Современный рынок масложировых продуктов (масла...
Международный форум пищевой промышленности и...
Международный форум пищевой промышленности и...
Це відчули відвідувачі цьогорічної київської виставки „Світ морозива та холоду” і „Молочна і м’ясна індустрія XXI століття”, зібравши на 7 тис. м2 вітчизняних та зарубіжних виробників морозива, заморожених продуктів та напівфабрикатів, обладнання і новітніх технологій.
Організаторами виставок виступили Міністерство аграрної політики України, Спілка молочних підприємств України та нещодавно перейменована Асоціація українських виробників морозива і заморожених продуктів. Під час спеціальної прес-конференції з нагоди відкриття виставки було обговорено низку питань щодо стану м’ясної та молочної галузей, а також щодо ринку заморожених продуктів і напівфабрикатів. У рамках ділової програми виставки відбулася конференція "М'ясний бізнес–2007", кілька семінарів для спеціалістів з виробництва морозива й холодильного обладнання, а також для фахівців молочної промисловості.
За словами заступника міністра аграрної політики України Петра Вербицького, для вирішення проблем на м'ясо-молочному ринку України необхідна тісна взаємодія всіх його учасників. Він підкреслив, що основними залишаються питання збереження й нарощування поголів'я, а також стабілізація ситуації в молочному скотарстві й на ринку м'яса.
На думку П. Вербицького, насичення ринку м'ясною продукцією вітчизняного виробництва є стабільним – виробництво цієї продукції зросло порівняно з минулим роком на 7% (на 158 тис. тонн).
П. Вербицький наголосив, що виставка є головним атрибутом ринку, а політика міністерства спрямована на підтримку виробника сировини, адже від цього залежить якість продукції.
Торкаючись питання епізоотичної ситуації у світі, заступник міністра розповів, що ситуація щодо "пташиного грипу" в Україні залишається складною, однак серйозних катаклізмів не очікується. Минула зима своїм температурним режимом внесла корективи в міграцію перелітних птахів. І дикий перелітний птах переважно залишився на території України.
У 2006 р. в Україні було вироблено 13 млн т молока, з них промислову переробку пройшло 5,6 млн т.
"Плануємо збільшити виробництво молока, яке здійснюється за схемою "сировина – молокопровід – переробка" без контакту із зовнішнім середовищем. Це дорожча схема, але вона прийнята у всіх розвинених країнах, і ми повинні її впроваджувати, щоб бути конкурентоспроможними. А це можливо тільки в умовах виробництва молока великотоварними господарствами", – підкреслив П. Вербицький. З урахуванням розвитку експорту обсяг виробництва молока великотоварними господарствами необхідно збільшити до 8 млн тонн. Адже розвиток великотоварного виробництва молока – найперспективніша програма з точки зору ринку.
Нині Асоціація разом з Держспоживстандартом розробляє стандарти на виробництво морозива, які дрібним виробникам буде складно виконати. «У результаті, під кінець року на ринку залишаться 8–10 великих гравців», – зазначив І. Бартковський. Стандарти на заморожені напівфабрикати також потребують змін та доповнень. Це стосується температурних режимів зберігання продукції, зміни співвідношення вмісту тіста й м’яса тощо.
За даними Асоціації українських виробників морозива і заморожених продуктів, в Україні річний обсяг споживання морозива становить 2,5 кг/ос., тоді як у Європі – 3,6 кг/ос., у США – 6–8 кг/ос.
Серед учасників – такі виробники морозива і напівфабрикатів, як ВАТ "Житомирський маслозавод", ВАТ "Вінтер", ЗАТ "Геркулес", ТОВ "Ласунка", ВАТ "Лубенський молочний завод", ТОВ "Троянда", ПП "Дригало" – ТМ "Дригало", ТМ "Левада", ТМ „Їжачок”, ТМ „Вечорниці”, ТМ „Мушкетер”, ПП Урсуленко, ТМ „Сьомік”, а також виробники та постачальники сировини та інгредієнтів „Союзснаб-Україна”, ТОВ „Продсервіс”, ПП „ПКГ Групп”, ТОВ „Каскад-Продакшн”, виробники морозильного та холодильного обладнання тощо.
ТОВ „Мушкетер” (ТМ „Мушкетер”, ТМ „Пекар” – м. Дніпропетровськ), наприклад, запропонувала на виставці новинки – сепараторний сир і сирочок BlackJack. За словами представника компанії Ольги Бабич, але найзавзятішими покупцями глазурованих синочків з начинкою є чоловіки і діти. Тому вирішили випустити саме „чоловічий” сирочок вагою 60 г. Загалом до асортименту компанії входять труфалетки, сирки на паличці, міні-сирки, чизкейки з різноманітними начинками.
Загалом у виставці взяло участь близько 170 організацій, компаній і фірм з понад 50 країн світу.
Зима закінчилася, а весняно-літній сезон для виробників морозива – благодатний. Тепер новинками та смачною продукцією матиме змогу посмакувати широке коло споживачів.
Паралельно зі згаданими виставками у сусідньому павільйоні відбувся Міжнародний форум продовольчої індустрії і торгівлі UFIR-2007: 10-та ювілейна міжнародна спеціалізована виставка „Укрм’ясомолпром”, „Інгредієнти”, „Холод” і міжнародні спеціалізовані виставки „Світ торгівлі”, „Вендінг Експо” (ВФ „Троян”).
Оксана Сворик
Добавить в закладки | Підписатись | Версия для печати |
Приватному виноробу для благородних напоїв
Для багатьох професіоналів і аматорів виноробство стало стилем життя або цікавим хобі. Тож не дивно, що кількість невеликих господарств і виноробів-аматорів збільшується в усіх виноробних країнах і навіть у регіонах, де промислового виноградарства не існувало. Розвивається приватне виноградарство й виноробство і в Україні.
Фрукти й овочі сонячної Македонії
Македонська компанія «ГЕНЕЛ» створена у 1993 р. Її структурний підрозділ «ГЕНЕЛ АГРО» експортує свіжі, заморожені і консервовані овочі та фрукти, молочні продукти (бринзу і сир) і вишукані македонські вина.
20/01/2020
|
335
|
02/11/2019
|
234
|
02/11/2019
|
289
|
02/11/2019
|
42
|