Наказ «Про затвердження Вимог щодо ввезення (пересилання) на митну територію України живих тварин та їхнього репродуктивного матеріалу, харчових продуктів тваринного походження, кормів,...
Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...
Українські сировари відзначають, що до проблеми експорту сирних продуктів додалося помітне зниження внутрішнього попиту на сир.
Про це повідомляє infagro.com.ua.
В таких умовах виробники вже почали вдаватися до масових розпродажів сирів з великими акційними знижками. Навіть в офіційних прайс-листах лідируючих операторів відзначено зниження цін, чого не було вже дуже давно.
У квітні провідні виробники поставляли в опті традиційні сири вже по 140-155 грн/кг. А в акціях ціна на окремі види сирів іноді відпускається навіть по ціні до 130 грн/кг. Через збільшення пропозиції ціна товару може ще трохи впасти. Адже заводи, які раніше випускали багато сирних продуктів для експорту, зараз вимушено переорієнтувалися на сир.
Експортна ціна на сир поки не змінилася і становить 3900-4400 $/т. Це можна вважати і непоганою ціною, особливо з огляду на зниження вартості товару на внутрішньому ринку. Ось тільки обсяги експорту сиру зовсім невеликі, в березні з України вивезено лише 498 тис. т твердого сиру.
Приблизно такий же і імпорт цього виду сиру, а в цілому щомісячне ввезення зарубіжних сичужних сирів вже досягає позначки в 1000 т. І це тільки офіційні поставки.
Нагадаємо, у І кварталі 2019 року від експорту вітчизняних молочних продуктів Україна отримала 53,9 млн доларів, що на 19% менше, ніж за аналогічний період минулого року.
Джерело: Agravery.com
Добавить в закладки | Підписатись | Версия для печати |