Експорт м’яса та м’ясопродуктів за 5 місяців поточного року склав 154 тис. тонн («плюс» 50% до січня−травня 2016 року), імпорт — 71 тис. тонн («плюс» 11%).
Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...
Про це повідомляє прес-служба Економічного дискусійного клубу.
Частка м’яса птиці у загальних обсягах експорту становила 80% (124 тис. тонн, або на 42% більше, ніж роком раніше). Найвищим попитом українська птиця у ц. р. користувалася у Єгипті, Нідерландах, ОАЕ, Азербайджані.
Пожвавився попит зовнішнього ринку на яловичину та свинину, експорт яких у січні-травні ц. р. перевищив минулорічний більш, ніж у 2 рази. Найбільші обсяги цієї української продукції надійшли до країн колишнього СРСР – Білорусі, Азербайджану, Казахстану, Грузії, Молдови.
У січні-травні вивезено 22 тис. тонн яловичини, що становить 18% від її вітчизняного виробництва, та 6 тис. тонн свинини (близько 2% від виробництва).
М’ясний імпорт, як і в попередні періоди, переважно представлений свининою та м'ясом птиці. При цьому, імпорт птиці у січні-травні ц. р. зріс на 47%, а свинини — зменшився на 15%. Імпортується м'ясна продукція, в основному, із Польщі та Німеччини. Частка імпорту у внутрішньому продовольчому споживанні у січні−травні 2017 року склала 8,0%.
За балансовими розрахунками, за 5 місяців ц. р. порівняно з відповідним періодом 2016 року наповнюваність внутрішнього ринку м’ясом та м’ясопродуктами майже на 5% нижча, ніж роком раніше (яловичина — «мінус» 3,8%, свинина — «мінус» 5,3%, м'ясо птиці — «мінус» 5,3%).
Відповідно середньодушове споживання населенням м’яса і м’ясопродуктів відстає від торішнього на 4,4% або 1 кг і склало за 5 місяців 20,5 кг у розрахунку на особу.
Джерело: Agravery.com
Добавить в закладки | Підписатись | Версия для печати |
19/07/2017
|
102
|