Современный рынок масложировых продуктов (масла...
Международный форум пищевой промышленности и...
Международный форум пищевой промышленности и...
З великих задумів розпочинаються великі проекти. Часом вони невдалі, а часом, реалізувавши їх, і сам дивуєшся отриманим результатам. У будь-якому разі потрібна впевненість та підтримка не тільки однодумців та команди, яка реалізовує ці задуми, а й громадськості. Маючи благородну мету, яка згодом позитивно вплине на імідж і компанії, і держави загалом, нічого не залишається, як працювати над реалізацією проектів та розвивати стратегічні погляди.
Промислова група «Креатив» була заснована як національне українське підприємство з виробництва олієжирової продукції. Проаналізувавши ситуацію на ринку та зростаючі потужності виробництва, засновники промислової групи прийняли рішення про інтеграцію компанії у світовий бізнес. Це було обумовлено переважно інтересами групи щодо подальшого розвитку, виходу на нові ринки збуту за межами України. В результаті перед компанією відкрився широкий простір для розвитку без збитку для української частини бізнесу. Нині промислова група «Креатив» – багатогалузеве підприємство, що виготовляє високоякісну продукцію на сучасному устаткуванні за європейськими технологіями.
Розмовляємо з директором одного із заводів компанії Олександром Бойком (на знімку).
– Олександре Миколайовичу, з чого починався розвиток компанії?
– За мету було покладено створити потужне підприємство з повним циклом виробництва олієжирової продукції. На думку керівництва, для України було недоцільно створювати ще одне невеличке підприємство. Якщо створювати – то гіганта, який міг би задовольнити вимоги не тільки українського споживача, а й іноземних партнерів. Свою діяльність розпочали у 1996 році, здавши в експлуатацію ділянку пресування насіння соняшника. У 1997 році здали елеваторний комплекс. На той час вже працювали дільниці дезодорації, фасування соняшникової олії й виробництва ПЕТ-пляшок, які загалом складали комплекс з виробництва соняшникової олії. Робота в одному вузькому сегменті не могла забезпечити компанії необхідної стабільності і позитивної динаміки розвитку. Тому у 1999 році прийняли рішення про будівництвозаводу модифікованих жирів. У 2001 році завод був побудований і введений в експлуатацію.
З 2001 по 2003 роки відбувалося становлення компанії на ринках України і країн СНД. Саме в цей період керівництво прийняло рішення про створення промислової групи «Креатив» як компанії, що здійснює керування активами групи, організацією системи продажів, закупівель, логістики. На підприємствах промислової групи було здійснено кілька великих проектів з реконструкції, що дало змогу збільшити потужності виробництва. Наступного року розпочали будівництво заводу з виробництва маргаринів, олій і рослинних жирів. Будівництво тривало менш року, і вже в червні 2005 року завод випустив першу продукцію. У січні 2006 року ПГ «Креатив» одержала міжнародний сертифікат №185765 на відповідність системи керування якістю вимогам міжнародного стандарту ISO 9001:2000, на підставі проведення аудиту міжнародною компанією «Бюро Верітас».
– Які структурні одиниці входять у промислову групу?
– До промислової групи «Креатив» входять підприємства, завданням яких є виробництво різноманітного асортименту продуктів харчування з вітчизняної та імпортної сировини з використанням найсучасніших технологій. А саме: олієекстракційний завод (повного циклу з переробки насіння соняшника: від приймання, пресування насіння соняшника до екстракції); завод з виробництва дезодорованої олії; завод модифікованих жирів (перше в Україні підприємство глибокої переробки рослинних олій і жирів з використанням методів гідрогенізації і переетерифікації); завод з виробництва м’яких і твердих маргаринів та завод глибокої переробки сої, запуск якого планується в червні 2008 року. Завод випускатиме концентрати, текстурати, соєве борошно і функціональні білкові суміші на їхній основі; основною відмінною рисою заводу є використання вітчизняної сої, не підданої генній модифікації.
Крім того, підприємство має консервний завод, який спеціалізується на виробництві продуктів бакалійної групи; елеваторний комплекс; автотранспортне підприємство.
– Маючи таку потужну виробничу базу, які продукти ви можете запропонувати споживачеві?
– ПГ «Креатив» виробляє і реалізує нерафіновану та дезодоровану олію, спеціалізовані жири, маргарини під ТМ «Дивное» і ТМ «Сонола», маргарини для харчової промисловості, спреди, майонези. Маргарини та жири виготовлені на основі натуральної сировини за допомогою ферментної біотехнології. Продукти, одержувані в результаті такого процесу, майже повністю зберігають свою біологічну цінність і є незамінними в раціоні харчування людини.
Одним з головних і пріоритетних напрямів є випуск жирових продуктів для молочної промисловості. У випуску замінника молочного жиру (ЗМЖ) компанія має семирічний досвід. При виробництві ЗМЖ використовують в основному процеси хімічної, ензимної переетерифікації і зміщення, що дає можливість одержати продукти, які максимально відповідають вимогам молокопереробних виробників.
Замінники молочного жиру призначені для широкого використання в молочній промисловості для виробництва сирів, сметани, вершково-рослинного спреду, згущеного молока, кисломолочної продукції. Завод модифікованих жирів випускає ЗМЖ високої якості під ТМ «Сонола» і ТМ «Делікон» різних марок. Вони відрізняються температурою плавлення, твердістю, вмістом твердих триглицеридів та вмістом добавок функціонального призначення. Зазвичай, температура плавлення ЗМЖ становить 32–34°С, хоча є ЗМЖ із температурою плавлення від 28 до 36°С. Розпочато виробництво ЗМЖ для сирної промисловості.
Споживачами продукції промислової групи «Креатив» є великі виробники харчової промисловості України і країн СНД: компанія «Волиньхолдинг», кондитерські виробництва «АВК» та «Рошен», АТЗТ «Харківська бісквітна фабрика», ЗАТ «Світоч», компанія «Луцьк-Фудз», ТОВ «Марс», ТОВ «Агрокомгруп», «Тульчинка» чимало підприємств молочної промисловості та інших галузей харчового виробництва.
Компанія орієнтується як на внутрішній, так і на зовнішній ринки. В експортній частині продукція реалізується в Росії, Білорусії, Казахстані, Киргистані, Узбекистані, Вірменії, Грузії, Таджикистані, Туркменістані, Молдові, Естонії та Чехії.
– Чим нині викликаний такий інтерес до замінника молочного жиру?
– Сезонні коливання кількості молока і цін на молоко ставлять виробників молочної продукції в скрутну ситуацію, яка висуває нові вимоги до розвитку молочної промисловості, у напрямі впровадження нових виробничих технологій. Використання рослинних жирів є оптимальним рішенням, що дає змогу підвищити конкурентоспроможність молочної продукції.
Замінники молочних жирів – це високоякісні спеціальні жири, які використовують для часткової заміни молочного жиру, у промисловому виробництві комбінованих олій, вершків, кисломолочних продуктів, сиру, сметани, згущеного молока, морозива, а також у хлібобулочній та кондитерській промисловості. ЗМЖ адаптовані для застосування в літніх і зимових умовах. Ці жири мають високу якість і відрізняються стабільністю показника твердості жиру протягом року порівняно з молочним жиром. ЗМЖ розроблений з метою надання готовій продукції якостей, аналогічних тим, що вироблені із молочного жиру на тому ж виробничому устаткуванні.
Молочний жир має унікальний склад, його широко використовують у багатьох продуктах харчування. Однак існують деякі розбіжності у властивостях, які необхідно враховувати при здійсненні заміни. Молочний жир має характерний присмак. Щоб замінити молочний жир рослинним і зберегти звичні смакові характеристики готової продукції, рослинний жир повинен мати нейтральний смак.
З дієтичної точки зору молочний жир відрізняється високим вмістом насичених жирних кислот. При повній або частковій заміні молочного жиру жирами рослинного походження співвідношення між різними жирними кислотами можна регулювати для підвищення споживчої та дієтичної цінності. Молочний жир має високу швидкість кристалізації з утворенням кристалів невеликого розміру. ЗМЖ відповідає цим кристалізаційним властивостям, що додає готовому продуктові пластичну консистенцію.
Молочний жир плавиться при температурі тіла і залишається твердим при низькій температурі. Цей показник має вплив на смакові відчуття під час споживання продукту, вироблений нами ЗМЖ має аналогічні властивості. І готовий продукт, виготовлений з використанням нашого жиру, відрізняється гомогенною консистенцією і легкоплавкістю в роті.
– Олександре Миколайовичу, розкажіть, будь ласка, детальніше про процес виробництва замінників молочного жиру?
– Для виробництва якісних жирів потрібно знати основні показники, які необхідні виробникам молочної продукції. До таких належить температура плавлення, вміст твердих тригліцеридів та жирно-кислотний склад. Ці показники нам потрібно знати, щоб змоделювати його взаємодію з молочним жиром. Ми намагаємося зробити продукт не замінником молочного жиру, а його аналогом. Також важливу роль відіграють функціональні властивості жиру.
Процес виробництва складається з переетерифікації, гідрогенізації та зміщення. Використовуємо два різновиди переетерифікації – хімічну та біологічну, яка працює на ензимах. Її ми використовуємо, щоб скоротити до мінімуму контакт жиру з хімічними елементами. При виробництві орієнтуємося на понижений вміст трансізомерів, до 2% в готовому ЗМЖ.
Процес гідрогенізації – це процес насичення ненасичених зв’язків рідкої олії воднем, внаслідок чого вони твердіють. І побічним продуктом цього процесу є утворення трансізомерів. Та при правильному підборі каталізаторів їх кількість можна мінімізувати до 10–15%. Хоча традиційно в саломасах вміст цих речовин коливається на рівні 30–50%.
ЗМЖ є багато, і вони відрізняються твердістю, температурою плавлення та функціональними властивостями. Серед переваг використання замінників – економічна ефективність без втрати якості. Жири містять антиоксиданти, бетакаротини, ароматизатор. Ми пропонуємо не лише жири, а й пропонуємо спільно виробляти кінцевий продукт відмінної якості.
Лабораторії ПГ «Креатив» оснащені сучасними методиками, контрольно-вимірювальним устаткуванням. Чинна система контролю якості продукції підтверджує безпомилкову роботу персоналу й особистий внесок кожного співробітника в загальну справу – забезпечення споживача високоякісною продукцією.
Підготувала Орислава МУДРА
Добавить в закладки | Підписатись | Версия для печати |
На ринку борошна: перспективи, ціни, експорт
Про причини скорочення споживання борошна, перспективи галузі, ціноутворення, експортну політику, а також функції Аграрного фонду, як одного із найбільших гравців ринку, розповідає радник голови Правління ПАТ «Аграрний фонд» Сергій Сакиркін.
Коли борошно стає піддослідним
Прилад для тестування борошна насамперед для визначення його якості, напевно, має кожна хлібопекарня, будь-яке кондитерське виробництво, що випікає печиво, харчове виробництво, що за сировину використовує борошно. Такі пристосування – хоча й мають в основі один і той же принцип дослідження продукту – насправді різняться.
28/08/2019
|
128
|
19/08/2019
|
195
|
19/08/2019
|
125
|
09/08/2019
|
41
|