У січні-травні поточного року в Україні зросло виробництво яєць та м'яса, в той час як виробництво молока скоротилось.
Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...
Про це розповіла президент Союзу виробників органічної продукції «Органічна Україна» Олена Березовська, пише «Інфоіндустрія».
«В Україні немає господарства, яке запропонувало б органічні печериці або органічну гливу. Український покупець навряд чи надасть цінову перевагу органічному продукту. Але є ніша ― дикороси, які будуть користуватися попитом. В Україні 470 га ― займає органічна продукція, а дикороси (гриби і ягоди) збирають з 530 га», ― зазначила Березовська.
«В Україні органічні дикороси вирощують в восьми областях. Органічний білий гриб коштує 220 грн/кг і його готові купувати. Його апріорі хочуть купити на експорт», ― додала вона.
За словами експерта, всі партії білого гриба з України законтрактовані на кілька років вперед. Також на органічний експорт затребувані лисичка, чорна лисичка та ще сім видів грибів.
Березовська бачить у виробництві органічних грибів-дикоросів доступну нішу для фермерів.
«На мій погляд, ця ніша для бізнесу дуже проста: об'єднати збирачів-грибівників, стати переробником і експортером. Органічний грибний соус, супи швидкого приготування дуже популярні за кордоном, особливо в США. Споживач, який купує органічний гриб, купує філософію, яка за ним стоїть», ― сказала Березовська.
Олена Березовська нагадала грибівникам, що в Україні працюють 170 органів сертифікації, яка коштує від 10 тис. грн до 100 тис. грн в рік. Органічна сертифікація, на думку експерта, дає грибівникам можливість вийти на ринок з високою доданою вартістю.
Джерело: Agravery.com
Добавить в закладки | Підписатись | Версия для печати |
02/06/2017
|
100
|