Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 




Последние новости
Последние новости
Быть сильными в условиях кризиса
25.05.2015р.

Международные финансовые организации и...

Новые прибыльные идеи для Вашего бизнеса на форуме «IFFIP»
17.04.2015р.

Международный форум пищевой промышленности и...

Новые прибыльные идеи для Вашего бизнеса на форуме «IFFIP»
17.04.2015р.

Международный форум пищевой промышленности и...

Agri Invest Forum
02.04.2015р.

Какой будет экспортная стратегия агробизнеса...

3443
20.01.2011р. |
Коли потрібно зберегти якість

Свого часу за допомогою одного газу чи їх сумішей створювали спеціальну атмосферу для зберігання продуктів, яка запобігала розвитку бактерій і окислюванню жирів. Згодом цю технологію перенесли на пакування продуктів для роздрібної торгівлі, де вона одержала назву МАР (Modified Atmosphere Packaging).

Саме ця технологія МАР, тобто пакування в газове середовище стала найпоширенішим способом пакування та зберігання свіжості харчових продуктів. Використання МАР дає змогу у кілька разів збільшити термін зберігання; скоротити або повністю усунути застосування консервантів; зменшити повернення продуктів у яких закінчився термін зберігання; розширити географію продажів; виробляти нові продукти.

Нині фахівці компанія «Лінде газ Україна» пропонують виробникам використовувати цю технологію для захисту упакованих продуктів від мікроорганізмів, які здатні руйнувати їх навіть за низьких температур. Гази «BIOGON» обираються на підставі таких факторів впливу на продукт, як тип і кількість мікроорганізмів, кислотність, поділ клітин, склад продукту, температура й особливості технологічного процесу виготовлення.

Гази, а саме, азот, кисень, двоокис вуглецю, використовують окремо або в певному співвідношенні для виробництва газової суміші «BIOGON» (захисної атмосфери) у якій зберігають харчові продукти.

Вплив газів на продукти

Двоокис вуглецю запобігає розмноженню мікроорганізмів. Це важлива властивість для продуктів з високим вмістом води, таких, як м’ясо, риба й напівфабрикати. А от для продуктів харчування з високим вмістом жирів і малою активністю води, таких, як арахіс або сухе молоко, захисну атмосферу вибираємо в основному для сповільнення процесів окислювання.

Щодо м’ясної продукції, то під час нарізання під впливом атмосферного повітря вона стає сприятливим середовищем для розвитку бактерій, які до того ж мають високу активність у водному середовищі. Саме тому дотримання правил гігієни, оброблення й пакування відіграють важливу роль. Зокрема, основною вимогою при пакуванні м’ясопродуктів є дотримання належної чистоти інструменту й устаткування, адже саме ці заходи знижують ризик потрапляння мікроорганізмів у продукт.

Суттєво знизити розвиток сторонньої мікрофлори можна завдяки процесам оброблення м’ясних продуктів, наприклад, маринуванню, сушінню, копченню, шумуванню, солінню й варінню. Як наслідок, процес псування продуктів змінюється і значно уповільнюється. У цьому випадку для пакування продуктів можна застосовувати різні газові суміші. Для запобігання прокисанню м’яса зазвичай використовують двоокис вуглецю з низькою концентрацією (20–50%).

Також у виробників виникають проблеми при зберіганні червоного м’яса (високопігментованого), наприклад, яловичини, що часто змінює свій колір – це результат окислювання червоного пігменту. Для зберігання такого м’яса радимо використовувати газове середовище, яке містить велику кількість кисню (60–80%) – таким чином можна зберегти червоний колір м’ясної сировини. При належному застосуванні цих газів термін зберігання запакованих м’ясних продуктів збільшується.

 ПАТ «Лінде Газ Україна»

Теги и ключевые фразы
Які можна зберегти якість гіпса, як можна зберегти якисть гипса, як зберегти свіжість булочок, зберегти якість молока, Як зберегти свіжість булочок?, як зберегти сортові якості за допомогою черенка, формы для пасхи купить киев, зберегти колір червоної риби, значок без гмо, продам виноградник
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   



Інші статті
04.01.2011р.

Крокуємо у ногу з часом

«Структура ринку молочних інгредієнтів за останні 3–4 роки фактично не змінилася. Так, на ринку з’являються нові виробники, нові продукти, але їхня частка не настільки велика, щоб кардинально змінити ситуацію. Лідерство на ринку України, як і раніше, належить закордонним компаніям-виробникам, які націлені на інновації та новітні технологічні рішення і відіграють роль провідного «локомотива» молочної галузі», – розповіла кандидат технічних наук, заступник директора з науки та зовнішньоекономічних зв’язків компанії «Продсервіс» Тамара Ілляшенко.

04.01.2011р.

Особливості виробництва ковбас

Для кожного виду ковбасних виробів є певний процес виготовлення, затверджено технологічні інструкції та рецептури. Суворе дотримання рецептів, технології та санітарного режиму процесу є обов'язковою умовою одержання високоякісних ковбасних виробів.

Більше статей за тегами

При использовании материалов ссылка на www.harchovyk.com (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.