Станом на 29 листопада Україна експортувала 16,8 млн тонн зерна, що на 1,3 млн тонн менше, ніж станом на аналогічну дату минулого року.
Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...
Про це повідомляє прес-служба АСУ.
Проект національних стандартів забезпечить свиногосподарствам прозорість проходження процедури оцінки впливу на довкілля та отримання рішення про допустимість/недопустимість діяльності.
«Закон України "Про оцінку впливу на довкілля" набуває чинності вже в грудні, тому актуальність цього завдання дуже висока. Хоча Закон стосується практично всіх сфер виробництва, виробники свинини найперші забили на сполох — Закон не передбачає критеріїв допустимості впливу на довкілля, які б стали підґрунтям ухвалення рішення чиновником про можливість чи неможливість провадження діяльності. Розробка галузевих стандартів стане способом подолання регуляторних бар’єрів, які Закон породжує», — йдеться в повідомленні АСУ.
Зазначається, що розробка стандартів стала можливою завдяки грантовій підтримці Проекту USAID «Агросільрозвиток».
Зокрема, робота над стандартами включатиме напрацювання критеріїв, за якими здійснюватиметься оцінка, а також перелік необхідних документів та структуру звіту.
Обов’язкові етапи розробки: формування міжвідомчої робочої групи, аналіз існуючих світових практик, обговорення напрацювань із представниками бізнесу, галузевих об’єднань та фахівцями тощо.
«Чіткі критерії оцінки потрібні і бізнесу, щоб вести справи чесно і прозоро, й екологам, щоб довкілля не страждало від горе-підприємців», — зазначили в Асоціації.
Джерело: Agravery.com
Добавить в закладки | Підписатись | Версия для печати |