Международный форум пищевой промышленности и...
Международный форум пищевой промышленности и...
30 апреля 2015 года, в Киеве, в рамках ежегодной...
Ринок м’ясних напівфабрикатів нині є одним з найперспективніших. Аналіз структури харчування українців свідчить про зростання споживання цього виду продукції. Щороку динаміка обсягів виробництва м’ясних напівфабрикатів зростає, що випереджає розвиток ковбасного виробництва.
У такій ситуації підприємства, які продукують ковбасні вироби і м’ясні делікатеси, починають відкривати цеху з виготовлення м’ясних напівфабрикатів або модернізувати вже існуючі. Багато підприємств спеціалізуються лише на виробництві цієї групи м’ясопродуктів. Останнім часом одним з найпривабливіших сегментів є виробництво охолоджених і заморожених напівфабрикатів високого ступеня готовності. Це – натуральні та рублені напівфабрикати, фаршировані та нефаршировані, з маринадом або соусом, з гарніром і без та інше.
Купівельний попит на напівфабрикати високого ступеня приготування в охолодженому й замороженому стані дедалі зростає. Такі напівфабрикати, а також другі страви на їхній основі – це якісні м’ясні продукти, що мають переваги і всі передумови до подальшого розвитку.
Промисловим підприємствам для виробництва продуктів високого ступеня приготування потрібне високотехнологічне термічне обладнання, завдяки якому можна виготовляти широкий асортимент продукції стабільної гарантованої якості, з максимально наближеними до домашніх органолептичними властивостями, зберігаючи при цьому прийнятну вартість готових продуктів.
Довести продукт до повного або часткового ступеня готовності можна на сковороді, в тунельній фритюрниці тощо. Але досвід свідчить, що при цих способах термічного оброблення мають місце високі термовтрати й утворення шкідливих канцерогенних речовин у продукті.
Для випуску якісних продуктів з мінімальними термовтратами й без олії можна використовувати обладнання шведської компанії Formcook, яке на українському ринку представляє холдинг «Агро-3». Термопечі Formcook призначені для термічного оброблення натуральних, рублених напівфабрикатів, других страв, овочів тощо. Вони дають змогу доводити до готовності продукти різними способами з використанням високоефективного обладнання на основі контактного, конвекційного приготування, а також комбі-машин.
Печі контактного приготування. В основі печей контактного приготування закладено принцип безперервного приготування продукту між двома стрічками.
Найбільш ефективним способом передачі тепла від одного фізичного тіла іншому є безпосередній контакт. Це можна здійснити шляхом розміщення продукту між двома стрічками печі. Завдяки проходженню тепла через нагрівальні пластини відбувається нагрівання продукту. Стрічка безупинно очищається, що забезпечує стабільно високу якість продукту.
Під час контактного способу приготування не лише відбувається найефективніша передача тепла способом, а й також утворює скоринка, що підвищує вихід кінцевого продукту і поліпшує його якість. Завдяки тефлоновому покриттю стрічки для приготування більшості продуктів не потрібно додавати жир.
Печі контактного приготування серії 600 і 1100 – стандартні моделі для промислового використання. Їх виготовляють, розраховуючи на тривалий строк експлуатації і безперервне виробництво у жорстких промислових умовах. Печі постачаються як з електричними пластинами, так і з пластинами, що нагріваються термооливою. При забезпеченні рівномірного нагрівання всієї нагрівальної пластини збільшується вихід продукції. Машину можна оснастити різними опціями, в тому числі олійними аплікаторами, маркерами тощо.
Печі контактного приготування моделей СС 409 і СС 418 призначені для роботи в промислових умовах. Вони сконструйовані спеціально для клієнтів, яким потрібні невеликі, прості в експлуатації машини. Передбачені різні пристосування, призначені для виробництва різних продуктів, в т. ч. нагрівальні пластини з маркерами, що імітують відбиток штахет-гриль. Ці моделі постачаються тільки з електричними нагрівальними пластинами.
Парова піч (HSC).Конвекційні печі працюють із застосуванням традиційної технології. Для більшості продуктів конвекційну піч рекомендують як доповнення до іншого обладнання. Скажімо, її встановлюють після печі контактного приготування, щоб отримати потрібну температуру всередині продукту.
Піч моделей 600 і 1000 сконструйована з використанням тих самих перевірених технологій, які застосовують для інших промислових машин. У цих машинах використовується як пара, так і гаряче повітря. Пара подається на продукт по обидва боки, оскільки машина обладнана дротовою стрічкою з нержавіючої сталі.
Печі HSC постачаються з різними нагрівальними елементами, які можна комбінувати для досягнення необхідної продуктивності. Максимальна температура гарячого повітря становить 280°С.
Печі Combi. Печі Combi, запатентовані компанією Formcook, дають змогу комбінувати можливості традиційної конвекційної печі з перевагами контактного способу приготування.
Приготування продукту здійснюється на стрічці, яка проходить через нагрівальні пластини, а також із застосуванням пари й гарячого повітря для підтримання необхідної температури та доведення продукту до потрібного зовнішнього вигляду. У процесі приготування продукт можна перевертати, щоб обидва його боки мали одинаків вигляд.
Це найбільш універсальні печі з-посеред представлених на ринку, оскільки дають змогу робити оброблення як твердих, так і в’язких продуктів, досягаючи при цьому високої продуктивності.
Машини Combi моделей 600 і 1100 є стандартними і постачаються з різними нагрівальними пластинами. На більших печах можна комбінувати різні нагрівальні пластини для досягнення необхідної продуктивності. Нагрівання пластин і нагрівального пристрою можна здійснювати за допомогою електрики або термооливи. Максимальна температура гарячого повітря в печах становить 280°С. Стрічка в процесі експлуатації безупинно промивається водою під тиском.
Всі вищезазначені печі є установками конвеєрного типу і легко вбудовуються в технологічний ланцюжок, даючи змогу організувати технологічний потік будь-якої продуктивності.
Особливістю цього обладнання є також вбудована система миття тефлонової стрічки, що дає змогу швидко перебудовуватися з одного продукту на інший без зупинки машини. Порівняно з традиційними способами термооброблення продуктів печі Formcook оптимізують термовтрати, скорочують час виготовлення продуктів.
Інноваційні способи доведення продукту до повного приготування на машинах компанії Formcook без використання олії дають змогу виробляти високоякісну продукцію, у тому числі для дитячого і дієтичного харчування.
Добавить в закладки | Підписатись | Версия для печати |
«Структура ринку молочних інгредієнтів за останні 3–4 роки фактично не змінилася. Так, на ринку з’являються нові виробники, нові продукти, але їхня частка не настільки велика, щоб кардинально змінити ситуацію. Лідерство на ринку України, як і раніше, належить закордонним компаніям-виробникам, які націлені на інновації та новітні технологічні рішення і відіграють роль провідного «локомотива» молочної галузі», – розповіла кандидат технічних наук, заступник директора з науки та зовнішньоекономічних зв’язків компанії «Продсервіс» Тамара Ілляшенко.
Особливості виробництва ковбас
Для кожного виду ковбасних виробів є певний процес виготовлення, затверджено технологічні інструкції та рецептури. Суворе дотримання рецептів, технології та санітарного режиму процесу є обов'язковою умовою одержання високоякісних ковбасних виробів.
02/11/2016
|
110
|
24/10/2016
|
30
|