Станом на 29 листопада Україна експортувала 16,8 млн тонн зерна, що на 1,3 млн тонн менше, ніж станом на аналогічну дату минулого року.
Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...
Про це поінформувала старший науковий співробітник відділу ціноутворення та аграрного ринку Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Світлана Пашко, повідомляє прес-центр ННЦ.
За її словами, лише за січень–жовтень 2017 року Україна експортувала 71517 т цього виду продукції проти 50676,1 т торік.
«Найбільше українських свіжих яєць у шкаралупі за 10 місяців 2017 року закупили країни Азії та Африки», — зазначила експерт.
Лідируючу позицію у рейтингу найбільших імпортерів вітчизняних яєць у шкаралупі вже кілька років поспіль утримують Об’єднані Арабські Емірати. Ця країна, яка 2012 року закупила лише 1125 т українських яєць, найбільш швидкими темпами нарощує обсяги імпорту цього виду вітчизняної продукції.
«За п’ять років ОАЕ збільшили обсяги імпорту майже у 20 разів і 2016 року закупили в Україні вже 20915 т яєць. Обсяги експорту яєць до цієї країни 2017 року можуть сягнути рекордної позначки, адже з початку року поставки яєць до ОАЕ становили 34031 т. Частка країни у загальному експорті цієї продукції у січні–жовтні 2017 року — 47,6%», — зазначила експерт.
До п’ятірки найбільших імпортерів яєць українського виробництва також входять Ірак (18,0% загального експорту яєць), Катар (8,0%), Ліберія (4,9%) та Сьєрра-Леоне (4,9%).
Сукупно ці п’ять країн забезпечили близько 85% вітчизняного експорту яєць у шкаралупі.
Наразі Україна має підстави для відновлення поставок до країн, які торік тимчасово ввели обмеження на імпорт української продукції птахівництва, і надалі нарощувати обсяги поставок українських яєць на світовий ринок.
«При цьому слід взяти до уваги, що протягом останнього року світові ціни на яйця впали. Середня ціна експортованих з України яєць свіжих в шкарлупі у січні–жовтні 2017 року становила $721 за тонну: у перерахунку на українську гривню — близько 12–13 грн за десяток. Зважаючи на більш високі ціни внутрішнього ринку, він є більш привабливим для вітчизняних виробників», —підсумувала Світлана Пашко.
Джерело: Agravery.com
Підписатись |