Современный рынок масложировых продуктов (масла...
Международный форум пищевой промышленности и...
Международный форум пищевой промышленности и...
Картопляна хвороба відома виробнику хліба та хлібобулочних виробів, бо призводить до значних втрат продукції, скорочення ринку збуту, зменшення споживачів продукції тощо. ТМ „Просто добрий хліб” пропонує ефективний засіб для боротьби з цією хворобою – „Ропаль”.
Нині гострою проблемою для хлібопекарних підприємств України є зараження борошна картопляною паличкою, яка розвивається у пшеничному хлібі з пониженою кислотністю, підвищеною вологістю, а також при довгому зберіганні в теплому приміщенні. При цьому в хлібі різко підвищується кількість альдегідів, інших сполук з різким неприємним запахом. М’якушка стає липкою.
Запобігти картопляній хворобі в готовому виробі неможливо тому, що спори картопляної палички термостійкі, і їх може зруйнувати тільки багатогодинне прогрівання при температурі 100°С, а під час випічки хлібобулочних виробів максимальна температура центру м’якушки сягає 94–97°С.
Традиційними методами зміни параметрів технологічного процесу не вдається в повному обсязі запобігти дії картопляної палички у хлібобулочних виробах. Ефективним засобом боротьби з картопляною хворобою є застосування препарату „Ропаль” (ацетату кальцію), який не впливає на процеси ферментації і на показники якості готових хлібобулочних виробів. Головна дія засобу – підвищення кислотності тіста і хлібобулочних виробів.
„Ропаль” (ацетат кальцію, Е263) є порошкоподібним засобом, що дозволений до застосування у харчовій промисловості України.
Слугує для поліпшення якісних властивостей пшеничного та житньо-пшеничного тіста і виготовлених з них хлібобулочних виробів, як і в технологічному, так і в сенсорному відношенні, а також як кислотний регулятор та для сповільнення подальшого розвитку спор плісняви.
Дозувати рекомендується вiд 0,1 до 0,3% вiд ваги борошна, тобто 100–300 г на 100 кг борошна.
„Ропаль”додають в борошно безпосередньо перед замішуванням. Застосування засобу „Ропаль” не призводить до зміни параметрів при готуванні тіста.
Засіб фасують по 25 кг у багатошаровi паперовi мiшки із внутрішньою вкладкою. Продукт повинен зберігатися і складуватися в оригінальній упаковці в чистому сухому місці при максимальній температурі 25°С і відносній вологості повітря 75%. Термін зберігання – 24 місяці.
Марія Сень,
зав. виробн.-техн. лаб.,
Віра Михайловська,
гол. технолог
ТМ "Просто добрий хліб"
Добавить в закладки | Підписатись | Версия для печати |
На ринку борошна: перспективи, ціни, експорт
Про причини скорочення споживання борошна, перспективи галузі, ціноутворення, експортну політику, а також функції Аграрного фонду, як одного із найбільших гравців ринку, розповідає радник голови Правління ПАТ «Аграрний фонд» Сергій Сакиркін.
Коли борошно стає піддослідним
Прилад для тестування борошна насамперед для визначення його якості, напевно, має кожна хлібопекарня, будь-яке кондитерське виробництво, що випікає печиво, харчове виробництво, що за сировину використовує борошно. Такі пристосування – хоча й мають в основі один і той же принцип дослідження продукту – насправді різняться.
27/01/2020
|
160
|
18/01/2020
|
149
|
18/01/2020
|
261
|