Современный рынок масложировых продуктов (масла...
Международный форум пищевой промышленности и...
Международный форум пищевой промышленности и...
Продовження терміну зберігання харчових продуктів є важливим завданням для кожного із виробників. Цього можна досягти, зменшивши вміст кисню в упакуванні та створивши в ньому модифіковане середовище.
М’ясні продукти, хлібобулочні вироби, майонез, деякі види сиру можна запаковувати у середовищі газових сумішей, які містять азот, діоксиду вуглецю та кисень. Співвідношення складових залежить від типу продукції, яку запаковують.
Компанія «Дари природи» є лідером та провідним постачальником газової продукції як для українських, так і для багатьох підприємств Росії, Польщі, Румунії, Німеччини, Італії й інших країн. Про роботу компанії у галузі харчової промисловості розповідає начальник виробництва «Дари природи» Павло Хвостов.
– Досягнути визнання певної торговельної марки можна, лише приділивши увагу якості виробленої продукції. Головне завдання нині полягає в тому, щоб забезпечити корисність і поживність продукції протягом тривалого терміну. Компанія «Дари природи» пропонує принципово нові методи для зберігання харчових продуктів.
– Павле Євгеновичу, в чому полягає технологія пакування продуктів у модифікованому газовому середовищі?
– Усе доволі просто: повітря з упаковки витісняє суміш газів певного складу. Складніше правильно підібрати склад газу та пакувальний матеріалу для унеможливлення появи патогенного середовища. Азот використовують як розчинник газової суміші для витіснення кисню із упаковки. Він погано розчиняється у воді, жирі, не має прямої бактеріостатичної дії. Найчастіше його використовують для пакування сухих продуктів. Цей інертний газ запобігає стисканню упакування, зберігає внутрішній об’єм.
Діоксид вуглецю є бактеріостатичним компонентом, зменшує ріст аеробних бактерій, які можуть розвиватися й у безкисневому середовищі, легко розчиняється у воді та жирах.
Кисеньзберігає свіжість та натуральний колір свіжого м’яса й риби, форму міоглобіну (забезпечує процес «дихання» на клітинному рівні), зменшує ріст анаеробних організмів в деяких видах риб та овочів тощо.
Правильно підібрані газові суміші сповільнюють деградаційні процеси, які відбуваються в продукті, та дають можливість зберегти його зовнішній вигляд. Відмова від консервантів у готовій продукції гарантує привабливість для споживача зовнішнього вигляду продукції та забезпечує імідж компанії-виробника.
– Як ви контролюєте якість газової суміші?
– Виробництво харчових газів контролюють на усіх етапах – від перевірки сировини до закачування підготовлених балонів перед кожним наповненням. Акредитована лабораторія дає можливість контролювати ступінь очищення газів від шкідливих домішок, точність дозування компонентів, стабільність та однорідність газового середовища, а також поставляти будь-які комбінації чи концентрації газових сумішей, й гази особливої чистоти, систематично контролювати важливі параметри. Пропоновані нами гази для харчової промисловості виготовляємо згідно з вимогам ТУ та ДСТУ. Пакування в модифікованому середовищі відбувається на автоматичних модифікованих лініях, які працюють за схемою: виробництво, заповнення, герметизація. Компанія пропонує весь спектр газів високої якості, устаткування для точного контролю газу, а також технології, що дають можливість поліпшити якість продукції за мінімальних витрат. Важливим показником якості є відсутність вологи у суміші та стабільність при перепаді температур. Контролює за ці параметри сертифікована лабораторія. Можна проконтролювати їх ще за допомогою портативних газоаналізаторів на виробництві.
Температура є одним із важливих показників зберігання продуктів харчування. Від перепаду температур, як правило, утворюється конденсат, що негативно позначається на якості продукту в подальшому, тому перед пакуванням потрібно продукт охолодити чи використати плівку з антифоговим покриттям.
Для харчових газових сумішей призначений окремий парк балонів, що пройшли спеціальну підготовку. Компанія бере на себе зобов’язання технічного обслуговування газового устаткування в процесі його експлуатації.
Окрім харчової промисловості, наші промислові гази використовують для виконання спеціальних завдань у металургії і металообробці, хімічній промисловості й енергетиці для охорони навколишнього середовища, у виробництві скла й електронного устаткування, у будівництві, для виробництва гуми й пластиків, у медицині, а також в наукових дослідженнях.
– Павле Євгеновичу, розкажіть, будь ласка, про переваги використання газів для пакування продуктів харчування.
– Їх використання дає можливість розширити товарний асортимент: завдяки унікальній здатності газових сумішей продовжувати термін придатності продуктів; виводити на ринок товари, тривале зберігання яких раніш вважалося проблематичним (наприклад, свіжої піци чи готових салатіви), зростає продуктивність виробництва. Застосування нової технології дає можливість знизити собівартість продукції, досягти економії завдяки зниженню витрат на доставку; товари можна поставляти рідше і на дальші відстані, що дає можливість гнучкіше планувати доставку і збільшувати товарообіг. Збільшивши термін придатності продукту, виробник може освоювати нові ринки збуту товару. При використанні харчових газових сумішей продукти зберігають свіжість і якість тривалий період часу, а отже, вирішуються проблеми з поверненнями.
Серед наших партнерів – понад 5000 підприємств України, що на особистому досвіді переконалися в професійному підході під час розв’язання завдань будь-якої складності у сфері газових технологій. Ми постачаємо харчові газові суміші своїм спеціалізованим транспортом по всій Україні.
Компанія «Дари природи» не стоїть на місці, а удосконалюється, розробляє нові види послуг і розширює технічні можливості. Серед наших партнерів такі відомі виробники, як «HEROSE» (Німеччина) – виробник запірної арматури для кріогенного обладнання; «THEYLOR WHARTON» (США) – виробник ємностей для зберігання і транспортування кріогенних продуктів; «GCE» (Чехія) – виробник газових контрольно-вимірювальних приладів і газового устаткування; «МЕЖГОСМЕТИЗ МЦЕНСК» (Росія) – виробник зварювальних витратних матеріалів. Розвиваючи нові газові технології, ми надаємо партнерам можливість збільшувати продуктивність, безпеку і якість виробництва.
Підготувала Орислава МУДРА
Добавить в закладки | Підписатись | Версия для печати |
«Структура ринку молочних інгредієнтів за останні 3–4 роки фактично не змінилася. Так, на ринку з’являються нові виробники, нові продукти, але їхня частка не настільки велика, щоб кардинально змінити ситуацію. Лідерство на ринку України, як і раніше, належить закордонним компаніям-виробникам, які націлені на інновації та новітні технологічні рішення і відіграють роль провідного «локомотива» молочної галузі», – розповіла кандидат технічних наук, заступник директора з науки та зовнішньоекономічних зв’язків компанії «Продсервіс» Тамара Ілляшенко.
Особливості виробництва ковбас
Для кожного виду ковбасних виробів є певний процес виготовлення, затверджено технологічні інструкції та рецептури. Суворе дотримання рецептів, технології та санітарного режиму процесу є обов'язковою умовою одержання високоякісних ковбасних виробів.
25/03/2019
|
468
|
17/01/2018
|
151
|
30/07/2015
|
150
|