Редакція галузевих видань - «Харчовика», «Пекарні та кондитерської», «М’ясної індустрії» (ТОВ «ПРОМІНФО») запрошує Вас відвідати наш стенд No D 32 на Міжнародній виставці продуктів...
Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...
Поставки гранатів в країну скорочуються вже не перший рік: у 2013 завезли 17 тис. тонн, у 2014 — 10 тис. тонн, у 2015 — 8 тис. тонн. І за результатами цього року експерти прогнозують подальше погіршення показника.
Про це пише UBR.
«Навіть на такі популярні серед українців продукти як мандарин і апельсин попит впав на 30-40%. А на гранат і більше того. Він сильно подорожчав слідом за курсом валют. Значно менше стали завозити через падіння споживчого попиту», — зазначила експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман.
До 2013 року ціни на гранати не змінювалися практично протягом 5 років і були на рівні 18-24 грн/кг. У 2014, на піку продажів, вартість піднялася до 34-35 грн/кг, а в минулому році — до 40-44 грн/кг. І цьогоріч вартість буде точно не меншою: зараз вона коливається від 40 до 50 грн/кг.
Повідомляється, що практично 80% ринку в Україні займає турецька ягода. Також активно завозять продукт з Азербайджану і Єгипту. Дещо збити ціну в українських магазинах може допомогти ембарго на завезення товарів з Туреччини в РФ, але на сильне здешевлення сподівається не варто. Якщо з приходом зими заборона поставок в Росію продовжиться, Туреччина швидше за все переорієнтуються на азіатські ринки .
«Сезон поставок в Україну лише почався і зараз гранати найдорожчі. Поки ставимо високу ціну, але подивимося, що буде з попитом, все-таки він найбільше диктує цінову політику компаній. Також скоро почнуться поставки з Азербайджану, вони зазвичай дешевші турецьких. З Єгипту підуть вже після Нового року. Чим вище буде конкуренція, тим сильніше конкуренти будуть демпінгувати. Приблизно через місяць, коли ринок наповниться продуктом, можна буде точно говорити, як поводиться покупець і яку ставити ціну», — зазначили експерти компанії Avant-Garde.
«Що стосується сезонності поставок, то масово гранати починають імпортуватися з жовтня і до початку квітня. Основними країнами-постачальниками виступають Туреччина і Азербайджан. Найбільш низькі ціни на азербайджанську продукцію, і присутня вона на ринку з жовтня до початку січня», — зауважив керівник проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти» Олександр Хорєв.
Джерело: Agravery.com
Добавить в закладки | Підписатись | Версия для печати |
20/10/2016
|
88
|
20/10/2016
|
38
|