Бытует мнение, что блюдами молекулярной кухни могут...
Бытует мнение, что блюдами молекулярной кухни могут...
Бытует мнение, что блюдами молекулярной кухни могут...
Міністр аграрної політики та продовольства Микола...
Серед компаній, які представляють на вітчизняному ринку імпортне обладнання для харчопереробної промисловості, одиниці тих, які пропонують широкий асортимент машин, а також нададуть усебічний і висококваліфікований інжиніринг та послуги клієнтові. Серед них – компанія «Арго-3». Про вітчизняний ринок устаткування, популярні нині напрями виробництва, про обладнання та послуги, які надає м᾽ясопереробникам компанія «Арго-3», наша розмова з комерційним директором Павлом Курдасем.
– На мою думку, – зазначає пан Павло, – вітчизняний ринок харчопереробного обладнання активізувався в другій половині минулого року, і така ситуація збережеться і цьогоріч. Ринок активізували передусім потужні підприємства, які активніше почали модернізувати свої виробничі потужності, освоювати нові напрями виробництва продукції, переробки харчових відходів тощо. Компанія «Агро-3» належить до тих постачальників обладнання, яка повною мірою задовольнить попит клієнтів у необхідному устаткуванні, інжинірингових послугах та сервісі.
– Розкажіть докладніше про нові технології, в освоєнні яких ви сприяєте обладнанням та інжиніринговими послугами.
– Це, передусім, – виробництво готових перших і других блюд та переробка різних відходів. Також активізувалися продажі з точки зору енергоефективності виробництва уже освоєних технологій. Скажімо, для вирощування й утримування худоби та птиці, забою, виготовлення напівфабрикатів тощо.
Цього року також переакцентовуватимемо свій постачальний бізнес відповідно з тенденціями вітчизняного ринку м᾽ясопереробки. Тенденції полягають у тому, що українці почали віддавати перевагу натуральним м᾽ясним продуктам. Для підприємств цей бізнес стає рентабельнішим, відтак, прибутковішим.
Інший напрям – виробництво продуктів високого ступеня готовності, тобто готових страв. У Росії, країнах Європи – це вже сформована харчопереробна галузь, тимчасом наші підприємства роблять у цьому напрямі лише перші кроки. Наша компанія готова сформувати таким замовникам комплексні техніко-технологічні пропозиції. І підтвердження тому – вже реалізований нами проект із виробництва продуктів високого ступеня готовності. Змонтована перша технологічна лінія ще в одного виробника.
Саме ж виробництво готових страв можна поділити на два підрозділи. Один – це, власне, виробництво готових блюд (перші і другі страви, салати) для продажу в упакованому, охолодженому та замороженому вигляді. Інший підрозділ – готові блюда для харчування в школах, таборах відпочинку, дитсадках, санаторіях тощо. Такі страви постачають споживачеві в іншому вигляді.
Технологія виробництва продуктів високого ступеня готовності налічує первинну і глибоку переробку сировини, формування напівфабрикатів і термообробку отриманих виробів. Використовуване при цьому термічне й кліматичне обладнання повинно забезпечувати збереження поживних і смакових характеристик продукції на всіх етапах виробництва.
Ще один стратегічний напрям, – переробка харчових відходів, відходів боєнь, при вирощуванні худоби тощо. Найпоширеніші продукти такої переробки – корми для тварин. Також вирощування, утримування й забій худоби та птиці передбачає низку інших відходів – крові, кісток, шкури, шерсті, пір᾽я... Також на біопаливо можна переробляти підстилку для тварин, гній, кормові залишки та ін. Як бачимо, наскільки широкими є можливості переробки відходів. Наша компанія в змозі таким ощадливим господарникам запропонувати все необхідне обладнання для переробки.
– Розкажіть більше про переваги обладнання російського холдингу, дочірньою компанією якого є українська «Агро-3»?
– Завод «Тагро» переважно спеціалізується на виробництві техніки для хлібопекарської та кондитерської промисловості, м᾽ясопереробників – камери для запікання, смаження м᾽яса під маркою «Агро-Терм». Саме на це обладнання нині попит. Є ще в асортименті заводу універсальна технологічна продукція для переробки відходів й очищення стічних вод.
Перевагою термокамер заводу «Тагро» в тому, що камер такої конструкції за кордоном не вироблять, оскільки там дещо інші пріоритети щодо приготування м᾽яса. Конструкційна особливість російських термокамер: вони ротаційні, себто візок, на який кладеться оброблювана м᾽ясна сировина, рухливий – він обертається в обидва боки, що дає змогу рівномірно запекти чи обсмажити м᾽ясо зі всіх боків. Закордонні термокамери не передбачають такої внутрішньої рухливості, тому приготувати натуральне м᾽ясо з українським смаком у них, майже неможливо.
Певна річ, що європейські виробники вивчають наш ринок, знають запити українських харчовиків, тому також орієнтуються на особливості цих запитів.
– М᾽ясопереробне обладнання й технології яких компаній постачаєте на український ринок? Що з цього сортименту має найбільший попит?
– Назву лише основних наших постачальників м᾽ясопереробного обладнання, більшість яких є європейськими лідерами в певному сегменті ринку.
Австрійська компанія «Banss» славиться обладнанням для забою тварин. В асортименті її продукції також автоматичні системи складування й транспортування туш у холодильних приміщеннях.
Німецька компанія «WVG-Kainz» – лідер із виробництва обладнання для обвалювання м᾽яса. А ще добре відома своєю продукцією для організації внутрізаводської логістики (облік, складування і транспортування пластикової тари та забезпечення її санітарії).
Ще один лідер із виробництва м᾽ясопереробного обладнання – фірма «Seydelmann» (Німеччина).Її кутери, вовчки й фаршозмішувачі мають попит у харчовиків. Техніка цього виробника забезпечує чи не найкращі результати з подрібнення, змішування й емульгування. А от німецька компанія «Frey» постачає нам поршневі та роторні шприци для наповнення фаршем ковбасник оболонок. Її техніку вирізняє простота та легкість обслуговування, надійність конструкції та висока продуктивність.
Також до переліку ключових для нас партнерів належить чеська компанія «Mauting», із якою активно співпрацюємо в сегменті термо- й кліматичних камер для виробництва сирокопчених ковбас.
Постачальник пресів для механічного дообвалювання м᾽яса – французька компанія «AM2C».
Пакувальним обладнанням нас забезпечує компанія «Variovac». За його допомогою можна упаковувати різноманітні продукти під вакуумом або в газовому середовищі у вже готові контейнери із термозварюваних матеріалів.
Завершу перелік провідних партнерів шведською компанією «Formcook», котра спеціалізується на виробництві тефлонових машин для запікання напівфабрикатів, зокрема м᾽ясних, і загалом термічної обробки харчових продуктів.
Серед пропонованого обладнання нинінайбільше реалізуємо устаткування для забою тварин, виробництва натуральних м᾽ясних напівфабрикатів – кутери, кліматкамери, печі для запікання та смаження м᾽яса, а також для складської логістики. Також серед лідерів продажів в Україні – шведські термокамери. Технологія, на якій базується їхній функціонал та конструкція, передбачає не стільки запікання м᾽яса, скільки інші види термічної обробки продуктів, зокрема й виробництво готових м᾽ясних других блюд із гарнірами, в тому числі овочевими.
– Які види основного й допоміжного обладнання універсальні, чи їх можна використовувати в різних галузях?
– Передусім йдеться про допоміжне обладнання, зокрема для переробки відходів, очищення стічних вод, холодильне, транспортне, складське й логістичне, пакувальне.
На завершення додам, що компанія «Агро-3» не займається обладнанням та об᾽єктами промислового холоду. Та якщо є необхідність у такому обладнанні чи таких об᾽єктах, то компанія звертається до колег-підрядників, які спеціалізуються на промисловому холоді. Втім в асортименті її пропозицій є холодильне устаткування – льодогенератори, тунелі для охолодження натуральних м᾽ясних напівфабрикатів, спіральні морозильники.
Якщо говорити про стратегію компанії на нинішній рік, то вона, за словами її комерційного директора, доволі проста й логічна: передусім розвивати й поглиблювати надання постачальних, інжинірингових та сервісних послуг у нових, перспективних напрямах харчового виробництва.
Анатолій ЗАДОРОГА
Добавить в закладки | Підписатись | Версия для печати |
«Структура ринку молочних інгредієнтів за останні 3–4 роки фактично не змінилася. Так, на ринку з’являються нові виробники, нові продукти, але їхня частка не настільки велика, щоб кардинально змінити ситуацію. Лідерство на ринку України, як і раніше, належить закордонним компаніям-виробникам, які націлені на інновації та новітні технологічні рішення і відіграють роль провідного «локомотива» молочної галузі», – розповіла кандидат технічних наук, заступник директора з науки та зовнішньоекономічних зв’язків компанії «Продсервіс» Тамара Ілляшенко.
Особливості виробництва ковбас
Для кожного виду ковбасних виробів є певний процес виготовлення, затверджено технологічні інструкції та рецептури. Суворе дотримання рецептів, технології та санітарного режиму процесу є обов'язковою умовою одержання високоякісних ковбасних виробів.
05/06/2013
|
178
|
30/05/2013
|
176
|
30/05/2013
|
93
|
27/05/2013
|
202
|