продуктами в...
Демонополізація виробництва спирту «доб'є»...
Кабмін схвалив збільшення квоти на експорт курятини...
Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?
Картопляна паличка розвивається у пшеничному хлібі з пониженою кислотністю, підвищеною вологістю при тривалому зберіганні в теплому приміщенні. В продукті різко підвищується кількість альдегідів та інших сполук з неприємним запахом. М’якушка стає липкою. Запобігти цій хворобі у готовому виробі неможливо, бо спори картопляної палички термостійкі, їх може знищити тільки багаторазове нагрівання при температурі 100°С, а під час випікання хлібобулочних виробів максимальна температура центра м’якуша сягає 94–97°С.
Картопляна хвороба призводить до значних втрат хлібобулочних виробів. Як наслідок, скорочується ринок збуту і зменшується кількість споживачів продукції. Після споживання великої кількості ураженого хліба у людей трапляються розлади шлунково-кишкового тракту, можливий головний біль.
Традиційними методами змінити параметри технологічного процесу і запобігти появі картопляної палички у хлібобулочних виробах поки що не вдається. Ефективним засобом боротьби у цьому випадку є додавання препарату «Ропаль» (ацетату кальцію, Е263), який не впливає на процеси ферментації та показники якості готових хлібобулочних виробів. Засіб підвищує кислотність тіста і хлібобулочних виробів.
Порошкоподібний «Ропаль» додають для поліпшення якості пшеничного і житньо-пшеничного тіста, виготовлених з нього хлібобулочних виробів. Діє він як кислотний регулятор, а також сповільнює розвиток спор плісняви.
Додають «Ропаль» у борошно безпосередньо перед замішуванням у кількості від 0,1 до 0,3% маси борошна (100–300 г на 100 кг борошна). Застосування «Ропалю»не змінює технологічні параметри приготування тіста.
Володимир НИШТА,
менеджер з продажу інгредієнтів,
компанії «Хліб–Трейд»
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
На ринку борошна: перспективи, ціни, експорт
Про причини скорочення споживання борошна, перспективи галузі, ціноутворення, експортну політику, а також функції Аграрного фонду, як одного із найбільших гравців ринку, розповідає радник голови Правління ПАТ «Аграрний фонд» Сергій Сакиркін.
Коли борошно стає піддослідним
Прилад для тестування борошна насамперед для визначення його якості, напевно, має кожна хлібопекарня, будь-яке кондитерське виробництво, що випікає печиво, харчове виробництво, що за сировину використовує борошно. Такі пристосування – хоча й мають в основі один і той же принцип дослідження продукту – насправді різняться.
25/10/2019
|
94
|
25/10/2019
|
58
|
09/10/2019
|
30
|