Цей сезон був невдалим для аграріїв, які вирощують ріпак. Наслідки негоди призвели до падіння врожайності. У сільгоспвиробників була надія на високу ціну, але і тут їх очікування не...
Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...
Про це розповіла консультант з експорту плодово-ягідної продукції Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Валентина Лановенко, передає seeds.org.ua.
За даними Organic Standard, в Україні сертифіковані тільки 154 виробників органічних ягід, 39 виробників овочів і 31 виробник фруктів. Органічне садівництво в Україні розвивається останні 10 років, тоді як в ЄС – 30-40 років. Частка органічних яблук по відношенню до всього обсягу реалізованої в країнах ЄС, становить близько 5% і має позитивну динаміку зростання.
Керівник австрійського кооперативу Von Herzen твердить, що конвенційні (неорганічні) яблука їм вигідно вирощувати тільки в разі, якщо це клубні сорти, які в ритейлі коштують дорожче (наприклад Pink Lady).
Щодо всіх інших сортів, велика прибутковість буде саме при вирощуванні в органічному сегменті, оскільки попит стабільний, і закупівельні ціни вище. З нових інтенсивних насаджень яблуні (наприклад, на підщепі М-9), можна отримати як мінімум 45 тонн якісних товарних плодів. Такі насадження в Україні органічного напрямку на експорт тільки починають закладати.
При цьому варто відзначити, що рухатися потрібно від потреб ринку і покупців і на основі цього вибирати правильні сорти. Споживачі в ЄС віддають перевагу таких сортів в органік сегменті як “Голден Делішес”, клони “Гала” і “Джонаголд”. Частка імунних сортів в загальному обсязі вироблених органічних яблук в ЄС не перевищує 25% і в основному використовується для переробки.Товарні яблука в свіжому вигляді можуть експортуватися за ціною від 0,6-1 євро за кг.
Джерело: Agravery.com
Добавить в закладки | Підписатись | Версия для печати |