Современный рынок масложировых продуктов (масла...
Международный форум пищевой промышленности и...
Международный форум пищевой промышленности и...
На сьогодні покупками через інтернет вже нікого не здивуєш, ми звикли купувати речі, одяг, в тому числі продукти харчування. Покупка через інтернет харчових продуктів, це свого роду довіра клієнта до виробника, тому один раз втративши довіру, замовник розчаровується.
Далеко не кожному виробнику харчових продуктів вдається поєднувати інноваційність виробництва, високу якість продукції з креативністю в продажах. До таких належить торгова марка ТМ Tushe, яка спеціалізується на виробництві паштетів, м'ясних консервних виробів тощо.
– Від самого початку ТМ Tushe виводили на ринок як преміальний сегмент з відбірної сировини, – розповідає Кирило СОКОЛОВСЬКИЙ, керівник онлайн-напряму ТМ Tushe. – Нині під цим брендом виготовляють понад 26 видів консервів, паштетів, зельців, горошок, кукурудза, каші з м'ясом, а також продаж продуктів не у торгових, а у соцмережах.
Схема продажів через соцмережі також потребує накладних витрат, наприклад, на рекламу в інтернеті, але це, звісно, значно менші вливання порівняно з тим, якби продукція реалізувалася у магазині. Своєю чергою, ці зекономлені кошти ми вкладаємо у якість готової продукції.
– Розкажіть, звідки виникла ідея продажу лише через інтернет і як ви виходили на цільову аудиторію?
– Історія бренду, як і його реалізації у інтернеті, розпочиналася так: ми від самого початку робили ставку на людей, які купують консерви постійно. До них належать шанувальники екстремальних видів спорту, страйкболісти тощо. Зазвичай ці люди доволі добре знають один одного. Тому їх схвалення і попит на продукт миттєво стає природною рекламою бренду. Далі ми вирішили розширити аудиторію ТМ Tushe, залучивши до неї любителів походів і туризму, рибалок та мисливців. Ось так поступово інформація про смачну і якісну тушонку вийшла за межі вузького кола зацікавлених людей. Згодом почали приєднуватися і звичайні споживачі. Загалом свою аудиторію ми збирали за допомогою комерційної реклами в соцмережах: пости, опитування, банерна реклама.
У нашому випадку основну роль у популяризації бренду відіграло те, що для української публіки соцмережі вже звичні, інтерфейс є досить зручним, усім відомо, як ним користуватись, покупець завжди може зайти на сторінку продавця, дізнатися, хто він і звідки, прочитати склад товару, порівняти відгуки людей. Також можна одразу написати виробнику і отримати швидку й достовірну відповідь. Покупець може ознайомитися з реальними відгуками інших покупців, які викликають довіру, адже у будь-який час можна зайти на сторінку цієї людини.
– Зазначте, будь ласка, переваги таких продажів.
– Спосiб торгiвлi через iнтернет набагато вигідніший, порівняно з іншими видами продажів. Реклама в соціальній мережі обходиться набагато дешевше, ніж за традиційних схем продажів за рахунок того, що з ланцюжка просто вивели дистриб'юторів і торгові мережі. Плюси від цього відчули не тільки виробники, а й покупці. Перші кладуть в кишеню 100% роздрібної вартості за вирахуванням податку, другі не переплачують за послуги посередників, які займаються реалізацією продукції. Тобто навіть якщо врахувати вартість доставки, то все одно ціна значно нижча від вартості консерви аналогічної якості, але придбаної у магазині.
Прибуток збільшується, кошти ми одразу ж інвестуємо у виробництво, що є безумовною перевагою. Якість суттєво поліпшується, а пропонований асортимент розширюється. У цьому випадку задоволені усі.
За нашими підрахунками, близько 80% наших клієнтів, які хоча б раз купили консерви, повертаються за новою покупкою, а частка від продажів через інтернет щороку зростає.
– Як доставляєте продукцію до покупця?
– З метою покращення якостi обслуговування наших покупцiв ми створили спецiальну програму, яка допомагає невеликим інтернет-торговцям надсилати замовлення через усі поштові відділення.
TTN Portal дає змогу створювати великі масиви товарно-транспортних накладних для відправлень, формувати SMS-розсилки клієнтам з номерами ТТН і відстежувати отримання накладних платежів. Таким чином, продавці можуть оформляти відправки завчасно через інтернет і не стояти в черзі у відділеннях, економлячи тим самим до 2-3 годин на день.
– Чи не плануєте у майбутньому, крім онлайн-продажів, продавати консерви у торговельних мережах?
– Усе можливо. Однак тут є великі складності. Дистриб'ютори викручують руки виробникам і всіма методами намагаються знизити ціну навіть за рахунок погіршення якості. Всупереч поширеній думці, виробники економлять на якості здебільшого не через свою жадібність, а саме через вищезгаданий тиск ззовні. Якщо навіть встояти і не йти на поводу, то через накладні витрати, пов'язані з торгівлею в мережах і довгою вервечкою посередників, – ціна на полиці зростає десь на 70-100%.
Ще однією проблемою є те, що дистриб'ютори переважно не розраховуються за весь товар, а хочуть працювати з відтермінуванням платежів, яке може сягати й 120 днів. Для виробника це зовсім невигідно. Натомість реалізатору продукції байдуже, чи виживе торгова марка, чи зможе забезпечити якість товару тощо, адже він легко знайде собі іншого виробника.
Слід зазначити, що наша компанія не перешкоджає продажу своїх товарів у торгових мережах чи офлайн-точках. Навпаки, якщо хтось бажає реалізовувати Tushe по своїх каналах, це аж ніяк не шкодить заводу чи його репутації.
У наших планах надалі ще активніше працювати у соцмережах, просуваючи товар, більше вкладати у рекламу, а також, звісно, розширювати асортимент. Нам би дуже хотiлося додати до асортименту рибнi консерви. Зараз працюємо у цьому напрямі, але тут також не бракує своїх труднощів.
Добавить в закладки | Підписатись | Версия для печати |
На допомогу виробникам: суха пшенична клейковина
Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач, стабілізатор й зв’язувальна речовина. Глютен дає змогу забезпечити високу якість виготовленої продукції, навіть при використанні зерна нижчої якості.
Функціональні інгредієнти для вашої продукції
Завдання компанії «Ковчег і Ко» – допомогти виробникам у вдосконаленні їхньої продукції. Під вдосконаленням мається на увазі не тільки покращення смакових і ароматичних властивостей чи структури, а, що дуже важливо, – збільшення терміну зберігання продукції і свіжого вигляду та структури протягом усього часу.
13/09/2019
|
106
|
13/09/2019
|
123
|